aimeos-core - en to uk translation catalogue (186 entries)

en: aa
uk: Далеко

en: ab
uk: Абхазька

en: ae
uk: Авестан

en: af
uk: африкаанс

en: ak
uk: Акане.

en: am
uk: Амхарська.

en: an
uk: Арагонська

en: ar
uk: Арабська

en: as
uk: Ассамська

en: av
uk: Аварська

en: ay
uk: Аймара.

en: az
uk: Азербайджанська

en: ba
uk: Башкирська

en: be
uk: Білоруська

en: bg
uk: Болгарська

en: bh
uk: Біхарі.

en: bi
uk: Біслама.

en: bm
uk: Бамбара.

en: bn
uk: Бенгальська

en: bo
uk: Тибетський

en: br
uk: Бретонська.

en: bs
uk: Боснійський

en: ca
uk: Каталонська

en: ce
uk: Чеченський

en: ch
uk: Чаморро

en: co
uk: Корсиканець

en: cr
uk: Крі

en: cs
uk: Чеська

en: cu
uk: Церковнослов'янська

en: cv
uk: Чуваська

en: cy
uk: валлійська

en: da
uk: Данська

en: de
uk: Німецька

en: dv
uk: Дівехі.

en: dz
uk: Дзонгха

en: ee
uk: Вівцематка.

en: el
uk: Грецька

en: en
uk: Англійська мова

en: eo
uk: Есперанто

en: es
uk: Іспанська

en: et
uk: естонська

en: eu
uk: Баски

en: fa
uk: Персидська.

en: ff
uk: Фула.

en: fi
uk: Фінська

en: fj
uk: Фіджійський

en: fo
uk: Фаерос.

en: fr
uk: Французька

en: fy
uk: Фриз

en: ga
uk: ірландський

en: gd
uk: Шотландська гельська

en: gl
uk: Галицький

en: gn
uk: Гуарані.

en: gu
uk: Гуджараті

en: gv
uk: Манкс.

en: ha
uk: Хауса.

en: he
uk: Іврит

en: hi
uk: Хінді

en: ho
uk: Hiri motu

en: hr
uk: Хорватська

en: ht
uk: Гаїтянська креольська

en: hu
uk: угорська

en: hy
uk: Вірменська

en: hz
uk: Herero.

en: ia
uk: Interlingua

en: id
uk: Індонезійська

en: ie
uk: Interlingue

en: ig
uk: Ігбо.

en: ii
uk: І.

en: ik
uk: Інупіак

en: io
uk: Ідо.

en: is
uk: Ісландська

en: it
uk: Італійська

en: iu
uk: Inuktitut

en: ja
uk: Японський

en: jv
uk: Яванський

en: ka
uk: Грузинська

en: kg
uk: Конґо.

en: ki
uk: Кікуйю.

en: kj
uk: Куаньяма

en: kk
uk: Казахська

en: kl
uk: Гренландський

en: km
uk: Кхмер

en: kn
uk: Каннада

en: ko
uk: Корейська

en: kr
uk: Канурі.

en: ks
uk: Кашмірі

en: ku
uk: Курдська.

en: kv
uk: Комі

en: kw
uk: Корнуольська

en: ky
uk: Киргиз.

en: la
uk: Латинська мова

en: lb
uk: Люксембурзький

en: lg
uk: Луганда

en: li
uk: Лімбурзький

en: ln
uk: Лінгала

en: lo
uk: Лао.

en: lt
uk: Литовська

en: lu
uk: Люба-Катанга

en: lv
uk: латвійська

en: mg
uk: Малагасійська

en: mh
uk: Маршалл.

en: mi
uk: Маорі

en: mk
uk: Македонська

en: ml
uk: Малаялам

en: mn
uk: Монгольська

en: mo
uk: Молдавська

en: mr
uk: Маратхі.

en: ms
uk: Малайзія.

en: mt
uk: Мальтійський

en: my
uk: Бірманський

en: na
uk: Науру

en: nb
uk: Норвезький Бокмоль

en: nd
uk: Північне Ндебеле

en: ne
uk: Непальська

en: ng
uk: Ндонга

en: nl
uk: Голландська

en: nn
uk: Норвезький Нюнорск

en: no
uk: Норвезька

en: nr
uk: Південне Ндебеле

en: nv
uk: Навахо.

en: ny
uk: Чичева.

en: oc
uk: Окситанська

en: oj
uk: Оджибва

en: om
uk: Оромо

en: or
uk: Орія.

en: os
uk: Осетинська

en: pa
uk: Пенджабі

en: pi
uk: Палі.

en: pl
uk: Польська

en: ps
uk: Пушту

en: pt
uk: Португальська

en: pt_BR
uk: Португальська (Бразилія)

en: qu
uk: Кечуа

en: rm
uk: Раето-романтика

en: rn
uk: Кірунді

en: ro
uk: Румунська

en: ru
uk: Російська мова

en: rw
uk: Кіньяруанда

en: sa
uk: Санскрит

en: sc
uk: Сардинський

en: sd
uk: Синді

en: se
uk: Північні саами

en: sg
uk: Санґо.

en: si
uk: Сингальська.

en: sk
uk: Словацька

en: sl
uk: Словенська

en: sm
uk: Самоанський

en: sn
uk: Шона.

en: so
uk: Сомалі.

en: sq
uk: Албанська

en: sr
uk: Сербська

en: ss
uk: Сваті.

en: st
uk: Сесото

en: su
uk: Сунданський

en: sv
uk: Шведська

en: sw
uk: Суахілі.

en: ta
uk: Тамільська

en: te
uk: Телугу

en: tg
uk: Таджицька

en: th
uk: Тайська

en: ti
uk: Тигріня.

en: tk
uk: Туркменистан

en: tl
uk: Тагальська

en: tn
uk: Сетсвана

en: to
uk: Тонган.

en: tr
uk: Турецька

en: ts
uk: Цонга.

en: tt
uk: Татарська

en: tw
uk: Тві.

en: ty
uk: Таїтянин

en: ug
uk: Уйгурська

en: uk
uk: Українська

en: ur
uk: Урду

en: uz
uk: узбецька

en: ve
uk: Венда

en: vi
uk: В'єтнамці

en: vo
uk: Волапюк

en: wa
uk: Валлонія

en: wo
uk: Волоф.

en: xh
uk: Ксоса.

en: yi
uk: Їдиш.

en: yo
uk: Йоруба.

en: za
uk: Чжуан.

en: zh
uk: Китайська

en: zu
uk: Зулуси.
