aimeos-core - en to sv translation catalogue (186 entries)

en: aa
sv: Afar

en: ab
sv: Abchaziska

en: ae
sv: Avestan

en: af
sv: afrikaans

en: ak
sv: Akan

en: am
sv: Amhariska

en: an
sv: Aragonier

en: ar
sv: Arabiska

en: as
sv: Assamesiska

en: av
sv: Avar

en: ay
sv: Aymara

en: az
sv: Azerbajdzjanska

en: ba
sv: Bashkir

en: be
sv: Vitryska

en: bg
sv: Bulgariska

en: bh
sv: Bihari

en: bi
sv: Bislama

en: bm
sv: Bambara

en: bn
sv: Bengali

en: bo
sv: Tibetanska

en: br
sv: Breton

en: bs
sv: Bosniska

en: ca
sv: Katalanska

en: ce
sv: Tjetjenien

en: ch
sv: Chamorro

en: co
sv: Korsikanska

en: cr
sv: Cree

en: cs
sv: Tjeckien

en: cu
sv: Kyrka Slaviska

en: cv
sv: Chuvash

en: cy
sv: Welsh

en: da
sv: Dansk

en: de
sv: Tysk

en: dv
sv: Dhivehi

en: dz
sv: Dzongkha

en: ee
sv: Ewe

en: el
sv: Grekiska

en: en
sv: Engelska

en: eo
sv: Esperanto

en: es
sv: Spanska

en: et
sv: Estniska

en: eu
sv: baskiska

en: fa
sv: Persiska

en: ff
sv: Fula

en: fi
sv: Finska

en: fj
sv: fijiansk

en: fo
sv: Färöiska

en: fr
sv: Franska

en: fy
sv: Frisiska

en: ga
sv: Irländska

en: gd
sv: Skotsk gaeliska

en: gl
sv: Galiciska

en: gn
sv: Guaraní

en: gu
sv: Gujarati

en: gv
sv: Manx

en: ha
sv: Hausa

en: he
sv: Hebreiska

en: hi
sv: Hindi

en: ho
sv: Hiri motu

en: hr
sv: Kroatiska

en: ht
sv: Haïtiansk kreol

en: hu
sv: Ungerska

en: hy
sv: Armeniska

en: hz
sv: Herero

en: ia
sv: Interlingua

en: id
sv: Indonesiska

en: ie
sv: Interlingue

en: ig
sv: Igbo

en: ii
sv: Yi

en: ik
sv: Inupiaq

en: io
sv: Ido

en: is
sv: Isländska

en: it
sv: Italienska

en: iu
sv: Inuktitut

en: ja
sv: Japanska

en: jv
sv: Javanesiska

en: ka
sv: Georgiska

en: kg
sv: Kongo

en: ki
sv: Kikuyu

en: kj
sv: Kuanyama

en: kk
sv: Kazakstan

en: kl
sv: Grönländska

en: km
sv: Khmer

en: kn
sv: Kannada

en: ko
sv: Koreanska

en: kr
sv: Kanuri

en: ks
sv: Kashmiri

en: ku
sv: Kurdiska

en: kv
sv: Komi

en: kw
sv: Cornish

en: ky
sv: Kirgizistan

en: la
sv: Latinska

en: lb
sv: Luxemburgska

en: lg
sv: Luganda

en: li
sv: Limburgska

en: ln
sv: Lingala

en: lo
sv: Lao

en: lt
sv: Litauiska

en: lu
sv: Luba-Katanga

en: lv
sv: Lettiska

en: mg
sv: Malagasy

en: mh
sv: Marshallese

en: mi
sv: Māori

en: mk
sv: Makedonska

en: ml
sv: Malayalam

en: mn
sv: Mongoliska

en: mo
sv: Moldaviska

en: mr
sv: Marathi

en: ms
sv: Malay

en: mt
sv: Maltesisk

en: my
sv: Burmesiska

en: na
sv: Nauru

en: nb
sv: Norska Bokmål

en: nd
sv: Norra Ndebele

en: ne
sv: Nepali

en: ng
sv: Ndonga

en: nl
sv: Holländska

en: nn
sv: Norska Nynorsk

en: no
sv: Norska

en: nr
sv: Södra Ndebele

en: nv
sv: Navajo

en: ny
sv: Chichewa

en: oc
sv: Occitanska

en: oj
sv: Ojibwa

en: om
sv: Oromo

en: or
sv: Oriya

en: os
sv: Ossetisk

en: pa
sv: Punjabi

en: pi
sv: Pali

en: pl
sv: Polsk

en: ps
sv: Pashto

en: pt
sv: Portugisiska

en: pt_BR
sv: Portugisiska (Brasilien)

en: qu
sv: Quechua

en: rm
sv: Rhaeto-Romans

en: rn
sv: Kirundi

en: ro
sv: rumänska

en: ru
sv: Ryska

en: rw
sv: Kinyarwanda

en: sa
sv: Sanskrit

en: sc
sv: Sardinien

en: sd
sv: Sindhi

en: se
sv: Nordsamiska

en: sg
sv: Sango

en: si
sv: singalesiska

en: sk
sv: Slovakien

en: sl
sv: Slovenska

en: sm
sv: Samoan

en: sn
sv: Shona

en: so
sv: Somaliska

en: sq
sv: Albanska

en: sr
sv: Serbiska

en: ss
sv: Swati

en: st
sv: Sesotho

en: su
sv: Sundanesiska

en: sv
sv: Svenska

en: sw
sv: Swahili

en: ta
sv: Tamil

en: te
sv: Telugu

en: tg
sv: Tajik

en: th
sv: Thai

en: ti
sv: Tigrinja

en: tk
sv: Turkmen

en: tl
sv: Tagalog

en: tn
sv: Setswana

en: to
sv: Tongan

en: tr
sv: Turkiska

en: ts
sv: Tsonga

en: tt
sv: Tatar

en: tw
sv: Twi

en: ty
sv: Tahiti

en: ug
sv: Uyghur

en: uk
sv: Ukrainska

en: ur
sv: Urdu

en: uz
sv: Uzbekiska

en: ve
sv: Venda

en: vi
sv: Vietnamesiska

en: vo
sv: Volapük

en: wa
sv: Vallonien

en: wo
sv: Wolof

en: xh
sv: Xhosa

en: yi
sv: Jiddisch

en: yo
sv: Yoruba

en: za
sv: Zhuang

en: zh
sv: Kinesiska

en: zu
sv: Zulu
