aimeos-core - en to pl translation catalogue (186 entries)

en: aa
pl: Afarski

en: ab
pl: Abchaski

en: ae
pl: Awestyjski

en: af
pl: Afrykanerski

en: ak
pl: Akan

en: am
pl: Amharski

en: an
pl: Aragoński

en: ar
pl: Arabski

en: as
pl: Asamski

en: av
pl: Awarski

en: ay
pl: Ajmarski

en: az
pl: Azerski

en: ba
pl: Baszkirski

en: be
pl: Białoruski

en: bg
pl: Bułgarski

en: bh
pl: Bihari

en: bi
pl: Bislama

en: bm
pl: Bambara

en: bn
pl: Bengalski

en: bo
pl: Tybetański

en: br
pl: Bretoński

en: bs
pl: Bośniacki

en: ca
pl: Kataloński

en: ce
pl: Czeczeński

en: ch
pl: Czamorro

en: co
pl: Korsykański

en: cr
pl: Kri

en: cs
pl: Czeski

en: cu
pl: Cerkiewnosłowiański

en: cv
pl: Czuwaski

en: cy
pl: Walijski

en: da
pl: Duński

en: de
pl: Niemiecki

en: dv
pl: Malediwski

en: dz
pl: Dzongkha

en: ee
pl: Ewe

en: el
pl: Grecki

en: en
pl: Angielski

en: eo
pl: Esperanto

en: es
pl: Hiszpański

en: et
pl: Estoński

en: eu
pl: Baskijski

en: fa
pl: Perski

en: ff
pl: Fula

en: fi
pl: Fiński

en: fj
pl: Fidżyjski

en: fo
pl: Farerski

en: fr
pl: Francuski

en: fy
pl: Fryzyjski

en: ga
pl: Irlandzki

en: gd
pl: Szkocki galijski

en: gl
pl: Galicyjski

en: gn
pl: Guarani

en: gu
pl: Gudźarati

en: gv
pl: Manx

en: ha
pl: Hausa

en: he
pl: Hebrajski

en: hi
pl: Hindi

en: ho
pl: Hiri motu

en: hr
pl: Chorwacki

en: ht
pl: Haitański

en: hu
pl: Węgierski

en: hy
pl: Armeński

en: hz
pl: Herero

en: ia
pl: Interlingua

en: id
pl: Indonezyjski

en: ie
pl: Interlingue

en: ig
pl: Igbo

en: ii
pl: Yi

en: ik
pl: Inupiak

en: io
pl: Ido

en: is
pl: Islandzki

en: it
pl: Włoski

en: iu
pl: Inuktitut

en: ja
pl: Japoński

en: jv
pl: Jawajski

en: ka
pl: Gruziński

en: kg
pl: Kongo

en: ki
pl: Kikuju

en: kj
pl: Kwanyama

en: kk
pl: Kazachski

en: kl
pl: Grenlandzki

en: km
pl: Khmerski

en: kn
pl: Kannada

en: ko
pl: Koreański

en: kr
pl: Kanuri

en: ks
pl: Kaszmirski

en: ku
pl: Kurdyjski

en: kv
pl: Komi

en: kw
pl: Kornijski

en: ky
pl: Kirgiski

en: la
pl: łaciński

en: lb
pl: Luksemburski

en: lg
pl: Luganda

en: li
pl: Limburski

en: ln
pl: Lingala

en: lo
pl: Laotański

en: lt
pl: Litewski

en: lu
pl: Luba-katanga

en: lv
pl: łotewski

en: mg
pl: Malgaski

en: mh
pl: Marszalski

en: mi
pl: Maori

en: mk
pl: Macedoński

en: ml
pl: Malajalam

en: mn
pl: Mongolski

en: mo
pl: Mołdawski

en: mr
pl: Marathi

en: ms
pl: Malajski

en: mt
pl: Maltański

en: my
pl: Birmański

en: na
pl: Nauruański

en: nb
pl: Norweski bokmål

en: nd
pl: Ndebele północny

en: ne
pl: Nepalski

en: ng
pl: Ndonga

en: nl
pl: Niderlandzki

en: nn
pl: Norweski nynorsk

en: no
pl: Norweski

en: nr
pl: Ndebele południowy

en: nv
pl: Nawaho

en: ny
pl: Cziczewa

en: oc
pl: Oksytański

en: oj
pl: Odżibwe

en: om
pl: Oromo

en: or
pl: Orija

en: os
pl: Osetyjski

en: pa
pl: Pendżabski

en: pi
pl: Pali

en: pl
pl: Polski

en: ps
pl: Paszto

en: pt
pl: Portugalski

en: pt_BR
pl: Pt_BR

en: qu
pl: Keczua

en: rm
pl: Retoromański

en: rn
pl: Rundi

en: ro
pl: Rumuński

en: ru
pl: Rosyjski

en: rw
pl: Ruanda-rundi

en: sa
pl: Sanskryt

en: sc
pl: Sardyński

en: sd
pl: Sindhi

en: se
pl: Północnolapoński

en: sg
pl: Sangolquí

en: si
pl: Syngaleski

en: sk
pl: Słowacki

en: sl
pl: Słoweński

en: sm
pl: Samoański

en: sn
pl: Shona

en: so
pl: Somalijski

en: sq
pl: Albański

en: sr
pl: Serbski

en: ss
pl: Suazi

en: st
pl: Sotho

en: su
pl: Sundajski

en: sv
pl: Szwedzki

en: sw
pl: Suahili

en: ta
pl: Tamilski

en: te
pl: Telugu

en: tg
pl: Tadżycki

en: th
pl: Tajski

en: ti
pl: Tigrinia

en: tk
pl: Turkmeński‎

en: tl
pl: Tagalski

en: tn
pl: Tswana

en: to
pl: Tagalski

en: tr
pl: Turecki

en: ts
pl: Tsonga

en: tt
pl: Tatarski

en: tw
pl: Twi

en: ty
pl: Tahitański

en: ug
pl: Ujgurski

en: uk
pl: Ukraiński

en: ur
pl: Urdu

en: uz
pl: Uzbecki

en: ve
pl: Venda

en: vi
pl: Wietnamski

en: vo
pl: Wolapik

en: wa
pl: Waloński

en: wo
pl: Wolof

en: xh
pl: Xhosa

en: yi
pl: Jidysz

en: yo
pl: Joruba

en: za
pl: Zhuang

en: zh
pl: Chiński standardowy

en: zu
pl: Zulu
