aimeos-core - en to lv translation catalogue (186 entries)

en: aa
lv: Afar

en: ab
lv: Abhāzija

en: ae
lv: Avestiešu

en: af
lv: Afrikaans

en: ak
lv: Akan

en: am
lv: Amhāru valodā

en: an
lv: Aragonese

en: ar
lv: Arābu valodā

en: as
lv: Asamēzieši

en: av
lv: Avar

en: ay
lv: Aymara

en: az
lv: Azerbaidžānas

en: ba
lv: Baškīru

en: be
lv: Baltkrievu

en: bg
lv: Bulgāru

en: bh
lv: Bihari

en: bi
lv: Bislama

en: bm
lv: Bambara

en: bn
lv: Bengāļu

en: bo
lv: Tibetas

en: br
lv: Bretonas

en: bs
lv: Bosniešu

en: ca
lv: Kataloniski

en: ce
lv: Čečenija

en: ch
lv: Chamorro

en: co
lv: Korsikānas

en: cr
lv: Cree

en: cs
lv: Čehu

en: cu
lv: Baznīcas slāvu valoda

en: cv
lv: Čuvaši

en: cy
lv: Velsiešu

en: da
lv: Dānijas

en: de
lv: Vācu

en: dv
lv: Dhivehi

en: dz
lv: Dzongkha

en: ee
lv: Aitas

en: el
lv: Grieķu

en: en
lv: Angļu valodā

en: eo
lv: Esperanto

en: es
lv: Spāņu

en: et
lv: Igauņu

en: eu
lv: Basku

en: fa
lv: Persiešu

en: ff
lv: Fula

en: fi
lv: Somu

en: fj
lv: Fidži

en: fo
lv: Fēru salas

en: fr
lv: Franču

en: fy
lv: Frīzu valodas

en: ga
lv: Īru

en: gd
lv: Skotijas galisiešu valoda

en: gl
lv: Galisijas

en: gn
lv: Guaraní

en: gu
lv: Gudžarati

en: gv
lv: Manx

en: ha
lv: Hausa

en: he
lv: Ebreju valodā

en: hi
lv: Hindi

en: ho
lv: Hiri motu

en: hr
lv: Horvātijas

en: ht
lv: haitisiešu kreolu valoda

en: hu
lv: Ungāru

en: hy
lv: Armēņu

en: hz
lv: Herero

en: ia
lv: Interlingua

en: id
lv: Indonēzijas

en: ie
lv: Interlingue

en: ig
lv: Igbo

en: ii
lv: Yi

en: ik
lv: Inupiaq

en: io
lv: Ido

en: is
lv: Islandiešu

en: it
lv: Itāļu

en: iu
lv: Inuktitut

en: ja
lv: Japāņu

en: jv
lv: Javas

en: ka
lv: Gruzīnu

en: kg
lv: Kongo

en: ki
lv: Kikuyu

en: kj
lv: Kuanyama

en: kk
lv: Kazahstānas

en: kl
lv: Grenlandiešu

en: km
lv: Khmeru

en: kn
lv: Kannada

en: ko
lv: Korejas

en: kr
lv: Kanuri

en: ks
lv: Kašmiras

en: ku
lv: Kurdu

en: kv
lv: Komi

en: kw
lv: Cornish

en: ky
lv: Kirghiz

en: la
lv: Latīņu

en: lb
lv: Luksemburgas

en: lg
lv: Luganda

en: li
lv: Limburgish

en: ln
lv: Lingala

en: lo
lv: Lao

en: lt
lv: Lietuviešu

en: lu
lv: Luba-Katanga

en: lv
lv: Latviešu

en: mg
lv: Madagaskaras

en: mh
lv: Marshallese

en: mi
lv: Māori

en: mk
lv: Maķedonijas

en: ml
lv: Malajāļu valodā

en: mn
lv: Mongoļu

en: mo
lv: Moldovas

en: mr
lv: Marati

en: ms
lv: Malay

en: mt
lv: Maltas

en: my
lv: Birmas

en: na
lv: Nauru

en: nb
lv: Norvēģu bokmål

en: nd
lv: Ziemeļu Ndebele

en: ne
lv: Nepālieši

en: ng
lv: Ndonga

en: nl
lv: Holandiešu

en: nn
lv: Norvēģu valodas norvēģu valoda nynorsk

en: no
lv: Norvēģu

en: nr
lv: Dienvidu Ndebele

en: nv
lv: Navajo

en: ny
lv: Chichewa

en: oc
lv: Okcitāņu

en: oj
lv: Ojibwa

en: om
lv: Oromo

en: or
lv: Oriya

en: os
lv: Osetic

en: pa
lv: Pendžabi

en: pi
lv: Pali

en: pl
lv: Polijas

en: ps
lv: Pashto

en: pt
lv: Portugāļu

en: pt_BR
lv: portugāļu (Brazīlija)

en: qu
lv: Kečua

en: rm
lv: Reto-Romance

en: rn
lv: Kirundi

en: ro
lv: Rumāņu

en: ru
lv: Krievu

en: rw
lv: Kinyarwanda

en: sa
lv: Sanskrits

en: sc
lv: Sardīnijas

en: sd
lv: Sindhi

en: se
lv: Ziemeļu sāmji

en: sg
lv: Sango

en: si
lv: Sinhala

en: sk
lv: Slovākijas

en: sl
lv: Slovēņu

en: sm
lv: Samoan

en: sn
lv: Shona

en: so
lv: Somālijas

en: sq
lv: Albāņu

en: sr
lv: Serbijas

en: ss
lv: Swati

en: st
lv: Sesoto

en: su
lv: Sundanē

en: sv
lv: Zviedru

en: sw
lv: Svahili

en: ta
lv: Tamil

en: te
lv: Telugu

en: tg
lv: Tadžiku

en: th
lv: Taizemes

en: ti
lv: Tigrinya

en: tk
lv: Turkmēņu

en: tl
lv: Tagalo valodā

en: tn
lv: Setsvāna

en: to
lv: Tongas

en: tr
lv: Turcijas

en: ts
lv: Tsonga

en: tt
lv: Tatāru

en: tw
lv: Twi

en: ty
lv: Tahitijas

en: ug
lv: Uiguru

en: uk
lv: Ukraiņu

en: ur
lv: Urdu

en: uz
lv: Uzbekistāna

en: ve
lv: Venda

en: vi
lv: Vjetnamiešu

en: vo
lv: Volapük

en: wa
lv: Valonijas

en: wo
lv: Wolof

en: xh
lv: Xhosa

en: yi
lv: Jidiš

en: yo
lv: Joruba

en: za
lv: Zhuang

en: zh
lv: Ķīniešu

en: zu
lv: Zulu
