aimeos-core - en to lt translation catalogue (186 entries)

en: aa
lt: Afar

en: ab
lt: Abchazijos

en: ae
lt: Avestų kalba

en: af
lt: Afrikiečių kalba

en: ak
lt: Akan

en: am
lt: Amharų kalba

en: an
lt: Aragoneso

en: ar
lt: Arabų kalba

en: as
lt: Asamių kalba

en: av
lt: Avar

en: ay
lt: Aymara

en: az
lt: Azerbaidžanas

en: ba
lt: Baškirų

en: be
lt: Baltarusijos

en: bg
lt: Bulgarų

en: bh
lt: Bihari

en: bi
lt: Bislama

en: bm
lt: Bambara

en: bn
lt: Bengalų kalba

en: bo
lt: Tibetiečių

en: br
lt: Bretonai

en: bs
lt: Bosnijos ir Hercegovinos

en: ca
lt: Katalonų kalba

en: ce
lt: Čečėnija

en: ch
lt: Chamorro

en: co
lt: Korsikos

en: cr
lt: Cree

en: cs
lt: Čekijos

en: cu
lt: Bažnytinė slavų kalba

en: cv
lt: Čuvašai

en: cy
lt: Velso

en: da
lt: Danų

en: de
lt: Vokiečių kalba

en: dv
lt: Dhivehi

en: dz
lt: Dzongkha

en: ee
lt: Avys

en: el
lt: Graikų kalba

en: en
lt: Anglų kalba

en: eo
lt: Esperanto

en: es
lt: Ispanų kalba

en: et
lt: Estų kalba

en: eu
lt: Baskų

en: fa
lt: Persų kalba

en: ff
lt: Fula

en: fi
lt: Suomijos

en: fj
lt: Fidžio

en: fo
lt: Farerai

en: fr
lt: Prancūzų kalba

en: fy
lt: Fryzų kalba

en: ga
lt: Airių

en: gd
lt: Škotų gėlų kalba

en: gl
lt: Galisijos

en: gn
lt: Guaraní

en: gu
lt: Gudžarati

en: gv
lt: Manx

en: ha
lt: Hausa

en: he
lt: Hebrajų kalba

en: hi
lt: Hindi

en: ho
lt: Hiri motu

en: hr
lt: Kroatijos

en: ht
lt: Haičio kreolų kalba

en: hu
lt: Vengrų

en: hy
lt: Armėnų

en: hz
lt: Herero

en: ia
lt: Interlingua

en: id
lt: Indonezijos

en: ie
lt: Interlingue

en: ig
lt: Igbo

en: ii
lt: Yi

en: ik
lt: Inupiakų kalba

en: io
lt: Ido

en: is
lt: Islandijos

en: it
lt: Italų kalba

en: iu
lt: Inuktitutas

en: ja
lt: Japonų

en: jv
lt: Javos

en: ka
lt: Gruzinų kalba

en: kg
lt: Kongo

en: ki
lt: Kikuyu

en: kj
lt: Kuanyama

en: kk
lt: Kazachų

en: kl
lt: Grenlandijos

en: km
lt: Khmerų

en: kn
lt: Kanados

en: ko
lt: Korėjiečių kalba

en: kr
lt: Kanuri

en: ks
lt: Kašmyras

en: ku
lt: Kurdų

en: kv
lt: Komi

en: kw
lt: Cornish

en: ky
lt: Kirgizų

en: la
lt: Lotynų kalba

en: lb
lt: Liuksemburgo

en: lg
lt: Luganda

en: li
lt: Limburgo kalba

en: ln
lt: Lingala

en: lo
lt: Lao

en: lt
lt: Lietuvių kalba

en: lu
lt: Luba-Katanga

en: lv
lt: Latvijos

en: mg
lt: Malagasių

en: mh
lt: Marshallese

en: mi
lt: Māori

en: mk
lt: Makedonijos

en: ml
lt: Malajalamas

en: mn
lt: Mongoliškas

en: mo
lt: Moldovos

en: mr
lt: Marathi

en: ms
lt: Malajų kalba

en: mt
lt: Maltiečių

en: my
lt: Birmos

en: na
lt: Nauru

en: nb
lt: norvegų kalba Bokmål

en: nd
lt: Šiaurės Ndebele

en: ne
lt: Nepalo

en: ng
lt: Ndonga

en: nl
lt: Olandų kalba

en: nn
lt: Norvegų nynorsk

en: no
lt: Norvegijos

en: nr
lt: Pietų Ndebele

en: nv
lt: Navajo

en: ny
lt: Čičeva

en: oc
lt: Occitan

en: oj
lt: Ojibwa

en: om
lt: Oromo

en: or
lt: Oriya

en: os
lt: Osetic

en: pa
lt: Pandžabo

en: pi
lt: Pali

en: pl
lt: Lenkų kalba

en: ps
lt: Paštu

en: pt
lt: Portugalų kalba

en: pt_BR
lt: portugalų kalba (Brazilija)

en: qu
lt: Kečua

en: rm
lt: Reeto-Romance

en: rn
lt: Kirundi

en: ro
lt: Rumunijos

en: ru
lt: Rusų kalba

en: rw
lt: Kinyarwanda

en: sa
lt: Sanskritas

en: sc
lt: Sardinijos

en: sd
lt: Sindhi

en: se
lt: Šiaurės samiai

en: sg
lt: Sango

en: si
lt: Sinhalų kalba

en: sk
lt: Slovakų

en: sl
lt: Slovėnijos

en: sm
lt: Samoan

en: sn
lt: Shona

en: so
lt: Somalio

en: sq
lt: Albanų kalba

en: sr
lt: Serbų kalba

en: ss
lt: Swati

en: st
lt: Sesoto

en: su
lt: Sundaniečių kalba

en: sv
lt: Švedų kalba

en: sw
lt: Svahilių kalba

en: ta
lt: Tamil

en: te
lt: Telugu

en: tg
lt: Tadžikų

en: th
lt: Tailando

en: ti
lt: Tigriniečių kalba

en: tk
lt: Turkmėnų

en: tl
lt: Tagalų kalba

en: tn
lt: Setsvana

en: to
lt: Tongas

en: tr
lt: Turkijos

en: ts
lt: Tsonga

en: tt
lt: Totorių

en: tw
lt: Twi

en: ty
lt: Taitis

en: ug
lt: Uigūrai

en: uk
lt: Ukrainiečių

en: ur
lt: Urdu

en: uz
lt: Uzbekų

en: ve
lt: Venda

en: vi
lt: Vietnamiečių

en: vo
lt: Volapük

en: wa
lt: Valonijos

en: wo
lt: Wolof

en: xh
lt: Xhosa

en: yi
lt: Jidiš

en: yo
lt: Joruba

en: za
lt: Zhuang

en: zh
lt: Kinų

en: zu
lt: Zulu
