aimeos-core - en to it translation catalogue (185 entries)

en: aa
it: Afar

en: ab
it: Abkhazian

en: ae
it: Avestico

en: af
it: Afrikaans

en: ak
it: Akan

en: am
it: Amarico

en: an
it: Aragonese

en: ar
it: Arabo

en: as
it: Assamese

en: av
it: Avaro

en: ay
it: Aymara

en: az
it: Azerbaigiano

en: ba
it: Baschiro

en: be
it: Bielorusso

en: bg
it: Bulgaro

en: bh
it: Bihari

en: bi
it: Bislama

en: bm
it: Bambara

en: bn
it: Bengalese

en: bo
it: Tibetano

en: br
it: Bretone

en: bs
it: Bosniaco

en: ca
it: Catalano

en: ce
it: Ceceno

en: ch
it: Chamorro

en: co
it: Corsico

en: cr
it: Cree

en: cs
it: Ceco

en: cu
it: Lingua slava ecclesiastica

en: cv
it: Ciuvascio

en: cy
it: Gallese

en: da
it: Danese

en: de
it: Tedesco

en: dv
it: Dhivehi

en: dz
it: Dzongkha

en: ee
it: Ewe

en: el
it: Greco

en: en
it: Inglese

en: eo
it: Esperanto

en: es
it: Spagnolo

en: et
it: Estone

en: eu
it: Basco

en: fa
it: Persiano

en: ff
it: Fulano

en: fi
it: Finlandese

en: fj
it: Figiano

en: fo
it: Faroese

en: fr
it: Francese

en: fy
it: Frisone

en: ga
it: Irlandese

en: gd
it: Gaelico scozzese

en: gl
it: Galiziano

en: gn
it: Guaraní

en: gu
it: Gujarati

en: gv
it: Mannese

en: ha
it: Hausa

en: he
it: Ebraico

en: hi
it: Hindi

en: ho
it: Hiri motu

en: hr
it: Croato

en: ht
it: Haitiano creolo

en: hu
it: Ungherese

en: hy
it: Armeno

en: hz
it: Herero

en: ia
it: Interlingua

en: id
it: Indonesiano

en: ie
it: Herero

en: ig
it: Igbo

en: ii
it: Yi

en: ik
it: Inupiaq

en: io
it: Ido

en: is
it: Islandese

en: it
it: Italiano

en: iu
it: Inuktitut

en: ja
it: Giapponese

en: jv
it: Giavanese

en: ka
it: Georgiano

en: kg
it: Congolese

en: ki
it: Gikuyu

en: kj
it: Kuanyama

en: kk
it: Kazako

en: kl
it: Groenlandese

en: km
it: Khmer

en: kn
it: Kannada

en: ko
it: Coreano

en: kr
it: Kanuri

en: ks
it: Kashmiri

en: ku
it: Curdo

en: kv
it: Komi

en: kw
it: Cornico

en: ky
it: Chirghiso

en: la
it: Latino

en: lb
it: Lussemburghese

en: lg
it: Luganda

en: li
it: Limburghese

en: ln
it: Limgala

en: lo
it: Lao

en: lt
it: Lituano

en: lu
it: Kiluba

en: lv
it: Lettone

en: mg
it: Malgascio

en: mh
it: Marshallese

en: mi
it: Māori

en: mk
it: Macedone

en: ml
it: Malayalam

en: mn
it: Mongolo

en: mo
it: Moldavo

en: mr
it: Marathi

en: ms
it: Malese

en: mt
it: Maltese

en: my
it: Birmano

en: na
it: Nauru

en: nb
it: Norvegese Bokmål

en: nd
it: Ndebele del nord

en: ne
it: Nepalese

en: ng
it: Ndonga

en: nl
it: Olandese

en: nn
it: Norvegese Nynorsk

en: no
it: Norvegese

en: nr
it: Ndebele del Sud

en: nv
it: Navajo

en: ny
it: Chewa

en: oc
it: Occitano

en: oj
it: Ojibwa

en: om
it: Oromonico

en: or
it: Oriya

en: os
it: Osseto

en: pa
it: Punjabi

en: pi
it: Pali

en: pl
it: Polacco

en: ps
it: Pashtu

en: pt
it: Portoghese

en: qu
it: Quechua

en: rm
it: Retoromanzo

en: rn
it: Kirundi

en: ro
it: Rumeno

en: ru
it: Russo

en: rw
it: Kinyarwanda

en: sa
it: Sanscrito

en: sc
it: Sardo

en: sd
it: Sindhi

en: se
it: Sami Settentrionale

en: sg
it: Sango

en: si
it: Singalese

en: sk
it: Slovacco

en: sl
it: Sloveno

en: sm
it: Samoano

en: sn
it: Shona

en: so
it: Somalo

en: sq
it: Albanese

en: sr
it: Serbo

en: ss
it: Swati

en: st
it: Sotho

en: su
it: Sundanese

en: sv
it: Svedese

en: sw
it: Swahili

en: ta
it: Tamil

en: te
it: Telugu

en: tg
it: Tagico

en: th
it: Thai

en: ti
it: Tigrino

en: tk
it: Turkmeno

en: tl
it: Tagalog

en: tn
it: Setswana

en: to
it: Tongano

en: tr
it: Turco

en: ts
it: Tsonga

en: tt
it: Tataro

en: tw
it: Twi

en: ty
it: Tahitiano

en: ug
it: Uigura

en: uk
it: Ucraino

en: ur
it: Urdu

en: uz
it: Uzbeco

en: ve
it: Venda

en: vi
it: Vietnamita

en: vo
it: Volapük

en: wa
it: Vallone

en: wo
it: Wolof

en: xh
it: Xhosa

en: yi
it: Yiddish

en: yo
it: Yoruba

en: za
it: Zhuang

en: zh
it: Cinese

en: zu
it: Zulu
