aimeos-core - en to fi translation catalogue (186 entries)

en: aa
fi: Afar

en: ab
fi: Abhasian

en: ae
fi: Avestan

en: af
fi: Afrikaans

en: ak
fi: Akan

en: am
fi: Amharic

en: an
fi: Aragonialainen

en: ar
fi: Arabia

en: as
fi: Assamilainen

en: av
fi: Avar

en: ay
fi: Aymara

en: az
fi: Azerbaidžan

en: ba
fi: Baškiiri

en: be
fi: Valko-Venäjän

en: bg
fi: Bulgarian

en: bh
fi: Bihari

en: bi
fi: Bislama

en: bm
fi: Bambara

en: bn
fi: Bengali

en: bo
fi: Tiibetiläinen

en: br
fi: Breton

en: bs
fi: Bosnian

en: ca
fi: Katalaani

en: ce
fi: Tšetšenia

en: ch
fi: Chamorro

en: co
fi: Korsika

en: cr
fi: Cree

en: cs
fi: Tšekki

en: cu
fi: kirkon slaavilainen

en: cv
fi: Tšuvassit

en: cy
fi: Welsh

en: da
fi: Tanskalainen

en: de
fi: Saksan

en: dv
fi: Dhivehi

en: dz
fi: Dzongkha

en: ee
fi: Ewe

en: el
fi: Kreikkalainen

en: en
fi: Englanti

en: eo
fi: Esperanto

en: es
fi: Espanjan

en: et
fi: Viron

en: eu
fi: Baskimaan

en: fa
fi: Persialainen

en: ff
fi: Fula

en: fi
fi: Suomalainen

en: fj
fi: Fidžiläinen

en: fo
fi: Färsaaret

en: fr
fi: Ranskan

en: fy
fi: Friisin kieli

en: ga
fi: Irlantilainen

en: gd
fi: Skotlannin gaelin kieli

en: gl
fi: Galician

en: gn
fi: Guaraní

en: gu
fi: Gujarati

en: gv
fi: Manx

en: ha
fi: Hausa

en: he
fi: Heprea

en: hi
fi: Hindi

en: ho
fi: Hiri motu

en: hr
fi: Kroatian

en: ht
fi: Haitin kreoli

en: hu
fi: Unkarilainen

en: hy
fi: Armenian

en: hz
fi: Herero

en: ia
fi: Interlingua

en: id
fi: Indonesialainen

en: ie
fi: Interlingue

en: ig
fi: Igbo

en: ii
fi: Yi

en: ik
fi: Inupiaq

en: io
fi: Ido

en: is
fi: Islantilainen

en: it
fi: Italian

en: iu
fi: Inuktitut

en: ja
fi: Japanilainen

en: jv
fi: Javanilainen

en: ka
fi: Georgian

en: kg
fi: Kongo

en: ki
fi: Kikuyu

en: kj
fi: Kuanyama

en: kk
fi: Kazakstan

en: kl
fi: Grönlantilainen

en: km
fi: Khmer

en: kn
fi: Kannada

en: ko
fi: Korean

en: kr
fi: Kanuri

en: ks
fi: Kashmiri

en: ku
fi: Kurdi

en: kv
fi: Komi

en: kw
fi: Cornish

en: ky
fi: Kirgisia

en: la
fi: Latinankielinen

en: lb
fi: Luxemburgilainen

en: lg
fi: Luganda

en: li
fi: Limburgish

en: ln
fi: Lingala

en: lo
fi: Lao

en: lt
fi: Liettuan

en: lu
fi: Luba-Katanga

en: lv
fi: Latvian

en: mg
fi: Malagasy

en: mh
fi: Marshallilainen

en: mi
fi: Māori

en: mk
fi: Makedonia

en: ml
fi: Malayalam

en: mn
fi: Mongolian

en: mo
fi: Moldavian

en: mr
fi: Marathi

en: ms
fi: Malaiji

en: mt
fi: Maltalainen

en: my
fi: Burman

en: na
fi: Nauru

en: nb
fi: Norjalainen Bokmål

en: nd
fi: Pohjois-Ndebele

en: ne
fi: Nepali

en: ng
fi: Ndonga

en: nl
fi: Hollantilainen

en: nn
fi: norjalainen Nynorsk

en: no
fi: Norjalainen

en: nr
fi: Etelä-Ndebele

en: nv
fi: Navajo

en: ny
fi: Chichewa

en: oc
fi: Occitan

en: oj
fi: Ojibwa

en: om
fi: Oromo

en: or
fi: Oriya

en: os
fi: Ossetic

en: pa
fi: Punjabi

en: pi
fi: Pali

en: pl
fi: Puolan

en: ps
fi: Pashto

en: pt
fi: Portugalin

en: pt_BR
fi: portugali (Brasilia)

en: qu
fi: Quechua

en: rm
fi: Rhaeto-Romance

en: rn
fi: Kirundi

en: ro
fi: Romanian

en: ru
fi: Venäläinen

en: rw
fi: Kinyarwanda

en: sa
fi: Sanskrit

en: sc
fi: Sardinian

en: sd
fi: Sindhi

en: se
fi: Pohjoissaame

en: sg
fi: Sango

en: si
fi: Sinhala

en: sk
fi: Slovakian

en: sl
fi: Slovenian

en: sm
fi: Samoalainen

en: sn
fi: Shona

en: so
fi: Somali

en: sq
fi: Albanian

en: sr
fi: Serbian

en: ss
fi: Swati

en: st
fi: Sesotho

en: su
fi: Sundanese

en: sv
fi: Ruotsalainen

en: sw
fi: Swahili

en: ta
fi: Tamil

en: te
fi: Telugu

en: tg
fi: Tadžikistan

en: th
fi: Thai

en: ti
fi: Tigrinya

en: tk
fi: Turkmenistan

en: tl
fi: Tagalog

en: tn
fi: Setswana

en: to
fi: Tongan

en: tr
fi: Turkkilainen

en: ts
fi: Tsonga

en: tt
fi: Tatar

en: tw
fi: Twi

en: ty
fi: Tahitilainen

en: ug
fi: Uiguurit

en: uk
fi: Ukrainan

en: ur
fi: Urdu

en: uz
fi: Uzbekistan

en: ve
fi: Venda

en: vi
fi: Vietnamilainen

en: vo
fi: Volapük

en: wa
fi: Vallonian

en: wo
fi: Wolof

en: xh
fi: Xhosa

en: yi
fi: Jiddish

en: yo
fi: Joruba

en: za
fi: Zhuang

en: zh
fi: Kiinalainen

en: zu
fi: Zulu
