aimeos-core - en to es translation catalogue (185 entries)

en: aa
es: Afar

en: ab
es: Abjasio

en: ae
es: Avéstico

en: af
es: Afrikáans

en: ak
es: Akánico

en: am
es: Amhárico

en: an
es: Aragonés

en: ar
es: Árabe

en: as
es: Asamés

en: av
es: Avar

en: ay
es: Aymara

en: az
es: Azerí

en: ba
es: Baskir

en: be
es: Bielorruso

en: bg
es: Búlgaro

en: bh
es: Bihari

en: bi
es: Bislama

en: bm
es: Bambara

en: bn
es: Bengalí

en: bo
es: Tibetano

en: br
es: Bretón

en: bs
es: Bosnio

en: ca
es: Catalán

en: ce
es: Checheno

en: ch
es: Chamorro

en: co
es: Corso

en: cr
es: Cree

en: cs
es: Checo

en: cu
es: Eslavo eclesiástico

en: cv
es: Chuvasio

en: cy
es: Galés

en: da
es: Danés

en: de
es: Alemán

en: dv
es: Divehi

en: dz
es: Dzongkha

en: ee
es: Ewé

en: el
es: Griego

en: en
es: Inglés

en: eo
es: Esperanto

en: es
es: Español

en: et
es: Estonio

en: eu
es: Vasco

en: fa
es: Persa

en: ff
es: Fulani

en: fi
es: Finés

en: fj
es: Fiyiano

en: fo
es: Feroés

en: fr
es: Francés

en: fy
es: Frisio

en: ga
es: Irlandés

en: gd
es: Gaélico escocés

en: gl
es: Gallego

en: gn
es: Guaraní

en: gu
es: Guyaratí

en: gv
es: Manés

en: ha
es: Hausa

en: he
es: Hebreo

en: hi
es: Hindi

en: ho
es: Hiri motu

en: hr
es: Croata

en: ht
es: Criollo haitiano

en: hu
es: Húngaro

en: hy
es: Armenio

en: hz
es: Herero

en: ia
es: Interlingua

en: id
es: Indonesio

en: ie
es: Interlingue

en: ig
es: Igbo

en: ii
es: Yi

en: ik
es: Iñupiaq

en: io
es: Ido

en: is
es: Islandés

en: it
es: Italiano

en: iu
es: Inuit

en: ja
es: Japonés

en: jv
es: Javanés

en: ka
es: Georgiano

en: kg
es: Kikongo

en: ki
es: Kikuyu

en: kj
es: Kuanyama

en: kk
es: Kazajo

en: kl
es: Groenlandés

en: km
es: Camboyano

en: kn
es: Canarés

en: ko
es: Coreano

en: kr
es: Kanuri

en: ks
es: Cachemir

en: ku
es: Kurdo

en: kv
es: Komi

en: kw
es: Córnico

en: ky
es: Kirguís

en: la
es: Latín

en: lb
es: Luxemburgués

en: lg
es: Luganda

en: li
es: Limburgués

en: ln
es: Lingala

en: lo
es: Lao

en: lt
es: Lituano

en: lu
es: Luba-Katanga

en: lv
es: Letón

en: mg
es: Malgache

en: mh
es: Marshalés

en: mi
es: Maorí

en: mk
es: Macedonio

en: ml
es: Malayalam

en: mn
es: Mongol

en: mo
es: Moldavo

en: mr
es: Maratí

en: ms
es: Malayo

en: mt
es: Maltés

en: my
es: Birmano

en: na
es: Nauruano

en: nb
es: Bokmål

en: nd
es: Ndebele del norte

en: ne
es: Nepalí

en: ng
es: Ndonga

en: nl
es: Neerlandés

en: nn
es: Nynorsk

en: no
es: Noruego

en: nr
es: Ndebele del sur

en: nv
es: Navajo

en: ny
es: Chichewa

en: oc
es: Occitano

en: oj
es: Ojibwa

en: om
es: Oromo

en: or
es: Oriya

en: os
es: Osetio

en: pa
es: Panyabí

en: pi
es: Pali

en: pl
es: Polaco

en: ps
es: Pastún

en: pt
es: Portugués

en: qu
es: Quechua

en: rm
es: Retorromance

en: rn
es: Kirundi

en: ro
es: Rumano

en: ru
es: Ruso

en: rw
es: Kinyarwanda

en: sa
es: Sánscrito

en: sc
es: Sardo

en: sd
es: Sindhi

en: se
es: Sami septentrional

en: sg
es: Sango

en: si
es: Cingalés

en: sk
es: Eslovaco

en: sl
es: Esloveno

en: sm
es: Samoano

en: sn
es: Shona

en: so
es: Somalí

en: sq
es: Albanés

en: sr
es: Serbio

en: ss
es: Suazi

en: st
es: Sesotho

en: su
es: Sondanés

en: sv
es: Sueco

en: sw
es: Suajili

en: ta
es: Tamil

en: te
es: Telugu

en: tg
es: Tayiko

en: th
es: Tailandés

en: ti
es: Tigriña

en: tk
es: Turcomano

en: tl
es: Tagalo

en: tn
es: Setsuana

en: to
es: Tongano

en: tr
es: Turco

en: ts
es: Tsonga

en: tt
es: Tártaro

en: tw
es: Twi

en: ty
es: Tahitiano

en: ug
es: Uigur

en: uk
es: Ucraniano

en: ur
es: Urdu

en: uz
es: Uzbeco

en: ve
es: Venda

en: vi
es: Vietnamita

en: vo
es: Volapük

en: wa
es: Valón

en: wo
es: Wolof

en: xh
es: Xhosa

en: yi
es: Yidis

en: yo
es: Yoruba

en: za
es: Zhuang

en: zh
es: Chino

en: zu
es: Zulú
