aimeos-core - en to el translation catalogue (186 entries)

en: aa
el: Afar

en: ab
el: Αμπχαζία

en: ae
el: Αβεστάν

en: af
el: Afrikaans

en: ak
el: Akan

en: am
el: Αμχαρικά

en: an
el: Αραγονική

en: ar
el: Αραβικά

en: as
el: Assamese

en: av
el: Avar

en: ay
el: Aymara

en: az
el: Αζερμπαϊτζάν

en: ba
el: Μπασκίρ

en: be
el: Λευκορωσία

en: bg
el: Βουλγαρική

en: bh
el: Bihari

en: bi
el: Bislama

en: bm
el: Bambara

en: bn
el: Μπενγκάλι

en: bo
el: Θιβέτ

en: br
el: Μπρέτον

en: bs
el: Βοσνιακή

en: ca
el: Καταλανικά

en: ce
el: Τσετσενία

en: ch
el: Chamorro

en: co
el: Κορσική

en: cr
el: Cree

en: cs
el: Τσεχική

en: cu
el: Εκκλησία Σλαβικά

en: cv
el: Chuvash

en: cy
el: Ουαλικά

en: da
el: Δανικά

en: de
el: Γερμανικά

en: dv
el: Dhivehi

en: dz
el: Dzongkha

en: ee
el: Προβατίνα

en: el
el: Ελληνική

en: en
el: Αγγλικά

en: eo
el: Εσπεράντο

en: es
el: Ισπανικά

en: et
el: Εσθονικά

en: eu
el: Βάσκοι

en: fa
el: Περσικό

en: ff
el: Fula

en: fi
el: Φινλανδική

en: fj
el: Φίτζι

en: fo
el: Φερόες

en: fr
el: Γαλλικά

en: fy
el: Frisian

en: ga
el: Ιρλανδική

en: gd
el: Σκωτσέζικα γαελικά

en: gl
el: Γαλικία

en: gn
el: Γκουαρανί

en: gu
el: Γκουτζαράτι

en: gv
el: Manx

en: ha
el: Χάουσα

en: he
el: Εβραϊκά

en: hi
el: Χίντι

en: ho
el: Hiri motu

en: hr
el: Κροατικά

en: ht
el: Αϊτινή κρεολική

en: hu
el: Ουγγρικό

en: hy
el: Αρμένιοι

en: hz
el: Herero

en: ia
el: Interlingua

en: id
el: Ινδονησιακή

en: ie
el: Interlingue

en: ig
el: Igbo

en: ii
el: Yi

en: ik
el: Inupiaq

en: io
el: Ido

en: is
el: Ισλανδική

en: it
el: Ιταλικά

en: iu
el: Inuktitut

en: ja
el: Ιαπωνικά

en: jv
el: Τζαβανέζικα

en: ka
el: Γεωργιανή

en: kg
el: Kongo

en: ki
el: Kikuyu

en: kj
el: Kuanyama

en: kk
el: Καζακστάν

en: kl
el: Γροιλανδική

en: km
el: Χμερ

en: kn
el: Κανάντα

en: ko
el: Κορεάτικα

en: kr
el: Kanuri

en: ks
el: Κασμίρι

en: ku
el: Κούρδος

en: kv
el: Κόμι

en: kw
el: Cornish

en: ky
el: Kirghiz

en: la
el: Λατινικά

en: lb
el: Λουξεμβούργο

en: lg
el: Λουγκάντα

en: li
el: Limburgish

en: ln
el: Lingala

en: lo
el: Λάος

en: lt
el: Λιθουανικά

en: lu
el: Luba-Katanga

en: lv
el: Λετονία

en: mg
el: Μαδαγασκάρη

en: mh
el: Μάρσαλ

en: mi
el: Māori

en: mk
el: Μακεδονικό

en: ml
el: Malayalam

en: mn
el: Μογγολικά

en: mo
el: Μολδαβική

en: mr
el: Μαράθι

en: ms
el: Μαλαισία

en: mt
el: Μαλτέζικα

en: my
el: Βιρμανίας

en: na
el: Ναούρου

en: nb
el: Νορβηγικό Bokmål

en: nd
el: Βόρεια Ndebele

en: ne
el: Νεπάλ

en: ng
el: Ndonga

en: nl
el: Ολλανδικά

en: nn
el: Νορβηγικά Nynorsk

en: no
el: Νορβηγικό

en: nr
el: Νότιο Ντεντεμπέλε

en: nv
el: Navajo

en: ny
el: Chichewa

en: oc
el: Οξιτανικά

en: oj
el: Ojibwa

en: om
el: Oromo

en: or
el: Oriya

en: os
el: Οστικό

en: pa
el: Punjabi

en: pi
el: Pali

en: pl
el: Πολωνικά

en: ps
el: Παστού

en: pt
el: Πορτογαλικά

en: pt_BR
el: Πορτογαλικά (Βραζιλία)

en: qu
el: Quechua

en: rm
el: Rhaeto-Romance

en: rn
el: Κιρούντι

en: ro
el: Ρουμανικά

en: ru
el: Ρωσική

en: rw
el: Kinyarwanda

en: sa
el: Σανσκριτικά

en: sc
el: Σαρδηνία

en: sd
el: Sindhi

en: se
el: Βόρειοι Σάμι

en: sg
el: Sango

en: si
el: Σινχάλα

en: sk
el: Σλοβακική

en: sl
el: Σλοβενική

en: sm
el: Σαμόα

en: sn
el: Shona

en: so
el: Σομαλοί

en: sq
el: Αλβανικά

en: sr
el: Σέρβικα

en: ss
el: Swati

en: st
el: Sesotho

en: su
el: Sundanese

en: sv
el: Σουηδικά

en: sw
el: Σουαχίλι

en: ta
el: Ταμίλ

en: te
el: Telugu

en: tg
el: Τατζικιστάν

en: th
el: Ταϊλάνδης

en: ti
el: Tigrinya

en: tk
el: Τουρκμενιστάν

en: tl
el: Ταγκαλόγκ

en: tn
el: Σετσουάνα

en: to
el: Tongan

en: tr
el: Τουρκικά

en: ts
el: Tsonga

en: tt
el: Τατάρ

en: tw
el: Twi

en: ty
el: Ταϊτινή

en: ug
el: Ουιγούρ

en: uk
el: Ουκρανικό

en: ur
el: Ουρντού

en: uz
el: Ουζμπεκιστάν

en: ve
el: Venda

en: vi
el: Βιετναμέζικα

en: vo
el: Volapük

en: wa
el: Walloon

en: wo
el: Wolof

en: xh
el: Xhosa

en: yi
el: Γίντις

en: yo
el: Γιορούμπα

en: za
el: Zhuang

en: zh
el: Κινέζικα

en: zu
el: Ζουλού
