aimeos-core - en to ar translation catalogue (186 entries)

en: aa
ar: لغة عفارية

en: ab
ar: لغة أبخازية

en: ae
ar: أفستية

en: af
ar: لغة أفريقانية

en: ak
ar: لغة أكانية

en: am
ar: لغة أمهرية

en: an
ar: لغة أرغوانية

en: ar
ar: اللغة العربية

en: as
ar: لغة آسامية

en: av
ar: لغة أوارية

en: ay
ar: لغة أيمارا

en: az
ar: أذرية

en: ba
ar: لغة باشقير

en: be
ar: لغة بيلاروسية

en: bg
ar: لغة بلغارية

en: bh
ar: قائمة اللغات البهرية

en: bi
ar: لغة بسلاما

en: bm
ar: لغة بمبرية

en: bn
ar: لغة بنغالية

en: bo
ar: تبتية

en: br
ar: لغة بريتانية

en: bs
ar: لغة بوسنوية

en: ca
ar: لغة كتالانية

en: ce
ar: لغة شيشانية

en: ch
ar: لغة تشاموروية

en: co
ar: لغة كورسية

en: cr
ar: كريي

en: cs
ar: لغة تشيكية

en: cu
ar: سلافونية كنسية

en: cv
ar: لغة تشوفاش

en: cy
ar: لغة ويلزية

en: da
ar: اللغة الدنماركية

en: de
ar: اللغة الألمانية

en: dv
ar: ديفهي

en: dz
ar: لغة دزونكا

en: ee
ar: إيوي

en: el
ar: اليونانية الحديثة

en: en
ar: اللغة الإنجليزية

en: eo
ar: إسبرانتو

en: es
ar: لغة إسبانية

en: et
ar: لغة إستونية

en: eu
ar: لغة بشكنشية

en: fa
ar: لغة فارسية

en: ff
ar: لغة فولانية

en: fi
ar: لغة فنلندية

en: fj
ar: لغة فيجية

en: fo
ar: لغة فاروية

en: fr
ar: لغة فرنسية

en: fy
ar: اللغة الفريزية الغربية

en: ga
ar: لغة أيرلندية

en: gd
ar: لغة غيلية اسكتلندية

en: gl
ar: لغة غاليسية

en: gn
ar: غوارانية

en: gu
ar: لغة غوجاراتية

en: gv
ar: لغة منكية

en: ha
ar: لغة هوسية

en: he
ar: لغة عبرية

en: hi
ar: لغة هندية

en: ho
ar: هيري موتو

en: hr
ar: لغة كرواتية

en: ht
ar: لغة كريولية هايتية

en: hu
ar: لغة مجرية

en: hy
ar: لغة أرمنية

en: hz
ar: لغة هيريو

en: ia
ar: إنترلينغوا

en: id
ar: لغة إندونيسية

en: ie
ar: إنترلينغ

en: ig
ar: لغة الإيجيبو

en: ii
ar: سيشوان يي

en: ik
ar: إنوبياق

en: io
ar: لغة إيدو

en: is
ar: لغة آيسلندية

en: it
ar: لغة إيطالية

en: iu
ar: لغة إنكتيتوتية

en: ja
ar: لغة يابانية

en: jv
ar: لغة جاوية

en: ka
ar: لغة جورجية

en: kg
ar: لغة كونغو

en: ki
ar: لغة كيكويو

en: kj
ar: كوانياما

en: kk
ar: لغة قازاقية

en: kl
ar: لغة غرينلاندية

en: km
ar: لغة خميرية

en: kn
ar: لغة كنادية

en: ko
ar: لغة كورية

en: kr
ar: لغة كانورية

en: ks
ar: لغة كشمرية

en: ku
ar: لغة كردية

en: kv
ar: لغة كومية

en: kw
ar: لغة كورنية

en: ky
ar: لغة قيرغيزية

en: la
ar: لغة لاتينية

en: lb
ar: لغة لوكسميورغية

en: lg
ar: غاندا

en: li
ar: لغة ليمبورغية

en: ln
ar: لينغالا

en: lo
ar: لاو

en: lt
ar: لغة ليتوانية

en: lu
ar: لوبا كاتانغا

en: lv
ar: لغة لاتفية

en: mg
ar: لغة ملغاشية

en: mh
ar: لغة مارشالية

en: mi
ar: لغة ماورية

en: mk
ar: لغة مقدونية

en: ml
ar: لغة ماليالامية

en: mn
ar: لغة منغولية

en: mo
ar: مولدوفا

en: mr
ar: لغة مراثية

en: ms
ar: لغة ملايو

en: mt
ar: لغة مالطية

en: my
ar: لغة بورمية

en: na
ar: لغة ناورونية

en: nb
ar: بوكمول

en: nd
ar: نيديبيلي الشمالية

en: ne
ar: لغة نيبالية

en: ng
ar: ندونغا

en: nl
ar: لغة هولندية

en: nn
ar: نينوشيك

en: no
ar: لغة نرويجية

en: nr
ar: لغة نديبلي

en: nv
ar: نافاهو

en: ny
ar: لغة الشيشيوا

en: oc
ar: لغة قسطانية

en: oj
ar: لغة الأوجيبوا

en: om
ar: لغة الأورومو

en: or
ar: لغة الأوريا

en: os
ar: لغة أوسيتية

en: pa
ar: لغة بنجابية

en: pi
ar: بالي

en: pl
ar: لغة بولندية

en: ps
ar: لغة بشتوية

en: pt
ar: لغة البرتغالية

en: pt_BR
ar: البرتغالية (البرازيل)

en: qu
ar: كتشوا

en: rm
ar: لغة رومانشية

en: rn
ar: اللغة الكيروندية

en: ro
ar: اللغة الرومانية

en: ru
ar: لغة روسية

en: rw
ar: كينيارواندا

en: sa
ar: لغة سنسكريتية

en: sc
ar: لغة سردينية

en: sd
ar: لغة سندية

en: se
ar: لغة سامي الشمالية

en: sg
ar: السانغورية

en: si
ar: لغة سنهالية

en: sk
ar: لغة سلوفاكية

en: sl
ar: لغة سلوفينية

en: sm
ar: لغة ساموية

en: sn
ar: لغة الشونا

en: so
ar: لغة صومالية

en: sq
ar: لغة ألبانية

en: sr
ar: لغة صربية

en: ss
ar: لغة سوازي

en: st
ar: لغة سوتية

en: su
ar: اللغات السوندية

en: sv
ar: لغة سويدية

en: sw
ar: لغة سواحلية

en: ta
ar: لغة تاميلية

en: te
ar: لغة تيلوغوية

en: tg
ar: لغة طاجيكية

en: th
ar: لغة تايلندية

en: ti
ar: لغة تغرينية

en: tk
ar: لغة تركمانية

en: tl
ar: لغة تالوغية

en: tn
ar: لغة تسوانية

en: to
ar: التونغية

en: tr
ar: لغة تركية

en: ts
ar: لغة تسونجا

en: tt
ar: لغة تترية

en: tw
ar: توي

en: ty
ar: لغة تاهيتية

en: ug
ar: لغة أويغورية

en: uk
ar: لغة أوكرانية

en: ur
ar: لغة اردوية

en: uz
ar: لغة أوزبكية

en: ve
ar: لغة فيندية

en: vi
ar: لغة فيتنامية

en: vo
ar: فولابوك

en: wa
ar: لغة والون

en: wo
ar: لغو ولوفية

en: xh
ar: اللغة الخوسية

en: yi
ar: لغة يديشية

en: yo
ar: لغة يوريا

en: za
ar: لغة زوانغ

en: zh
ar: لغة صينية

en: zu
ar: لغة زولوية
