aimeos-core - en to sv translation catalogue (250 entries)

en: AD
sv: Andorra

en: AE
sv: Förenade Arabemiraten

en: AF
sv: Afghanistan

en: AG
sv: Antigua och Barbuda

en: AI
sv: Anguilla

en: AL
sv: Albanien

en: AM
sv: Armenien

en: AO
sv: Angola

en: AQ
sv: Antarktis

en: AR
sv: Argentina

en: AS
sv: Amerikanska Samoa

en: AT
sv: Österrike

en: AU
sv: Australien

en: AW
sv: Aruba

en: AX
sv: Ålandsöarna

en: AZ
sv: Azerbajdzjan

en: BA
sv: Bosnien och Hercegovina

en: BB
sv: Barbados

en: BD
sv: Bangladesh

en: BE
sv: Belgien

en: BF
sv: Burkina Faso

en: BG
sv: Bulgarien

en: BH
sv: Bahrain

en: BI
sv: Burundi

en: BJ
sv: Benin

en: BL
sv: Saint Barthélemy

en: BM
sv: Bermuda

en: BN
sv: Brunei Darussalam

en: BO
sv: Bolivia, den plurinationella staten

en: BQ
sv: Bonaire, Sint Eustatius och Saba

en: BR
sv: Brasilien

en: BS
sv: Bahamas

en: BT
sv: Bhutan

en: BV
sv: Bouvetön

en: BW
sv: Botswana

en: BY
sv: Vitryssland

en: BZ
sv: Belize

en: CA
sv: Kanada

en: CC
sv: Cocosöarna (Keelingöarna)

en: CD
sv: Kongo, Demokratiska republiken Kongo

en: CF
sv: Centralafrikanska republiken

en: CG
sv: Kongo

en: CH
sv: Schweiz

en: CI
sv: Elfenbenskusten

en: CK
sv: Cooköarna

en: CL
sv: Chile

en: CM
sv: Kamerun

en: CN
sv: Kina

en: CO
sv: Colombia

en: CR
sv: Costa Rica

en: CU
sv: Kuba

en: CV
sv: Kap Verde

en: CW
sv: Curaçao

en: CX
sv: Julön

en: CY
sv: Cypern

en: CZ
sv: Tjeckien

en: DE
sv: Tyskland

en: DJ
sv: Djibouti

en: DK
sv: Danmark

en: DM
sv: Dominica

en: DO
sv: Dominikanska republiken

en: DZ
sv: Algeriet

en: EC
sv: Ecuador

en: EE
sv: Estland

en: EG
sv: Egypten

en: EH
sv: Västsahara

en: ER
sv: Eritrea

en: ES
sv: Spanien

en: ET
sv: Etiopien

en: FI
sv: Finland

en: FJ
sv: Fiji

en: FK
sv: Falklandsöarna (Malvinas)

en: FM
sv: Mikronesien, Förbundsstaterna

en: FO
sv: Färöarna

en: FR
sv: Frankrike

en: GA
sv: Gabon

en: GB
sv: Förenade kungariket

en: GD
sv: Grenada

en: GE
sv: Georgien

en: GF
sv: Franska Guyana

en: GG
sv: Guernsey

en: GH
sv: Ghana

en: GI
sv: Gibraltar

en: GL
sv: Grönland

en: GM
sv: Gambia

en: GN
sv: Guinea

en: GP
sv: Guadeloupe

en: GQ
sv: Ekvatorialguinea

en: GR
sv: Grekland

en: GS
sv: Sydgeorgien och Sydsandwichöarna

en: GT
sv: Guatemala

en: GU
sv: Guam

en: GW
sv: Guinea-Bissau

en: GY
sv: Guyana

en: HK
sv: Hong Kong

en: HM
sv: Heard Island och McDonaldöarna

en: HN
sv: Honduras

en: HR
sv: Kroatien

en: HT
sv: Haiti

en: HU
sv: Ungern

en: ID
sv: Indonesien

en: IE
sv: Irland

en: IL
sv: Israel

en: IM
sv: Isle of Man

en: IN
sv: Indien

en: IO
sv: Brittiska territoriet i Indiska oceanen

en: IQ
sv: Irak

en: IR
sv: Iran, Islamiska republiken

en: IS
sv: Island

en: IT
sv: Italien

en: JE
sv: Jersey

en: JM
sv: Jamaica

en: JO
sv: Jordanien

en: JP
sv: Japan

en: KE
sv: Kenya

en: KG
sv: Kirgizistan

en: KH
sv: Kambodja

en: KI
sv: Kiribati

en: KM
sv: Komorerna

en: KN
sv: Saint Kitts och Nevis

en: KP
sv: Korea, Demokratiska folkrepubliken

en: KR
sv: Korea, Republiken

en: KW
sv: Kuwait

en: KY
sv: Caymanöarna

en: KZ
sv: Kazakstan

en: LA
sv: Demokratiska folkrepubliken Laos

en: LB
sv: Libanon

en: LC
sv: Saint Lucia

en: LI
sv: Liechtenstein

en: LK
sv: Sri Lanka

en: LR
sv: Liberia

en: LS
sv: Lesotho

en: LT
sv: Litauen

en: LU
sv: Luxemburg

en: LV
sv: Lettland

en: LY
sv: Libyen

en: MA
sv: Marocko

en: MC
sv: Monaco

en: MD
sv: Moldavien, Republiken

en: ME
sv: Montenegro

en: MF
sv: Saint Martin (franska delen)

en: MG
sv: Madagaskar

en: MH
sv: Marshallöarna

en: MK
sv: Makedonien

en: ML
sv: Mali

en: MM
sv: Myanmar

en: MN
sv: Mongoliet

en: MO
sv: Macao

en: MP
sv: Nordmarianerna

en: MQ
sv: Martinique

en: MR
sv: Mauretanien

en: MS
sv: Montserrat

en: MT
sv: Malta

en: MU
sv: Mauritius

en: MV
sv: Maldiverna

en: MW
sv: Malawi

en: MX
sv: Mexiko

en: MY
sv: Malaysia

en: MZ
sv: Moçambique

en: NA
sv: Namibia

en: NC
sv: Nya Kaledonien

en: NE
sv: Niger

en: NF
sv: Norfolkön

en: NG
sv: Nigeria

en: NI
sv: Nicaragua

en: NL
sv: Nederländerna

en: NO
sv: Norge

en: NP
sv: Nepal

en: NR
sv: Nauru

en: NU
sv: Niue

en: NZ
sv: Nya Zeeland

en: OM
sv: Oman

en: PA
sv: Panama

en: PE
sv: Peru

en: PF
sv: Franska Polynesien

en: PG
sv: Papua Nya Guinea

en: PH
sv: Filippinerna

en: PK
sv: Pakistan

en: PL
sv: Polen

en: PM
sv: Saint Pierre och Miquelon

en: PN
sv: Pitcairn

en: PR
sv: Puerto Rico

en: PS
sv: Palestina, Staten

en: PT
sv: Portugal

en: PW
sv: Palau

en: PY
sv: Paraguay

en: QA
sv: Qatar

en: RE
sv: Réunion

en: RO
sv: Rumänien

en: RS
sv: Serbien

en: RU
sv: Ryska federationen

en: RW
sv: Rwanda

en: SA
sv: Saudiarabien

en: SB
sv: Salomonöarna

en: SC
sv: Seychellerna

en: SD
sv: Sudan

en: SE
sv: Sverige

en: SG
sv: Singapore

en: SH
sv: Sankt Helena, Ascension och Tristan da Cunha

en: SI
sv: Slovenien

en: SJ
sv: Svalbard och Jan Mayen

en: SK
sv: Slovakien

en: SL
sv: Sierra Leone

en: SM
sv: San Marino

en: SN
sv: Senegal

en: SO
sv: Somalia

en: SR
sv: Surinam

en: SS
sv: Sydsudan

en: ST
sv: Sao Tome och Principe

en: SV
sv: El Salvador

en: SX
sv: Sint Maarten (nederländska delen)

en: SY
sv: Syriska Arabrepubliken

en: SZ
sv: Swaziland

en: TC
sv: Turks- och Caicosöarna

en: TD
sv: Chad

en: TF
sv: Franska södra territorierna

en: TG
sv: Togo

en: TH
sv: Thailand

en: TJ
sv: Tadzjikistan

en: TK
sv: Tokelau

en: TL
sv: Östtimor

en: TM
sv: Turkmenistan

en: TN
sv: Tunisien

en: TO
sv: Tonga

en: TR
sv: Turkiet

en: TT
sv: Trinidad och Tobago

en: TV
sv: Tuvalu

en: TW
sv: Taiwan

en: TZ
sv: Tanzania, Förenade republiken

en: UA
sv: Ukraina

en: UG
sv: Uganda

en: UM
sv: Förenta staternas mindre avlägsna öar

en: US
sv: Förenta staterna

en: UY
sv: Uruguay

en: UZ
sv: Uzbekistan

en: VA
sv: Vatikanstaten (Heliga stolen)

en: VC
sv: Saint Vincent och Grenadinerna

en: VE
sv: Venezuela, Bolivarianska republiken av

en: VG
sv: Jungfruöarna, Brittiska

en: VI
sv: Jungfruöarna, U.S.

en: VN
sv: Viet Nam

en: VU
sv: Vanuatu

en: WF
sv: Wallis och Futuna

en: WS
sv: Samoa

en: XK
sv: Kosovo

en: YE
sv: Jemen

en: YT
sv: Mayotte

en: ZA
sv: Sydafrika

en: ZM
sv: Zambia

en: ZW
sv: Zimbabwe
