aimeos-core - en to ro translation catalogue (184 entries)

en: AD
ro: Andora

en: AE
ro: Emiratele Arabe Unite

en: AF
ro: Afganistan

en: AG
ro: Antigua si Barbuda

en: AI
ro: Anguilla

en: AL
ro: Albania

en: AM
ro: Armenia

en: AO
ro: Angola

en: AQ
ro: Antarctica

en: AR
ro: Argentina

en: AS
ro: Samoa Americană

en: AT
ro: Austria

en: AU
ro: Australia

en: AW
ro: Aruba

en: AX
ro: Insulele Aland

en: AZ
ro: Azerbaijan

en: BA
ro: Bosnia si Hertegovina

en: BB
ro: Barbados

en: BD
ro: Banglades

en: BE
ro: Belgia

en: BF
ro: Burkina Faso

en: BG
ro: Bulgaria

en: BH
ro: Bahrain

en: BI
ro: Burundi

en: BJ
ro: Benin

en: BL
ro: Sfântul Barthélemy

en: BM
ro: Bermude

en: BO
ro: Statul Plurinational al Boliviei

en: BR
ro: Brazilia

en: BS
ro: Bahamas

en: BT
ro: Bhutan

en: BW
ro: Botswana

en: BY
ro: Belarus

en: BZ
ro: Belize

en: CA
ro: Canada

en: CD
ro: Republica Democrata Congo

en: CF
ro: Republica Centrafricană

en: CG
ro: Congo

en: CH
ro: Elvetia

en: CI
ro: Coasta de Fildes

en: CK
ro: Insulele Cook

en: CL
ro: Chile

en: CM
ro: Camerun

en: CN
ro: China

en: CO
ro: Columbia

en: CR
ro: Costa RIca

en: CU
ro: Cuba

en: CV
ro: Capul Verde

en: CW
ro: Curaçao

en: CX
ro: Insula Christmas

en: CY
ro: Cipru

en: CZ
ro: Republica Ceha

en: DE
ro: Germania

en: DJ
ro: Djibouti

en: DK
ro: Danemarca

en: DM
ro: Republica Dominicană

en: DO
ro: Republica Dominicana

en: DZ
ro: Algeria

en: EC
ro: Ecuador

en: EE
ro: Estonia

en: EG
ro: Egipt

en: EH
ro: Sahara de Vest

en: ER
ro: Eritrea

en: ES
ro: Spania

en: ET
ro: Etiopia

en: FI
ro: Finlanda

en: FJ
ro: Fiji

en: FK
ro: Insulele Falkland (Insulele Malvine)

en: FM
ro: Statele Federate ale Microneziei

en: FO
ro: Insulele Feroe

en: FR
ro: Franta

en: GA
ro: Gabon

en: GB
ro: Marea Britanie

en: GD
ro: Grenada

en: GE
ro: Georgia

en: GF
ro: Guinea Franceza

en: GH
ro: Ghana

en: GI
ro: Gibraltar

en: GL
ro: Groenlanda

en: GM
ro: Gambia

en: GN
ro: Guinea

en: GP
ro: Guadalupe

en: GQ
ro: Guineea Ecuatoriala

en: GR
ro: Grecia

en: GS
ro: Georgia de Sud şi Insulele Sandwich de Sud

en: GT
ro: Guatemala

en: GU
ro: Guam

en: GW
ro: Guineea-Bissau

en: GY
ro: Guyana

en: HK
ro: Hong Kong

en: HM
ro: Insula Heard şi Insulele McDonald

en: HN
ro: Honduras

en: HR
ro: Croatia

en: HT
ro: Haiti

en: HU
ro: Hungaria

en: ID
ro: Indonezia

en: IE
ro: Irlanda

en: IL
ro: Israel

en: IN
ro: India

en: IQ
ro: Irag

en: IR
ro: Republica Islamica Iran

en: IS
ro: Islanda

en: IT
ro: Italia

en: JM
ro: Jamaica

en: JO
ro: Iordania

en: JP
ro: Japonia

en: KE
ro: Kenya

en: KW
ro: Kuweit

en: KY
ro: Insulele Cayman

en: LB
ro: Liban

en: LC
ro: Sfanta Lucia

en: LI
ro: Liechtenstein

en: LK
ro: Sri Lanka

en: LT
ro: Lituania

en: LU
ro: Luxemburg

en: LV
ro: Letonia

en: LY
ro: Libia

en: MA
ro: Maroc

en: MC
ro: Monaco

en: MD
ro: Republica Moldova

en: ME
ro: Muntenegru

en: MG
ro: Madagascar

en: MK
ro: Macedonia

en: ML
ro: Mali

en: MM
ro: Myanmar

en: MN
ro: Mongolia

en: MO
ro: Macao

en: MQ
ro: Martinica

en: MS
ro: SM

en: MT
ro: Malta

en: MU
ro: Mauritius

en: MV
ro: Maldive

en: MX
ro: Mexic

en: MY
ro: Malaysia

en: MZ
ro: Mozambic

en: NA
ro: Namibia

en: NC
ro: Noua Caledonie

en: NE
ro: Niger

en: NG
ro: Nigeria

en: NI
ro: Nicaragua

en: NL
ro: Olanda

en: NO
ro: Norvegia

en: NP
ro: Nepal

en: NZ
ro: Noua Zeelanda

en: OM
ro: Oman

en: PA
ro: Panama

en: PE
ro: Peru

en: PF
ro: Polinezia Franceza

en: PG
ro: Papua Noua Guinee

en: PH
ro: Filipine

en: PK
ro: Pakistan

en: PL
ro: Polonia

en: PR
ro: Puerto Rico

en: PT
ro: Portugalia

en: QA
ro: Qatar

en: RO
ro: Romania

en: RS
ro: Serbia

en: RU
ro: Federatia Rusa

en: SA
ro: Arabia Saudita

en: SD
ro: Sudan

en: SE
ro: Suedia

en: SG
ro: Singapore

en: SI
ro: Slovenia

en: SK
ro: Slovacia

en: SM
ro: San Marino

en: SN
ro: Senegal

en: SO
ro: Somalia

en: SS
ro: Sudanul de Sud

en: SV
ro: Salvador

en: TG
ro: Togo

en: TH
ro: Thailanda

en: TL
ro: Timorul de Est

en: TN
ro: Tunisia

en: TR
ro: Turcia

en: TT
ro: Trinidad si Tobago

en: UA
ro: Ucraina

en: UG
ro: Uganda

en: US
ro: Statele Unite

en: VU
ro: Vanuatu

en: XK
ro: Kosovo

en: YE
ro: Yemen

en: ZA
ro: Africa de Sud

en: ZM
ro: Zambia

en: ZW
ro: Zimbabwe
