aimeos-core - en to et translation catalogue (114 entries)

en: AD
et: Andorra

en: AE
et: Araabia Ühendemiraadid

en: AF
et: Afganistan

en: AG
et: Antigua ja Barbuda

en: AI
et: Anguilla

en: AL
et: Albaania

en: AM
et: Armeenia

en: AO
et: Angola

en: AQ
et: Antarktika

en: AR
et: Argentiina

en: AS
et: Ameerika Samoa

en: AT
et: Austria

en: AU
et: Austraalia

en: AW
et: Aruba

en: AX
et: Ahvenamaa

en: AZ
et: Aserbaidžaan

en: BA
et: Bosnia ja Hertsegoviina

en: BB
et: Barbados

en: BD
et: Bangladesh

en: BE
et: Belgia

en: BF
et: Burkina Faso

en: BG
et: Bulgaaria

en: BH
et: Bahreinis

en: BI
et: Burundi

en: BJ
et: Benin

en: BL
et: Saint Barthélemy

en: BM
et: Bermuda

en: BN
et: Brunei Darussalam

en: BO
et: Boliivia

en: BQ
et: Bonaire

en: BR
et: Brasiilia

en: BT
et: Bhutan

en: BW
et: Botswana

en: BY
et: Valgevene

en: BZ
et: Belize

en: CA
et: Kanada

en: CC
et: Kookossaared (Keelingi saared)

en: CF
et: Kesk-Aafrika Vabariik

en: CG
et: Kongo

en: CH
et: Šveits

en: CI
et: Côte d'Ivoire

en: CK
et: Cooki saared

en: CL
et: Tšiili

en: CM
et: Kamerun

en: CN
et: Hiina

en: CO
et: Colombia

en: CR
et: Costa Rica

en: CU
et: Kuuba

en: CV
et: Cabo Verde

en: CX
et: Jõulusaar

en: CY
et: Küpros

en: CZ
et: Tšehhi

en: DE
et: Saksamaa

en: DJ
et: Djibouti

en: DK
et: Taani

en: DM
et: Dominika

en: DO
et: Dominikaani Vabariik

en: EC
et: Ecuador

en: EE
et: Eesti

en: EG
et: Egiptus

en: ER
et: Eritrea

en: ES
et: Hispaania

en: ET
et: Etioopia

en: FI
et: Soome

en: FJ
et: Fidži

en: FK
et: Falklandi saared

en: FO
et: Fääri saared

en: FR
et: Prantsusmaa

en: GA
et: Gabon

en: GB
et: Ühendkuningriik

en: GD
et: Grenada

en: GE
et: Georgia

en: GF
et: Prantsuse Guajaana

en: GH
et: Ghana

en: GI
et: Gibraltar

en: GL
et: Gröönimaa

en: GN
et: Guinea

en: GP
et: Guadeloupe

en: GQ
et: Ekvatoriaal-Guinea

en: GR
et: Kreeka

en: GT
et: Guatemala

en: GU
et: Guam

en: GW
et: Guinea-Bissau

en: GY
et: Guajaana

en: HK
et: Hong Kong

en: HN
et: Honduras

en: HR
et: Horvaatia

en: HT
et: Haiti

en: HU
et: Ungari

en: ID
et: Indonesia

en: IE
et: Iirimaa

en: IL
et: Iisrael

en: IN
et: India

en: IQ
et: Iraak

en: IR
et: Iraan

en: IS
et: Island

en: IT
et: Itaalia

en: KH
et: Kambodža

en: KM
et: Komoori saared

en: KY
et: Kaimanisaared

en: LT
et: Leedu

en: LU
et: Luksemburg

en: LV
et: Läti

en: MM
et: Birma

en: MY
et: MINU

en: NO
et: EI

en: PF
et: Prantsuse Polüneesia

en: SV
et: El Salvador

en: TD
et: Tšaad

en: TF
et: Prantsuse Antarktika ja Lõunaalad

en: TL
et: Timor-Leste

en: US
et: USA

en: VA
et: Püha Aujärg

en: VG
et: Briti Neitsisaared
