aimeos-core - en to da translation catalogue (249 entries)

en: AD
da: Andorra

en: AE
da: United Arab Emirates

en: AF
da: Afghanistan

en: AG
da: Antigua and Barbuda

en: AI
da: Anguilla

en: AL
da: Albania

en: AM
da: Armenia

en: AO
da: Angola

en: AQ
da: Antarctica

en: AR
da: Argentina

en: AS
da: American Samoa

en: AT
da: Austria

en: AU
da: Australia

en: AW
da: Aruba

en: AX
da: Åland Islands

en: AZ
da: Azerbaijan

en: BA
da: Bosnia and Herzegovina

en: BB
da: Barbados

en: BD
da: Bangladesh

en: BE
da: Belgium

en: BF
da: Burkina Faso

en: BG
da: Bulgaria

en: BH
da: Bahrain

en: BI
da: Burundi

en: BJ
da: Benin

en: BL
da: Saint Barthélemy

en: BM
da: Bermuda

en: BN
da: Brunei Darussalam

en: BO
da: Bolivia, Plurinational State of

en: BQ
da: Bonaire, Sint Eustatius and Saba

en: BR
da: Brazil

en: BS
da: Bahamas

en: BT
da: Bhutan

en: BV
da: Bouvet Island

en: BW
da: Botswana

en: BY
da: Belarus

en: BZ
da: Belize

en: CA
da: Canada

en: CC
da: Cocos (Keeling) Islands

en: CD
da: Congo, the Democratic Republic of the

en: CF
da: Central African Republic

en: CG
da: Congo

en: CH
da: Switzerland

en: CI
da: Côte d'Ivoire

en: CK
da: Cook Islands

en: CL
da: Chile

en: CM
da: Cameroon

en: CN
da: China

en: CO
da: Colombia

en: CR
da: Costa Rica

en: CU
da: Cuba

en: CV
da: Cape Verde

en: CW
da: Curaçao

en: CX
da: Christmas Island

en: CY
da: Cyprus

en: CZ
da: Czech Republic

en: DE
da: Tyskland

en: DJ
da: Djibouti

en: DK
da: Danmark

en: DM
da: Dominica

en: DO
da: Dominican Republic

en: DZ
da: Algeria

en: EC
da: Ecuador

en: EE
da: Estonia

en: EG
da: Egypt

en: EH
da: Western Sahara

en: ER
da: Eritrea

en: ES
da: Spain

en: ET
da: Ethiopia

en: FI
da: Finland

en: FJ
da: Fiji

en: FK
da: Falkland Islands (Malvinas)

en: FM
da: Micronesia, Federated States of

en: FO
da: Faroe Islands

en: FR
da: France

en: GA
da: Gabon

en: GB
da: United Kingdom

en: GD
da: Grenada

en: GE
da: Georgia

en: GF
da: French Guiana

en: GG
da: Guernsey

en: GH
da: Ghana

en: GI
da: Gibraltar

en: GL
da: Greenland

en: GM
da: Gambia

en: GN
da: Guinea

en: GP
da: Guadeloupe

en: GQ
da: Equatorial Guinea

en: GR
da: Greece

en: GS
da: South Georgia and the South Sandwich Islands

en: GT
da: Guatemala

en: GU
da: Guam

en: GW
da: Guinea-Bissau

en: GY
da: Guyana

en: HK
da: Hong Kong

en: HM
da: Heard Island and McDonald Islands

en: HN
da: Honduras

en: HR
da: Croatia

en: HT
da: Haiti

en: HU
da: Hungary

en: ID
da: Indonesia

en: IE
da: Ireland

en: IL
da: Israel

en: IM
da: Isle of Man

en: IN
da: India

en: IO
da: British Indian Ocean Territory

en: IQ
da: Irak

en: IR
da: Iran, Islamic Republic of

en: IS
da: Iceland

en: IT
da: Italy

en: JE
da: Jersey

en: JM
da: Jamaica

en: JO
da: Jordan

en: JP
da: Japan

en: KE
da: Kenya

en: KG
da: Kyrgyzstan

en: KH
da: Cambodia

en: KI
da: Kiribati

en: KM
da: Comoros

en: KN
da: Saint Kitts and Nevis

en: KP
da: Korea, Democratic People's Republic of

en: KR
da: Korea, Republic of

en: KW
da: Kuwait

en: KY
da: Cayman Islands

en: KZ
da: Kazakhstan

en: LA
da: Lao People's Democratic Republic

en: LB
da: Lebanon

en: LC
da: Saint Lucia

en: LI
da: Liechtenstein

en: LK
da: Sri Lanka

en: LR
da: Liberia

en: LS
da: Lesotho

en: LT
da: Lithuania

en: LU
da: Luxembourg

en: LV
da: Latvia

en: LY
da: Libya

en: MA
da: Morocco

en: MC
da: Monaco

en: MD
da: Moldova, Republic of

en: ME
da: Montenegro

en: MF
da: Saint Martin (French part)

en: MG
da: Madagascar

en: MH
da: Marshall Islands

en: MK
da: Macedonia

en: ML
da: Mali

en: MM
da: Myanmar

en: MN
da: Mongolia

en: MO
da: Macao

en: MP
da: Northern Mariana Islands

en: MQ
da: Martinique

en: MR
da: Mauritania

en: MS
da: Montserrat

en: MT
da: Malta

en: MU
da: Mauritius

en: MV
da: Maldives

en: MW
da: Malawi

en: MX
da: Mexico

en: MY
da: Malaysia

en: MZ
da: Mozambique

en: NA
da: Namibia

en: NC
da: New Caledonia

en: NE
da: Niger

en: NF
da: Norfolk Island

en: NG
da: Nigeria

en: NI
da: Nicaragua

en: NL
da: Netherlands

en: NO
da: Norge

en: NP
da: Nepal

en: NR
da: Nauru

en: NU
da: Niue

en: NZ
da: New Zealand

en: OM
da: Oman

en: PA
da: Panama

en: PE
da: Peru

en: PF
da: French Polynesia

en: PG
da: Papua New Guinea

en: PH
da: Philippines

en: PK
da: Pakistan

en: PL
da: Poland

en: PM
da: Saint Pierre and Miquelon

en: PN
da: Pitcairn

en: PR
da: Puerto Rico

en: PS
da: Palestine, State of

en: PT
da: Portugal

en: PW
da: Palau

en: PY
da: Paraguay

en: QA
da: Qatar

en: RE
da: Réunion

en: RO
da: Romania

en: RS
da: Serbia

en: RU
da: Russian Federation

en: RW
da: Rwanda

en: SA
da: Saudi Arabia

en: SB
da: Solomon Islands

en: SC
da: Seychelles

en: SD
da: Sudan

en: SE
da: Sverige

en: SG
da: Singapore

en: SH
da: Saint Helena, Ascension and Tristan da Cunha

en: SI
da: Slovenia

en: SJ
da: Svalbard and Jan Mayen

en: SK
da: Slovakia

en: SL
da: Sierra Leone

en: SM
da: San Marino

en: SN
da: Senegal

en: SO
da: Somalia

en: SR
da: Suriname

en: SS
da: South Sudan

en: ST
da: Sao Tome and Principe

en: SV
da: El Salvador

en: SX
da: Sint Maarten (Dutch part)

en: SY
da: Syrian Arab Republic

en: SZ
da: Swaziland

en: TC
da: Turks and Caicos Islands

en: TD
da: Chad

en: TF
da: French Southern Territories

en: TG
da: Togo

en: TH
da: Thailand

en: TJ
da: Tajikistan

en: TK
da: Tokelau

en: TL
da: Timor-Leste

en: TM
da: Turkmenistan

en: TN
da: Tunisia

en: TO
da: Tonga

en: TR
da: Turkey

en: TT
da: Trinidad and Tobago

en: TV
da: Tuvalu

en: TW
da: Taiwan

en: TZ
da: Tanzania, United Republic of

en: UA
da: Ukraine

en: UG
da: Uganda

en: UM
da: United States Minor Outlying Islands

en: US
da: United States

en: UY
da: Uruguay

en: UZ
da: Uzbekistan

en: VA
da: Vatican City State (Holy See)

en: VC
da: Saint Vincent and the Grenadines

en: VE
da: Venezuela, Bolivarian Republic of

en: VG
da: Virgin Islands, British

en: VI
da: Virgin Islands, U.S.

en: VN
da: Viet Nam

en: VU
da: Vanuatu

en: WF
da: Wallis and Futuna

en: WS
da: Samoa

en: YE
da: Yemen

en: YT
da: Mayotte

en: ZA
da: South Africa

en: ZM
da: Zambia

en: ZW
da: Zimbabwe
