aimeos-core - en to sk translation catalogue (215 entries)

note: / Rebate format with rebate value (%1$s) and currency (%2$s)
en: %1$s %2$s off
sk: %1$s %2$s rabat

note: / Price shipping format with shipping / payment cost value (%1$s) and currency (%2$s)
en: + %1$s %2$s/item
sk: + %1$s %2$s/položka

en: + Payment costs
sk: + Platobné poplatky

en: + Shipping
sk: + Doručenie

en: Account
sk: Účet

en: All XML import
sk: Všetky XML import

en: All orders are subject to our terms and conditions.
sk: Všetky objednávky podliehajú našim podmienkam.

note: //opensource.org/licenses/LGPL-3.0 * @copyright Aimeos (aimeos.org), 2015-2025
en: An account has been created for you.
sk: Účet bol pre Vás vytvorený.

en: Article no.
sk: Článok č.

en: Attribute import XML
sk: Import atribútov XML

en: Authorized payments of orders will be captured after dispatching or after a configurable amount of time
sk: Autorizované platby objednávok sa zachytia po odoslaní alebo po konfigurovateľnom čase

en: Batch update of payment/delivery status
sk: Dávková aktualizácia stavu platby/dodávky

en: Billing address
sk: Fakturačná adresa

en: Cache cleanup
sk: Čistenie vyrovnávacej pamäte

en: Capture authorized payments
sk: Zachytávanie autorizovaných platieb

en: Catalog import CSV
sk: Import katalógu CSV

en: Catalog import XML
sk: XML import katalógu

en: Catalog site map
sk: Mapa stránok katalógu

en: Cleaned %1$s old products
sk: Vyčistené %1$s starých produktov

en: Cleanup baskets
sk: Koše na čistenie

en: Coupon code import CSV
sk: Import kódu kupónu CSV

en: Coupon codes
sk: Kód kupónu

en: Coupons
sk: Kupóny

en: Creates a catalog site map for search engines
sk: Vytvára mapu katalógového miesta pre vyhľadávače

en: Creates a product site map for search engines
sk: Vytvára mapu stránok produktu pre vyhľadávače

en: Creates bought together product suggestions
sk: Vytvára spoločne zakúpené návrhy produktov

en: Customer account e-mails
sk: E-maily zákazníckeho účtu

en: Customer import XML
sk: Import XML zákazníka

note: / E-mail intro with first name (%1$s) and last name (%2$s)
en: Dear %1$s %2$s
sk: Vážený %1$s %2$s

note: / E-mail intro with first name (%1$s) and last name (%2$s)
en: Dear Mr %1$s %2$s
sk: Vážený pán %1$s %2$s

note: / E-mail intro with first name (%1$s) and last name (%2$s)
en: Dear Ms %1$s %2$s
sk: Vážená pani %1$s %2$s

en: Dear customer
sk: Vážený zákazník

en: Deletes unfinished orders an makes their products and coupon codes available again
sk: Odstráni nedokončené objednávky a opäť sprístupní ich produkty a kódy kupónov

en: Deletes unpaid orders to keep the database clean
sk: Odstráni nezaplatené objednávky, aby bola databáza čistá.

en: Delivery address
sk: Adresa doručenia

en: Delivery within
sk: Dodanie v rámci

en: Details
sk: Detaily

en: Executes all XML importers and rebuild the index
sk: Spustí všetky importéry XML a obnoví index

en: Executes payment or delivery service providers that uses batch updates
sk: Vykonáva platby alebo doručovanie poskytovateľov služieb, ktorí používajú dávkové aktualizácie

en: Expanding "%1$s" node failed
sk: Rozbaľovanie uzla "%1$s" zlyhalo

en: Exports all available products
sk: Exportuje všetky dostupné produkty

en: Exports orders to CSV file
sk: Exporty objednávok do súboru CSV

en: Exports subscriptions to CSV file
sk: Export odberov do súboru CSV

en: Finished attribute import from "%1$s"
sk: Dokončený import atribútov z "%1$s"

en: Finished attribute import from file "%1$s"
sk: Dokončený import atribútov zo súboru "%1$s"

en: Finished catalog import from "%1$s"
sk: Dokončený import katalógu z "%1$s"

en: Finished catalog import from "%1$s" (%2$d/%3$d)
sk: Dokončený import katalógu z "%1$s" (%2$d/%3$d)

en: Finished catalog import from file "%1$s"
sk: Dokončený import katalógu zo súboru "%1$s"

en: Finished coupon/code import from "%1$s"
sk: Dokončený import kupónu/kódu z "%1$s"

en: Finished customer import from "%1$s"
sk: Dokončený import zákazníka z "%1$s"

en: Finished customer import from file "%1$s"
sk: Dokončený import zákazníka zo súboru "%1$s"

en: Finished group import from "%1$s"
sk: Dokončený import skupiny z "%1$s"

en: Finished group import from file "%1$s"
sk: Dokončený import skupiny zo súboru "%1$s"

en: Finished product import from "%1$s"
sk: Dovoz hotového výrobku z "%1$s"

en: Finished product import from "%1$s" (%2$d/%3$d)
sk: Dovoz hotového výrobku z "%1$s" (%2$d/%3$d)

en: Finished product import from file "%1$s"
sk: Import hotového výrobku zo súboru "%1$s"

en: Finished stock import from "%1$s"
sk: Dovoz hotových zásob z "%1$s"

en: Finished stock import from file "%1$s"
sk: Dokončený import zásob zo súboru "%1$s"

en: Finished supplier import from "%1$s"
sk: Ukončený import dodávateľa z "%1$s"

en: Finished supplier import from "%1$s" (%2$d/%3$d)
sk: Ukončený import dodávateľa z "%1$s" (%2$d/%3$d)

en: Finished supplier import from file "%1$s"
sk: Dokončený import dodávateľa zo súboru "%1$s"

en: Groups import XML
sk: Import skupín XML

en: If you have any questions, please reply to this e-mail
sk: Ak máte akékoľvek otázky, odpovedzte na tento e-mail

en: Imports new and updates existing attributes from XML files
sk: Import nových a aktualizácia existujúcich atribútov zo súborov XML

en: Imports new and updates existing categories from CSV files
sk: Import nových a aktualizácia existujúcich kategórií zo súborov CSV

en: Imports new and updates existing categories from XML files
sk: Import nových a aktualizácia existujúcich kategórií zo súborov XML

en: Imports new and updates existing coupon code from CSV files
sk: Import nových a aktualizácia existujúcich kódov kupónov zo súborov CSV

en: Imports new and updates existing customers from XML files
sk: Import nových a aktualizácia existujúcich zákazníkov zo súborov XML

en: Imports new and updates existing groups from XML files
sk: Import nových a aktualizácia existujúcich skupín zo súborov XML

en: Imports new and updates existing products from CSV files
sk: Import nových a aktualizácia existujúcich produktov zo súborov CSV

en: Imports new and updates existing products from XML files
sk: Import nových a aktualizácia existujúcich produktov zo súborov XML

en: Imports new and updates existing stocks from CSV files
sk: Import nových a aktualizácia existujúcich zásob zo súborov CSV

en: Imports new and updates existing suppliers from CSV files
sk: Import nových a aktualizácia existujúcich dodávateľov zo súborov CSV

en: Imports new and updates existing suppliers from XML files
sk: Import nových a aktualizácia existujúcich dodávateľov zo súborov XML

en: Incl. %1$s%% %2$s
sk: Vrátane %1$s%% %2$s

note: / Tax rate format with tax rate in percent (%1$s)
en: Incl. %1$s%% VAT
sk: Vrátane %1$s%% DPH

en: Included rebates
sk: Zahrnuté zľavy

en: Index optimization
sk: Optimalizácia indexu

en: Index rebuild
sk: Prestavba indexu

en: Invalid JSON encode message: %1$s
sk: Nesprávne kódovanie správy JSON: %1$s

en: Invalid catalog lines during import: %1$d
sk: Neplatné riadky katalógu počas importu: %1$d

en: Invalid characters in class name "%1$s"
sk: Neplatné znaky v triede  "%1$s"

en: Invalid characters in processor name "%1$s"
sk: Neplatné znaky v názve procesora "%1$s"

en: Invalid characters in processor type "%1$s"
sk: Neplatné znaky v type procesora "%1$s"

en: Invalid class name "%1$s"
sk: Neplatný názov triedy "%1$s"

en: Invalid message: %1$s
sk: Neplatná správa: %1$s

en: Invalid product lines during import: %1$d
sk: Neplatné produktové rady počas importu: %1$d

en: Invalid supplier lines during import: %1$d
sk: Neplatné riadky dodávateľa počas importu: %1$d

en: Invalid type "%1$s" (%2$s)
sk: Neplatný typ "%1$s" (%2$s)

note: //wiki.windata.de/index.php?title=Purpose-SEPA-Codes) ISO 11649 RF Creditor Reference (optional, 35 characters structured code)
en: Invoice
sk: Faktúra

en: Invoice %1$s
sk: Faktúra %1$s

en: Like entered by you
sk: Ako ste zadali

en: Log cleanup
sk: Čistenie denníka

en: Login
sk: Prihlásenie

en: Name
sk: Meno

en: No "catalog.code" column in CSV mapping found
sk: V mapovaní CSV nebol nájdený stĺpec "catalog.code"

en: No "coupon.code.code" column in CSV mapping found
sk: V mapovaní CSV nebol nájdený stĺpec "coupon.code.code"

en: No "product.code" column in CSV mapping found
sk: V mapovaní CSV nebol nájdený stĺpec "product.code"

en: No "supplier.code" column in CSV mapping found
sk: V mapovaní CSV nebol nájdený stĺpec "supplier.code"

en: No XML file "%1$s" found
sk: Nenašiel sa žiadny súbor XML "%1$s"

en: No address with e-mail found in order with ID "%1$s"
sk: V objednávke s ID "%1$s" nebola nájdená žiadna adresa s e-mailom

en: One or more products you are watching have been updated.
sk: Jeden alebo viac sledovaných produktov bolo aktualizovaných.

en: Optimizes the index for searching products faster
sk: Optimalizuje index na rýchlejšie vyhľadávanie produktov

en: Order date
sk: Dátum objednávky

en: Order delivery related e-mails
sk: E-maily súvisiace s doručením objednávky

en: Order details
sk: Podrobnosti o objednávke

en: Order export CSV
sk: Export objednávky CSV

en: Order payment related e-mails
sk: E-maily súvisiace s platbou objednávky

en: Order status import CSV
sk: Stav objednávky import CSV

en: Parent node for code "%1$s" not found
sk: Nadradený uzol pre kód "%1$s" nebol nájdený

en: Password
sk: Heslo

en: Price
sk: Cena

en: Process order delivery services
sk: Spracovať služby doručovania objednávok

en: Process subscriptions initially
sk: Spracovať predplatné na začiatku

en: Product export
sk: Vývoz výrobku

en: Product import CSV
sk: Import produktov CSV

en: Product import XML
sk: XML import produktu

en: Product notification e-mails
sk: E-maily s oznámeniami o produktoch

en: Product site map
sk: Mapa stránky produktu

en: Products bought together
sk: Spoločne zakúpené produkty

en: Qty
sk: Počet

en: Quantity
sk: Množstvo

en: Rebuilds the index for searching products
sk: Obnoví index na vyhľadávanie produktov

en: Reference
sk: Odkaz

en: Removes the expired entries from the cache
sk: Odstráni záznamy, ktorých platnosť vypršala, z vyrovnávacej pamäte

en: Removes the old baskets from the database
sk: Odstráni staré koše z databázy

en: Removes the old log entries from the database and archives them (optional)
sk: Odstráni staré záznamy denníka z databázy a archivuje ich (voliteľné)

en: Removes unfinished orders
sk: Odstráni nedokončené objednávky

en: Removes unpaid orders
sk: Odstráni nezaplatené objednávky

en: Renews subscriptions at next date
sk: Obnovenie predplatného k ďalšiemu dátumu

en: Required column "%1$s" not found for code "%2$s"
sk: Požadovaný stĺpec "%1$s" nebol nájdený pre kód "%2$s"

en: Required configuration for "%1$s" is missing
sk: Chýba požadovaná konfigurácia pre "%1$s"

en: Required mapping key "%1$s" is missing or contains no array
sk: Chýba požadovaný mapovací kľúč "%1$s" alebo neobsahuje žiadne pole

en: Rescale product images
sk: Zmena mierky obrázkov produktov

en: Rescales product images to the new sizes
sk: Zmena mierky obrázkov produktov na nové veľkosti

en: Scaling image "%1$s" failed: %2$s
sk: Škálovanie obrázka "%1$s" zlyhalo: %2$s

en: Scaling media item "%1$s" failed: %2$s
sk: Zlyhalo škálovanie mediálneho prvku "%1$s": %2$s

en: Sends e-mails for new customer accounts
sk: Odosiela e-maily pre nové zákaznícke účty

en: Sends e-mails for watched products
sk: Odosiela e-maily pre sledované produkty

en: Sends order confirmation or payment status update e-mails
sk: Odosiela e-maily s potvrdením objednávky alebo aktualizáciou stavu platby

en: Sends order delivery status update e-mails
sk: Odosiela e-maily s aktualizáciou stavu doručenia objednávky

en: Sends paid orders to the ERP system or logistic partner
sk: Odosiela zaplatené objednávky do systému ERP alebo logistickému partnerovi.

en: Sends the e-mail with the voucher to the customer
sk: Odoslanie e-mailu s poukazom zákazníkovi

en: Sent customer account e-mail to "%1$s"
sk: Odoslaný e-mail zákazníckeho účtu na adresu "%1$s"

en: Sent order delivery e-mail for order "%1$s" and status "%2$s"
sk: Odoslaný e-mail o doručení objednávky "%1$s" a stave "%2$s"

en: Sent order payment e-mail for order "%1$s" and status "%2$s"
sk: Odoslaný e-mail s platbou za objednávku "%1$s" a stavom "%2$s"

en: Sent product notification e-mail to "%1$s"
sk: Odoslaný e-mail s oznámením o produkte na adresu "%1$s"

en: Sent voucher e-mails for order ID "%1$s"
sk: Odoslané e-maily s poukazmi pre ID objednávky "%1$s"

en: Started attribute import from "%1$s"
sk: Spustený import atribútov z "%1$s"

en: Started attribute import from file "%1$s"
sk: Spustený import atribútov zo súboru "%1$s"

en: Started catalog import from "%1$s"
sk: Spustený import katalógu z "%1$s"

en: Started catalog import from file "%1$s"
sk: Spustený import katalógu zo súboru "%1$s"

en: Started coupon code import from "%1$s"
sk: Spustený import kódu kupónu z "%1$s"

en: Started coupon/code import from "%1$s"
sk: Spustený import kupónu/kódu z "%1$s"

en: Started customer import from "%1$s"
sk: Spustený import zákazníka z "%1$s"

en: Started customer import from file "%1$s"
sk: Spustený import zákazníka zo súboru "%1$s"

en: Started group import from "%1$s"
sk: Spustený skupinový import z "%1$s"

en: Started group import from file "%1$s"
sk: Spustený import skupiny zo súboru "%1$s"

en: Started product import from "%1$s"
sk: Spustený import produktu z "%1$s"

en: Started product import from file "%1$s"
sk: Spustený import produktu zo súboru "%1$s"

en: Started stock import from "%1$s"
sk: Spustený import zásob z "%1$s"

en: Started stock import from file "%1$s"
sk: Spustený import zásob zo súboru "%1$s"

en: Started supplier import from "%1$s"
sk: Spustený import dodávateľa z "%1$s"

en: Started supplier import from file "%1$s"
sk: Spustený import dodávateľa zo súboru "%1$s"

en: Status import for orders from CSV file
sk: Import stavu objednávok zo súboru CSV

en: Stock import CSV
sk: Import zásob CSV

en: Sub-total
sk: Medzisúčet

en: Subscription export CSV
sk: Export predplatného CSV

en: Subscription process end
sk: Ukončenie procesu predplatného

en: Subscription process renew
sk: Obnovenie procesu predplatného

en: Subscription process start
sk: Spustenie procesu predplatného

en: Subscription product
sk: Predplatený produkt

en: Sum
sk: Suma

en: Supplier import CSV
sk: Dodávateľ import CSV

en: Supplier import XML
sk: Dodávateľ import XML

en: Terminates expired subscriptions
sk: Ukončí predplatné, ktorého platnosť vypršala

note: / Payment e-mail intro with order ID (%1$s), order date (%2$s) and payment status (%3$s)
en: Thank you for your order %1$s from %2$s.
sk: Ďakujeme vám za vašu objednávku %1$s z %2$s.

note: / Delivery e-mail intro with order ID (%1$s), order date (%2$s) and delivery status (%3%s)
en: The delivery status of your order %1$s from %2$s has been changed to "%3$s".
sk: Stav doručenia vašej objednávky %1$s z %2$s bol zmenený na "%3$s".

note: / Payment e-mail intro with order ID (%1$s), order date (%2$s) and payment status (%3$s)
en: The order is pending until we receive the final payment. If you've chosen to pay in advance, please transfer the money to our bank account with the order ID %1$s as reference.
sk: Objednávka je v štádiu riešenia, kým nedostaneme konečnú platbu. Ak ste sa rozhodli zaplatiť vopred, preveďte peniaze na náš bankový účet, pričom ako referenciu uveďte ID objednávky %1$s.

note: / Delivery e-mail intro with order ID (%1$s), order date (%2$s) and delivery status (%3%s)
en: The parcel for your order %1$s from %2$s could not be delivered.
sk: Zásielku pre vašu objednávku %1$s z %2$s sa nepodarilo doručiť.

en: The payment couldn't be renewed
sk: Platbu nebolo možné obnoviť

note: / Payment e-mail intro with order ID (%1$s) and order date (%2$s)
en: The payment for your order %1$s from %2$s has been refunded.
sk: Platba za vašu objednávku %1$s z %2$s bola vrátená.

note: / Payment e-mail intro with order ID (%1$s), order date (%2$s) and payment status (%3$s)
en: The payment status of your order %1$s from %2$s has been changed to "%3$s".
sk: Stav platby vašej objednávky %1$s z %2$s bol zmenený na "%3$s".

en: The subscription for the product has ended
sk: Predplatné produktu bolo ukončené

en: The value of your voucher is %1$s | The value of your vouchers are %1$s
sk[0]: Hodnota vášho poukazu je %1$s
sk[1]: Hodnota vášho poukazu je %1$s
sk[2]: Hodnota vášho poukazu je %1$s
sk[3]: Hodnota vášho poukazu je %1$s

en: Total
sk: Celkom

en: Transfers money to vendors
sk: Prevody peňazí predajcom

en: Transfers the price of ordered products to the vendors incl. commission handling
sk: Prevedie cenu objednaných produktov predajcom vrátane provízie za spracovanie

en: Unable to add current address for customer with ID "%1$s"
sk: Nie je možné pridať aktuálnu adresu pre zákazníka s ID "%1$s"

en: Unable to call method "%1$s"
sk: Nepodarilo sa zavolať metódu "%1$s"

en: Unable to import catalog with code "%1$s": %2$s
sk: Nie je možné importovať katalóg s kódom "%1$s": %2$s

en: Unable to import product with code "%1$s": %2$s
sk: Nie je možné importovať produkt s kódom "%1$s": %2$s

en: Unable to import supplier with code "%1$s": %2$s
sk: Nie je možné importovať dodávateľa s kódom "%1$s": %2$s

en: Voucher %1$s
sk: Poukaz %1$s

en: Voucher related e-mails
sk: E-maily súvisiace s kupónmi

en: Watched products
sk: Sledované produkty

note: / Payment e-mail intro with order ID (%1$s), order date (%2$s) and payment status (%3$s)
en: We have received your payment, and will take care of your order immediately.
sk: Dostali sme vašu platbu a okamžite sa postaráme o vašu objednávku.

note: / Delivery e-mail intro with order ID (%1$s), order date (%2$s) and delivery status (%3%s)
en: We received the returned parcel for your order %1$s from %2$s.
sk: Dostali sme vrátenú zásielku pre vašu objednávku %1$s od %2$s.

en: You can use your vouchers at any time in our online shop
sk: Poukážky môžete kedykoľvek použiť v našom online obchode

en: You've cancelled the subscription
sk: Zrušili ste predplatné

en: Your account
sk: Váš účet

en: Your comment
sk: Váš komentár

en: Your new account
sk: Vaše nové konto

en: Your order %1$s
sk: Vaša objednávka %1$s

note: / Delivery e-mail intro with order ID (%1$s), order date (%2$s) and delivery status (%3%s)
en: Your order %1$s from %2$s has been dispatched.
sk: Vaša objednávka %1$s z %2$s bola odoslaná.

en: Your reference
sk: Váš odkaz

en: Your reference number
sk: Vaše referenčné číslo

en: Your subscription
sk: Vaše predplatné

en: Your voucher
sk: Váš poukaz

en: Your watched products
sk: Vaše sledované produkty

en: delivery
sk: doručenie

note: / Price quantity format with quantity (%1$s)
en: from %1$s
sk: z %1$s

en: like billing address
sk: ako fakturačná adresa

en: payment
sk: platba

en: tax
sk: daň
