aimeos-core - en to hu translation catalogue (219 entries)

note: / Rebate format with rebate value (%1$s) and currency (%2$s)
en: %1$s %2$s off
hu: %1$s %2$s

note: / Price shipping format with shipping / payment cost value (%1$s) and currency (%2$s)
en: + %1$s %2$s/item
hu: + %1$s %2$s/db

en: + Payment costs
hu: +  Fizetési költségek

en: + Shipping
hu: + Szállítás

en: Account
hu: Felhasználói fiók

en: All XML import
hu: Minden XML betöltése

en: All orders are subject to our terms and conditions.
hu: Minden megrendelésre a mi általános szerződési feltételeink vonatkoznak.

note: //opensource.org/licenses/LGPL-3.0 * @copyright Aimeos (aimeos.org), 2015-2025
en: An account has been created for you.
hu: Felhasználói fiókja elkészült

en: Article no.
hu: Cikkszám

en: Attribute import XML
hu: Jellemzők betöltésének XML állománya

en: Authorized payments of orders will be captured after dispatching or after a configurable amount of time
hu: A megrendelések engedélyezett kifizetései a feladás után vagy egy konfigurálható idő után kerülnek rögzítésre.

en: Batch update of payment/delivery status
hu: Fizetési/szállítási állapot kötegelt frissítése

en: Billing address
hu: Számlázási cím

en: Cache cleanup
hu: Gyorsítótár törlése

en: Capture authorized payments
hu: Engedélyezett fizetések rögzítése

en: Catalog import CSV
hu: Jegyzék CSV betöltése

en: Catalog import XML
hu: Jegyzék XML betöltése

en: Catalog site map
hu: Jegyzék honlaptérképe

en: Cleaned %1$s old products
hu: Tisztított %1$s régi termékek

en: Cleanup baskets
hu: Tisztító kosarak

en: Coupon code import CSV
hu: Kuponkódot importáló CSV

en: Coupon codes
hu: Kupon kódok

en: Coupons
hu: Kuponok

en: Creates a catalog site map for search engines
hu: Katalógus weblapot hoz létre a keresőmotoroknak

en: Creates a product site map for search engines
hu: Termék alapú weblapot készít a keresőmotorok számára

en: Creates bought together product suggestions
hu: Egyben javasolt megvásárolandó termékek

en: Customer account e-mails
hu: Ügyfélszámla e-mailek

en: Customer import XML
hu: Vevőket importáló XML

note: / E-mail intro with first name (%1$s) and last name (%2$s)
en: Dear %1$s %2$s
hu: Kedves %2$s %1$s

note: / E-mail intro with first name (%1$s) and last name (%2$s)
en: Dear Mr %1$s %2$s
hu: Kedves %2$s %1$s Úr

note: / E-mail intro with first name (%1$s) and last name (%2$s)
en: Dear Ms %1$s %2$s
hu: Kedves %2$s %1$s

en: Dear customer
hu: Tisztelt Ügyfelünk

en: Deletes unfinished orders an makes their products and coupon codes available again
hu: Törli a befejezetlen megrendeléseket, és újra elérhetővé teszi termékeket és a kuponkódokat

en: Deletes unpaid orders to keep the database clean
hu: Törli a kifizetetlen rendeléseket, hogy tisztán tartsa az adatbázist

en: Delivery address
hu: Szállítási cím

en: Delivery within
hu: Szállítás határnapja:

en: Details
hu: Részletek

en: Executes all XML importers and rebuild the index
hu: Végrehajtja az összes XML importőrt, és újjáépíti az indexet

en: Executes payment or delivery service providers that uses batch updates
hu: Fizetési vagy kézbesítési szolgáltatókat hajt végre, amelyek kötegelt frissítéseket használnak

en: Expanding "%1$s" node failed
hu: A "%1$s" csomópont bővítése sikertelen volt

en: Exports all available products
hu: Exportálja az összes elérhető terméket

en: Exports orders to CSV file
hu: Exportálja a rendeléseket CSV fáljba

en: Exports subscriptions to CSV file
hu: Előfizetéseket exportál CSV -fájlba

en: Finished attribute import from "%1$s"
hu: Befejeződött az attribútum importálása a "%1$s"-ból.

en: Finished attribute import from file "%1$s"
hu: Befejeződött az attribútum importálása a "%1$s" fájlból.

en: Finished catalog import from "%1$s"
hu: Befejeződött a katalógus importálása a "%1$s"-ból.

en: Finished catalog import from "%1$s" (%2$d/%3$d)
hu: Befejeződött a katalógus importálása a "%1$s"-ból (%2$d/%3$d)

en: Finished catalog import from file "%1$s"
hu: Befejeződött a katalógus importálása a "%1$s" fájlból.

en: Finished coupon/code import from "%1$s"
hu: Befejeződött a kupon/kód importálása a "%1$s"-ból.

en: Finished customer import from "%1$s"
hu: Befejeződött az ügyfél importálása a "%1$s"-ból.

en: Finished customer import from file "%1$s"
hu: Befejeződött az ügyfél importálása a "%1$s" fájlból.

en: Finished group import from "%1$s"
hu: Befejeződött a csoportos importálás a "%1$s"-ból.

en: Finished group import from file "%1$s"
hu: Befejeződött a csoport importálása a "%1$s" fájlból.

en: Finished product import from "%1$s"
hu: Késztermék importálása a "%1$s"-ból

en: Finished product import from "%1$s" (%2$d/%3$d)
hu: Késztermék importálása "%1$s"-ből (%2$d/%3$d)

en: Finished product import from file "%1$s"
hu: Késztermék importálása a "%1$s" fájlból

en: Finished stock import from "%1$s"
hu: Befejezett készlet importálása "%1$s"-ból

en: Finished stock import from file "%1$s"
hu: Befejeződött a készletimport a "%1$s" fájlból.

en: Finished supplier import from "%1$s"
hu: Befejezett beszállítói import a "%1$s"-tól

en: Finished supplier import from "%1$s" (%2$d/%3$d)
hu: Befejezett beszállítói import "%1$s"-ból (%2$d/%3$d)

en: Finished supplier import from file "%1$s"
hu: Befejeződött a beszállító importálása a "%1$s" fájlból.

en: Groups import XML
hu: Csoportok importálása XML

en: If you have any questions, please reply to this e-mail
hu: Ha bármilyen kérdése van, kérjük, válaszoljon erre az e-mailre

en: Imports new and updates existing attributes from XML files
hu: Újat importál, és frissíti a meglévő attribútumokat XML fájlokból

en: Imports new and updates existing categories from CSV files
hu: Újat importál, és frissíti a meglévő kategóriákat CSV -fájlokból

en: Imports new and updates existing categories from XML files
hu: Újat importál, és frissíti a meglévő kategóriákat XML fájlokból

en: Imports new and updates existing coupon code from CSV files
hu: Újat importál, és frissíti a meglévő kuponkódot CSV -fájlokból

en: Imports new and updates existing customers from XML files
hu: Újat importál, és frissíti a meglévő ügyfeleket az XML fájlokból

en: Imports new and updates existing groups from XML files
hu: Új csoportok importálása és meglévő csoportok frissítése XML fájlokból

en: Imports new and updates existing products from CSV files
hu: Új termékeket importál és meglévőket frissít CSV -fájlokból

en: Imports new and updates existing products from XML files
hu: Új termékeket importál és frissíti a meglévőket XML fájlokból

en: Imports new and updates existing stocks from CSV files
hu: Újat importál, és frissíti a meglévő készleteket CSV -fájlokból

en: Imports new and updates existing suppliers from CSV files
hu: Újat importál és frissíti a meglévő szállítókat CSV -fájlokból

en: Imports new and updates existing suppliers from XML files
hu: Újat importál és frissíti a meglévő szállítókat XML fájlokból

en: Incl. %1$s%% %2$s
hu: Tart. %1$s%% %2$s

note: / Tax rate format with tax rate in percent (%1$s)
en: Incl. %1$s%% VAT
hu: Tartalmazza a %1$s%% ÁFÁ-t

en: Included rebates
hu: Tartalmazza a kedvezményeket

en: Index optimization
hu: Index optimalizálás

en: Index rebuild
hu: Index újjáépítése

en: Invalid JSON encode message: %1$s
hu: Érvénytelen JSON kódolási üzenet: %1$s

en: Invalid catalog lines during import: %1$d
hu: Érvénytelen katalógus sorok az importálás során: %1$d

en: Invalid characters in class name "%1$s"
hu: Érvénytelen karakter a/az "%1$s" osztály nevében

en: Invalid characters in processor name "%1$s"
hu: Érvénytelen karakterek a processzor nevében "%1$s"

en: Invalid characters in processor type "%1$s"
hu: Érvénytelen karakterek a processzor "%1$s" típusában.

en: Invalid class name "%1$s"
hu: Érvénytelen osztálynév: "%1$s"

en: Invalid message: %1$s
hu: Érvénytelen üzenet: %1$s

en: Invalid product lines during import: %1$d
hu: Érvénytelen termék sorok az importálás során: %1$d

en: Invalid supplier lines during import: %1$d
hu: Érvénytelen beszállítói sorok az importálás során: %1$d

en: Invalid type "%1$s" (%2$s)
hu: Érvénytelen típus "%1$s" (%2$s)

note: //wiki.windata.de/index.php?title=Purpose-SEPA-Codes) ISO 11649 RF Creditor Reference (optional, 35 characters structured code)
en: Invoice
hu: Számla

en: Invoice %1$s
hu: Számla %1$s

en: Like entered by you
hu: Ahogy beléptél

en: Log cleanup
hu: Napló tisztítása

en: Login
hu: Bejelentkezés

en: Name
hu: Név

en: No "catalog.code" column in CSV mapping found
hu: Nem található "catalog.code" oszlop a CSV -mappában

en: No "coupon.code.code" column in CSV mapping found
hu: Nem található "coupon.code.code" oszlop a CSV - mappában

en: No "product.code" column in CSV mapping found
hu: Nem található "product.code" oszlop a CSV - mappában

en: No "supplier.code" column in CSV mapping found
hu: Nem található "szállító.kód" oszlop a CSV - oszlopban

en: No XML file "%1$s" found
hu: Nem találtunk "%1$s" XML fájlt

en: No address with e-mail found in order with ID "%1$s"
hu: A "%1$s" azonosítóval rendelkező rendelésben nem találtunk e-mail címet.

en: One or more products you are watching have been updated.
hu: Az Ön által nézegetett termékek közül egy vagy több idő közben frissült.

en: Optimizes the index for searching products faster
hu: Optimalizálja az indexet a termékek gyorsabb kereséséhez

en: Order date
hu: Rendelés dátuma

en: Order delivery related e-mails
hu: Megrendeléssel kapcsolatos e-mailek

en: Order details
hu: Megrendelés adatai

en: Order export CSV
hu: Megrendelés exportálása CSV

en: Order payment related e-mails
hu: Megrendeléssel kapcsolatos e-mailek

en: Order status import CSV
hu: Megrendelés státusz CSV importálása

en: Parent node for code "%1$s" not found
hu: A "%1$s" kód szülői csomópontja nem található

en: Password
hu: Jelszó

en: Price
hu: Ár

en: Process order delivery services
hu: A megrendelések kézbesítésítésének feldolgozása

en: Process subscriptions initially
hu: Kezdeti előfizetések feldolgozása

en: Product export
hu: Termékek exportja

en: Product import CSV
hu: Termék import CSV

en: Product import XML
hu: XML termékimport

en: Product notification e-mails
hu: Termék értesítő e-mailek

en: Product site map
hu: Termék webhelytérkép

en: Products bought together
hu: Együtt vásárolt termékek

en: Qty
hu: Mennyiség

en: Quantity
hu: Mennyiség

en: Rebuilds the index for searching products
hu: Újraépíti az indexet a termékek kereséséhez

en: Reference
hu: Referencia

en: Removes the expired entries from the cache
hu: Eltávolítja a lejárt bejegyzéseket a gyorsítótárból

en: Removes the old baskets from the database
hu: Eltávolítja a régi kosarakat az adatbázisból

en: Removes the old log entries from the database and archives them (optional)
hu: Eltávolítja a régi naplóbejegyzéseket az adatbázisból és archiválja őket (opcionális).

en: Removes unfinished orders
hu: Eltávolítja a befejezetlen megrendeléseket

en: Removes unpaid orders
hu: Eltávolítja a kifizetetlen megrendeléseket

en: Renews subscriptions at next date
hu: Megújítja az előfizetéseket a következő időpontban

en: Required column "%1$s" not found for code "%2$s"
hu: A "%1$s" oszlop nem található a "%2$s" kódhoz.

en: Required configuration for "%1$s" is missing
hu: A "%1$s" szükséges konfiguráció hiányzik

en: Required mapping key "%1$s" is missing or contains no array
hu: A szükséges "%1$s" leképezési kulcs hiányzik, vagy nem tartalmaz tömböt.

en: Rescale product images
hu: Termékképek átméretezése

en: Rescales product images to the new sizes
hu: Átméretezi a termékképeket az új méretekre

en: Scaling image "%1$s" failed: %2$s
hu: A "%1$s" kép méretezése sikertelen: %2$s

en: Scaling media item "%1$s" failed: %2$s
hu: A "%1$s" médiaelem méretezése sikertelen: %2$s

en: Sends e-mails for new customer accounts
hu: e-maileket küld az új ügyfélszámlákhoz

en: Sends e-mails for watched products
hu: E-maileket küld a figyelt termékekhez

en: Sends order confirmation or payment status update e-mails
hu: Megrendelés visszaigazoló vagy fizetési státusz frissítő e-maileket küld

en: Sends order delivery status update e-mails
hu: Megrendelések kézbesítési állapotáról szóló frissítő e-mailek küldése

en: Sends paid orders to the ERP system or logistic partner
hu: A kifizetett megrendeléseket elküldi az ERP-rendszernek vagy a logisztikai partnernek.

en: Sends the e-mail with the voucher to the customer
hu: Elküldi az e-mailt az utalvánnyal az ügyfélnek.

en: Sent customer account e-mail to "%1$s"
hu: Küldött ügyfélszámla e-mail "%1$s" címre

en: Sent order delivery e-mail for order "%1$s" and status "%2$s"
hu: Elküldte a "%1$s" megrendelés kézbesítési e-mailjét és a "%2$s" státuszt.

en: Sent order payment e-mail for order "%1$s" and status "%2$s"
hu: Elküldte a "%1$s" megrendelés és a "%2$s" státuszú megrendelés fizetési e-mailjét.

en: Sent product notification e-mail to "%1$s"
hu: Termékértesítés e-mail elküldése "%1$s" címre

en: Sent voucher e-mails for order ID "%1$s"
hu: Elküldött utalvány e-mailek a "%1$s" rendelési azonosítóhoz.

en: Started attribute import from "%1$s"
hu: Az attribútum importálása megkezdődött a "%1$s"-ból.

en: Started attribute import from file "%1$s"
hu: Az attribútum importálása megkezdődött a "%1$s" fájlból.

en: Started catalog import from "%1$s"
hu: Katalógus importálása megkezdődött a "%1$s" katalógusból.

en: Started catalog import from file "%1$s"
hu: Katalógus importálása megkezdődött a "%1$s" fájlból.

en: Started coupon code import from "%1$s"
hu: Kuponkód importálása megkezdődött a "%1$s" kódból

en: Started coupon/code import from "%1$s"
hu: Kupon/kód importálása indult a "%1$s" -ból

en: Started customer import from "%1$s"
hu: Elkezdődött az ügyfél importálása a "%1$s"-ból.

en: Started customer import from file "%1$s"
hu: Elkezdődött az ügyfél importálása a "%1$s" fájlból.

en: Started group import from "%1$s"
hu: Csoportos importálás megkezdve "%1$s"-ról

en: Started group import from file "%1$s"
hu: Csoport importálása megkezdődött a "%1$s" fájlból.

en: Started product import from "%1$s"
hu: Termék importálása megkezdődött a "%1$s" címről.

en: Started product import from file "%1$s"
hu: Termék importálása megkezdődött a "%1$s" fájlból.

en: Started stock import from "%1$s"
hu: Készletimport indult "%1$s"-ról

en: Started stock import from file "%1$s"
hu: Elkezdődött a készletimport a "%1$s" fájlból.

en: Started supplier import from "%1$s"
hu: Beszállítói importálás megkezdve "%1$s"-ról

en: Started supplier import from file "%1$s"
hu: A beszállítói importálás megkezdődött a "%1$s" fájlból.

en: Status
hu: Státusz

en: Status import for orders from CSV file
hu: CSV fájlból származó megrendelések státuszának importálása

en: Stock import CSV
hu: Készlet import CSV

en: Sub-total
hu: Részösszeg

en: Subscription export CSV
hu: Előfizetés exportálása CSV

en: Subscription process end
hu: Előfizetési folyamat vége

en: Subscription process renew
hu: Előfizetési folyamat megújítása

en: Subscription process start
hu: Az előfizetési folyamat kezdete

en: Subscription product
hu: Előfizetési termék

en: Sum
hu: Összeg

en: Supplier import CSV
hu: Beszállítói import CSV

en: Supplier import XML
hu: Szállítói import XML

en: Terminates expired subscriptions
hu: Megszünteti a lejárt előfizetéseket

note: / Payment e-mail intro with order ID (%1$s), order date (%2$s) and payment status (%3$s)
en: Thank you for your order %1$s from %2$s.
hu: Köszönjük megrendelését! A megrendelés azonosítója: %1$s, a megrendelés dátuma:  %2$s

note: / Delivery e-mail intro with order ID (%1$s), order date (%2$s) and delivery status (%3%s)
en: The delivery status of your order %1$s from %2$s has been changed to "%3$s".
hu: %2$s-i %1$s azonosítószámú megrendelésének kézbesítési állapota megváltozott. Új állapot:  "%3$s".

note: / Payment e-mail intro with order ID (%1$s), order date (%2$s) and payment status (%3$s)
en: The order is pending until we receive the final payment. If you've chosen to pay in advance, please transfer the money to our bank account with the order ID %1$s as reference.
hu: A rendelés függőben van, amíg megérkezik a befizetése. Ha az előre utalást választotta fizetési módként, utalja az összeget a bankszámlánkra a megjegyzésbe a %1$s rendelési számot beírva.

note: / Delivery e-mail intro with order ID (%1$s), order date (%2$s) and delivery status (%3%s)
en: The parcel for your order %1$s from %2$s could not be delivered.
hu: %2$s-i %1$s azonosítószámú megrendelésének csomagját nem sikerült kikézbesíteni.

en: The payment couldn't be renewed
hu: A fizetést nem lehetett frissíteni

note: / Payment e-mail intro with order ID (%1$s) and order date (%2$s)
en: The payment for your order %1$s from %2$s has been refunded.
hu: %2$s-i %1$s azonosítószámú megrendelésének összege visszatérítésre került.

note: / Payment e-mail intro with order ID (%1$s), order date (%2$s) and payment status (%3$s)
en: The payment status of your order %1$s from %2$s has been changed to "%3$s".
hu: A %1$s megrendelésének %2$s fizetési státusza "%3$s"-ra változott.

en: The subscription for the product has ended
hu: A termék előfizetése véget ért

en: The value of your voucher is %1$s | The value of your vouchers are %1$s
hu[0]: A kuponjának értéke  %1$s
hu[1]: A kuponjainak értéke %1$s

en: Total
hu: Végösszeg

en: Transfers money to vendors
hu: Pénzátutalások az eladóknak

en: Transfers the price of ordered products to the vendors incl. commission handling
hu: Átutalja a megrendelt termékek árát a szállítóknak, beleértve a jutalékkezelést is.

en: Unable to add current address for customer with ID "%1$s"
hu: Nem sikerült hozzáadni a "%1$s" azonosítóval rendelkező ügyfél aktuális címét.

en: Unable to call method "%1$s"
hu: Nem lehet, meghívni a "%1$s" eljárást

en: Unable to import catalog with code "%1$s": %2$s
hu: A "%1$s" kódú katalógus importálása nem lehetséges: %2$s

en: Unable to import product with code "%1$s": %2$s
hu: Nem sikerült importálni a "%1$s" kódú terméket: %2$s

en: Unable to import supplier with code "%1$s": %2$s
hu: Nem sikerült importálni a "%1$s" kódú szállítót: %2$s

en: Voucher
hu: Utalvány

en: Voucher %1$s
hu: Utalvány %1$s

en: Voucher related e-mails
hu: Utalvánnyal kapcsolatos e-mailek

en: Watched products
hu: Megtekintett termékek

note: / Payment e-mail intro with order ID (%1$s), order date (%2$s) and payment status (%3$s)
en: We have received your payment, and will take care of your order immediately.
hu: Megkaptuk a fizetésedet, és azonnal gondoskodunk a rendelésedről.

note: / Delivery e-mail intro with order ID (%1$s), order date (%2$s) and delivery status (%3%s)
en: We received the returned parcel for your order %1$s from %2$s.
hu: %2$s-i %1$s azonosítószámú megrendelésének visszaküldött csomagját megkaptuk.

en: You can use your vouchers at any time in our online shop
hu: Az utalványokat bármikor felhasználhatja online áruházunkban

en: You've cancelled the subscription
hu: Lemondta az előfizetést

en: Your account
hu: Fiókja

en: Your comment
hu: Megjegyzésed

en: Your new account
hu: Új fiók

en: Your order %1$s
hu: Rendelésed %1$s

note: / Delivery e-mail intro with order ID (%1$s), order date (%2$s) and delivery status (%3%s)
en: Your order %1$s from %2$s has been dispatched.
hu: %2$s-i %1$s azonosítószámú megrendelése kézbesítésre került.

en: Your reference
hu: Referenciád

en: Your reference number
hu: Az Ön hivatkozási száma

en: Your subscription
hu: Előfizetésed

en: Your voucher
hu: Az utalványod

en: Your watched products
hu: Figyelt termékek

en: aimeos-catalog-sitemap-%d.xml
hu: aimeos-katalógus-sitemap-%d.xml

en: delivery
hu: Szállítás

note: / Price quantity format with quantity (%1$s)
en: from %1$s
hu: %1$s-tól/től

en: like billing address
hu: mint a számlázási cím

en: payment
hu: fizetés

en: tax
hu: adó

en: taxpst
hu: adózási
