aimeos-core - en to nb translation catalogue (217 entries)

en: Address for domain "%1$s" not available
nb: Adresse for domenet "%1$s" er ikke tilgjengelig

en: Address for type "%1$s" not available
nb: Adresse for type "%1$s" ikke tilgjengelig

en: Address item for removal not found
nb: Adresseelement for fjerning ikke funnet

en: Address not available
nb: Adresse ikke tilgjengelig

en: Address salutation "%1$s" not within allowed range
nb: Adresseanførsel "%1$s" ikke innenfor tillatt område

en: Address search configuration not available
nb: Adressesøk-konfigurasjon ikke tilgjengelig

en: Address type "%1$s" not within allowed range
nb: Adressetype "%1$s" ikke innenfor tillatt område

en: An unknown error occured with code %1$d
nb: En ukjent feil oppstod med koden %1$d

en: At least one key is required for aggregation
nb: Minst én nøkkel er nødvendig for aggregering

en: Basket empty
nb: Kurven er tom

en: Bought voucher is in currency "%1$s", basket uses "%2$s"
nb: Kjøpt kupong er i valuta "%1$s", kurven bruker "%2$s"

en: Cache object not available
nb: Cache-objektet er ikke tilgjengelig

en: Called unknown method "%1$s" on class "%2$s"
nb: Anropte ukjent metode "%1$s" på klassen "%2$s"

en: Catalog node for ID "%1$s" not available
nb: Katalognode for ID "%1$s" er ikke tilgjengelig

en: Catalog path for ID "%1$s" not found
nb: Katalogbane for ID "%1$s" ble ikke funnet

en: Checks for available addresses in basket failed
nb: Søk etter tilgjengelige adresser i kurven mislyktes

en: Checks for available service items in basket failed
nb: Sjekker om det finnes tilgjengelige serviceelementer i kurven mislyktes

en: Child node with index "%1$d" not available
nb: Underordnet node med indeks "%1$d" er ikke tilgjengelig

en: Class "%1$s" does not implement interface "%2$s"
nb: Klassen "%1$s" implementerer ikke grensesnittet "%2$s"

en: Class "%1$s" not available
nb: Klassen "%1$s" er ikke tilgjengelig

en: Code "%1$s" must not be longer than %2$d characters
nb: Koden "%1$s" må ikke være lengre enn %2$d tegn

en: Code "%1$s" must not be longer than 32 characters
nb: Koden "%1$s" må ikke være lengre enn 32 tegn

en: Code contains invalid characters: "%1$s"
nb: Koden inneholder ugyldige tegn: "%1$s"

en: Code is too long
nb: Koden er for lang

en: Code must not be longer than 255 characters
nb: Koden må ikke være lengre enn 255 tegn

en: Code must not be longer than 32 characters
nb: Koden må ikke være lengre enn 32 tegn

en: Configuration for "%1$s" is missing
nb: Konfigurasjon for "%1$s" mangler

en: Configuration invalid
nb: Ugyldig konfigurasjon

en: Configuration not available
nb: Konfigurasjon ikke tilgjengelig

en: Configuration object not available
nb: Konfigurasjonsobjektet er ikke tilgjengelig

en: Configuration of necessary SQL statement for "%1$s" not available
nb: Konfigurasjon av nødvendig SQL-setning for "%1$s" er ikke tilgjengelig

en: Coupon in basket is not available any more
nb: Kupongen i handlekurven er ikke lenger tilgjengelig

en: Coupon is not available any more
nb: Kupongen er ikke lenger tilgjengelig

en: Curl could not be initialized
nb: Curl kunne ikke initialiseres

en: Curl error: "%1$s" - "%2$s"
nb: Curl-feil: "%1$s" - "%2$s"

en: Database manager object not available
nb: Databaseadministratorobjektet er ikke tilgjengelig

en: Date value before "%1$s"
nb: Datoverdi før "%1$s"

en: Downloading file "%1$s" failed
nb: Nedlasting av filen "%1$s" mislyktes

en: Duplicate coupon code
nb: Dupliser kupongkode

en: Duplicate coupon code "%1$s"
nb: Duplisert kupongkode "%1$s"

en: Expanding "%1$s" node failed
nb: Utvidelse av noden "%1$s" mislyktes

en: File "%1$s" not found
nb: Filen "%1$s" ble ikke funnet

en: File or directory "%1$s" doesn't exist
nb: Filen eller katalogen "%1$s" finnes ikke

en: File system manager object not available
nb: Objektet for filsystembehandling er ikke tilgjengelig

en: Finished order status import from "%1$s"
nb: Import av ordrestatus fra "%1$s" er fullført

en: Finished order status import from file "%1$s"
nb: Import av ordrestatus fra filen "%1$s" er fullført

en: Flags "%1$s" not within allowed range
nb: Flagg "%1$s" ikke innenfor tillatt område

en: Flags not within allowed range
nb: Flagg ikke innenfor tillatt område

en: ID of last inserted database record not available
nb: ID for sist innsatte databasepost ikke tilgjengelig

note: / Locale ID %1$s
en: Internationalization object not available for "%1$s"
nb: Internasjonaliseringsobjektet er ikke tilgjengelig for "%1$s"

en: Invalid ISO country code
nb: Ugyldig ISO-landskode

en: Invalid ISO country code "%1$s"
nb: Ugyldig ISO-landskode "%1$s"

en: Invalid ISO currency code
nb: Ugyldig ISO-valutakode

en: Invalid ISO currency code "%1$s"
nb: Ugyldig ISO-valutakode "%1$s"

en: Invalid ISO language code
nb: Ugyldig ISO-språkkode

en: Invalid ISO language code "%1$s"
nb: Ugyldig ISO-språkkode "%1$s"

en: Invalid JSON as result of search for ID "%2$s" in "%1$s": %3$s
nb: Ugyldig JSON som resultat av søk etter ID "%2$s" i "%1$s": %3$s

en: Invalid attribute at position "%1$d"
nb: Ugyldig attributt på posisjon "%1$d"

en: Invalid characters in ISO currency code "%1$s"
nb: Ugyldige tegn i ISO-valutakoden "%1$s"

en: Invalid characters in ISO language code "%1$s"
nb: Ugyldige tegn i ISO-språkkoden "%1$s"

en: Invalid characters in class name "%1$s"
nb: Ugyldige tegn i klassenavnet "%1$s"

en: Invalid characters in date "%1$s". ISO format "YYYY-MM-DD hh:mm:ss" expected.
nb: Ugyldige tegn i datoen "%1$s". ISO-formatet "YYYYY-MM-DD hh:mm:ss" forventes.

en: Invalid characters in date "%1$s". ISO format "YYYY-MM-DD" expected.
nb: Ugyldige tegn i datoen "%1$s". ISO-formatet "YYYYY-MM-DD" forventes.

en: Invalid characters in date, ISO format "YYYY-MM-DD hh:mm:ss" expected
nb: Ugyldige tegn i dato, ISO-formatet "YYYYY-MM-DD hh:mm:ss" forventes

en: Invalid characters in date, ISO format "YYYY-MM-DD" expected
nb: Ugyldige tegn i dato, ISO-formatet "ÅÅÅÅÅ-MM-DD" forventes

en: Invalid characters in domain name "%1$s"
nb: Ugyldige tegn i domenenavnet "%1$s"

en: Invalid characters in email address: "%1$s"
nb: Ugyldige tegn i e-postadressen: "%1$s"

en: Invalid characters in manager name "%1$s"
nb: Ugyldige tegn i ledernavnet "%1$s"

en: Invalid characters in manager name "%1$s" in "%2$s"
nb: Ugyldige tegn i ledernavnet "%1$s" i "%2$s"

en: Invalid characters in price "%1$s"
nb: Ugyldige tegn i pris "%1$s"

en: Invalid characters in provider name "%1$s"
nb: Ugyldige tegn i leverandørnavnet "%1$s"

en: Invalid characters in purchase date "%1$s"
nb: Ugyldige tegn i kjøpsdato "%1$s"

en: Invalid characters in type name "%1$s"
nb: Ugyldige tegn i typenavnet "%1$s"

en: Invalid configuration for coupon provider "%1$s", needs "%2$s"
nb: Ugyldig konfigurasjon for kupongleverandør "%1$s", trenger "%2$s"

en: Invalid delivery type
nb: Ugyldig leveringstype

en: Invalid factory "%1$s"
nb: Ugyldig fabrikk "%1$s"

en: Invalid mime type "%1$s"
nb: Ugyldig mimetype "%1$s"

en: Invalid provider name "%1$s"
nb: Ugyldig leverandørnavn "%1$s"

en: Invalid serialized basket. "%1$s" returned "%2$s".
nb: Ugyldig serialisert kurv. "%1$s" returnerte "%2$s".

en: Invalid serialized basket. "%1$s" returns "%2$s".
nb: Ugyldig serialisert kurv. "%1$s" returnerer "%2$s".

en: Invalid time interval format "%1$s"
nb: Ugyldig tidsintervallformat "%1$s"

en: Invalid type "%1$s"
nb: Ugyldig type "%1$s"

en: Invalid web site URL "%1$s"
nb: Ugyldig URL-adresse for nettstedet "%1$s"

en: Item can not be deleted. Site ID of item differs from present site ID.
nb: Elementet kan ikke slettes. Sted-ID for elementet er forskjellig fra nåværende sted-ID.

en: Item could not be saved using method save(). Item ID not available.
nb: Elementet kunne ikke lagres ved hjelp av metoden save(). Element-ID ikke tilgjengelig.

en: Item referenced in domain "%1$s" not found: %2$s
nb: Elementet som det refereres til i domenet "%1$s" ble ikke funnet: %2$s

en: Item with ID "%1$s" not found
nb: Element med ID "%1$s" ble ikke funnet

en: Item with ID "%2$s" in "%1$s" not found
nb: Element med ID "%2$s" i "%1$s" ble ikke funnet

en: Job with ID "%1$s" not found
nb: Jobb med ID "%1$s" ble ikke funnet

en: List item for removal from domain "%1$s" not found
nb: Listeelement for fjerning fra domenet "%1$s" ble ikke funnet

en: List item with ID "%2$s" in "%1$s" not found
nb: Listeelement med ID "%2$s" i "%1$s" ble ikke funnet

en: List type for attribute item with ID "%1$s" not available
nb: Listetype for attributtelement med ID "%1$s" er ikke tilgjengelig

en: List type for price item with ID "%1$s" not available
nb: Listetype for priselement med ID "%1$s" er ikke tilgjengelig

en: List type for text item with ID "%1$s" not available
nb: Listetype for tekstelement med ID "%1$s" er ikke tilgjengelig

en: Loading of XML response "%1$s" from delivery provider failed
nb: Innlasting av XML-svaret "%1$s" fra leveringsleverandøren mislyktes

en: Locale item for site "%1$s" not found
nb: Lokalt element for nettstedet "%1$s" ble ikke funnet

en: Locale object not available
nb: Locale-objektet er ikke tilgjengelig

en: Lock flag "%1$d" not within allowed range
nb: Låseflagg "%1$d" ikke innenfor tillatt område

en: Log entry with ID "%1$s" not found
nb: Loggoppføring med ID "%1$s" ble ikke funnet

en: Log manager object not available
nb: Log manager-objektet er ikke tilgjengelig

en: Mail object not available
nb: Mail-objekt ikke tilgjengelig

en: Manager path "%1$s" is invalid
nb: Manager-banen "%1$s" er ugyldig

en: Manager path is empty
nb: Manager-banen er tom

en: Message queue object not available
nb: Meldingskøobjekt ikke tilgjengelig

en: Method "%1$s" for locale site manager not available
nb: Metoden "%1$s" for lokal sideadministrator er ikke tilgjengelig

en: Method "%1$s" for provider not available
nb: Metoden "%1$s" for leverandør ikke tilgjengelig

en: Missing configuration "%1$s"
nb: Mangler konfigurasjon "%1$s"

en: New ID "%1$s" for item differs from old ID "%2$s"
nb: Ny ID "%1$s" for varen er forskjellig fra gammel ID "%2$s"

en: Newly created site can not be saved using method "save()". Try using method "insert()" instead.
nb: Nyopprettet nettsted kan ikke lagres ved hjelp av metoden "save()". Prøv å bruke metoden "insert()" i stedet.

en: No XML file "%1$s" found
nb: Ingen XML-fil "%1$s" funnet

en: No bought voucher for code "%1$s" available
nb: Ingen kjøpt kupong for koden "%1$s" tilgjengelig

en: No catalog node for ID "%1$s"
nb: Ingen katalognode for ID "%1$s"

en: No item found for conditions: %1$s
nb: Ingen vare funnet for betingelser: %1$s

en: No item with "%2$s" in "%1$s" found
nb: Ingen element med "%2$s" i "%1$s" funnet

en: No more credit available for voucher "%1$s"
nb: Ikke mer kreditt tilgjengelig for kupongen "%1$s"

en: No order for ID "%1$s" found
nb: Ingen bestilling for ID "%1$s" funnet

en: No price for product ID "%1$s" or product code "%2$s" available
nb: Ingen pris for produkt-ID "%1$s" eller produktkode "%2$s" tilgjengelig

en: No product with code "%1$s" found
nb: Ingen produkt med koden "%1$s" funnet

en: No rebate for currency "%1$s" available
nb: Ingen rabatt for valutaen "%1$s" tilgjengelig

en: No search configuration available for "%1$s"
nb: Ingen søkekonfigurasjon tilgjengelig for "%1$s"

en: No search configuration available for domain "%1$s"
nb: Ingen søkekonfigurasjon tilgjengelig for domenet "%1$s"

en: No search keys available
nb: Ingen tilgjengelige søketaster

en: No stock type for code "%1$s" found
nb: Ingen lagertype for koden "%1$s" funnet

en: No type for code "%1$s" found
nb: Ingen type for koden "%1$s" funnet

en: No warehouse for code "%1$s" found
nb: Ingen lager for koden "%1$s" funnet

en: Not a date
nb: Ikke en date

en: Not a date and time
nb: Ikke en dato og et klokkeslett

en: Not a key/value map
nb: Ikke et nøkkel/verdikart

en: Not a list item
nb: Ikke et listeelement

en: Not a listed value
nb: Ikke en børsnotert verdi

en: Not a number
nb: Ikke et tall

en: Not a string
nb: Ikke en streng

en: Not a time
nb: Ikke en tid

en: Not a true/false value
nb: Ikke en sann/falsk verdi

en: Not an integer number
nb: Ikke et helt tall

en: Object is not of required type "%1$s"
nb: Objektet er ikke av den påkrevde typen "%1$s"

en: Operation not supported
nb: Operasjonen støttes ikke

en: Order ID "%1$s" in XML response of delivery provider differs from stored invoice ID "%2$s" of the order
nb: Ordre-ID "%1$s" i XML-svaret fra leveringsleverandøren avviker fra den lagrede faktura-IDen "%2$s" for ordren

en: Order address position "%1$s" must be greater than 0
nb: Ordreadresseposisjon "%1$s" må være større enn 0

en: Order base item with order ID "%1$s" not found
nb: Ordrebasevare med ordre-ID "%1$s" ble ikke funnet

en: Order data sent to delivery provider was rejected with code "%1$s" according to XML response
nb: Bestillingsdata sendt til leveringsleverandøren ble avvist med koden "%1$s" i henhold til XML-svaret

en: Order delivery status "%1$s" not within allowed range
nb: Leveringsstatus for ordre "%1$s" ikke innenfor tillatt område

en: Order payment status "%1$s" not within allowed range
nb: Betalingsstatus for ordre "%1$s" ikke innenfor tillatt område

en: Order product position "%1$s" must be greater than 0
nb: Ordreproduktposisjon "%1$s" må være større enn 0

en: Order service position "%1$s" must be greater than 0
nb: Bestillingsfunksjonens posisjon "%1$s" må være større enn 0

en: Order type "%1$s" not within allowed range
nb: Ordretype "%1$s" ikke innenfor tillatt område

en: Order with ID "%1$s" was rejected with code "%2$s": %3$s
nb: Ordre med ID "%1$s" ble avvist med koden "%2$s": %3$s

en: Parameter "%1$s" for configuration not available
nb: Parameter "%1$s" for konfigurasjon er ikke tilgjengelig

en: Password object not available
nb: Passordobjekt ikke tilgjengelig

en: PayPal Express: Duplicate transaction with ID "%1$s" and status "%2$s"
nb: PayPal Express: Duplisert transaksjon med ID "%1$s" og status "%2$s"

en: PayPal Express: Duplicate transaction with ID "%1$s" and status "%2$s"
nb: PayPal Express: Duplisert transaksjon med ID "%1$s" og status "%2$s"

en: PayPal Express: Invalid request "%1$s"
nb: PayPal Express: Ugyldig forespørsel "%1$s"

en: PayPal Express: Payment transaction ID for order ID "%1$s" not available
nb: PayPal Express: Betalingstransaksjons-ID for bestillings-ID "%1$s" er ikke tilgjengelig

en: PayPal Express: Request for order ID "%1$s" failed with "%2$s"
nb: PayPal Express: Forespørsel for ordre-ID "%1$s" mislyktes med "%2$s"

en: PayPal Express: Wrong payment amount "%1$s" for order ID "%2$s"
nb: PayPal Express: Feil betalingsbeløp "%1$s" for bestillings-ID "%2$s"

en: PayPal Express: Wrong receiver email "%1$s"
nb: PayPal Express: Feil mottaker-e-post "%1$s"

en: Payment costs
nb: Betalingskostnader

en: Please have a look at the prices of the products in your basket
nb: Ta en titt på prisene på produktene i handlekurven din

en: Price can not be added. Currency ID "%1$s" of price item and currently used currency ID "%2$s" does not match.
nb: Pris kan ikke legges til. Valuta-ID "%1$s" for priselementet og gjeldende valuta-ID "%2$s" stemmer ikke overens.

en: Price for the given quantity "%1$d" not available
nb: Pris for det angitte antallet "%1$d" ikke tilgjengelig

en: Price for the given quantity "%1$s" not available
nb: Pris for det angitte antallet "%1$s" er ikke tilgjengelig

en: Price item not available
nb: Priselement ikke tilgjengelig

en: Process object not available
nb: Prosessobjektet er ikke tilgjengelig

en: Product  not available
nb: Produktet er ikke tilgjengelig

en: Product does not contain all required values. Product code for item not available.
nb: Produktet inneholder ikke alle nødvendige verdier. Produktkoden for varen er ikke tilgjengelig.

en: Product does not contain the SKU code
nb: Produktet inneholder ikke SKU-koden

en: Product matching given properties not found
nb: Produkt som samsvarer med gitte egenskaper ikke funnet

en: Product not available
nb: Produktet er ikke tilgjengelig

en: Product with array key "%1$d" not available
nb: Produkt med matrisenøkkel "%1$d" ikke tilgjengelig

en: Products in basket not available
nb: Produkter i kurven er ikke tilgjengelige

en: Products out of stock
nb: Produkter som er utsolgt

en: Property item for removal not found
nb: Eiendomsobjekt for fjerning ikke funnet

en: Property name "%1$s" not within allowed range
nb: Egenskapsnavnet "%1$s" er ikke innenfor tillatt område

en: Provider in "%1$s" not available
nb: Leverandøren i "%1$s" er ikke tilgjengelig

en: Quantity must be 0 or greater and must not exceed %1$d
nb: Mengden må være 0 eller større og må ikke overstige %1$d

en: Quantity must be 0 or greater and must not exceed ordered quantity
nb: Mengden må være 0 eller større og må ikke overstige bestilt mengde

en: Quantity must be greater than 0 and must not exceed %1$d
nb: Mengden må være større enn 0 og må ikke overstige %1$d

en: Quantity must be greater than 0 and must not exceed 2147483647
nb: Mengden må være større enn 0 og må ikke overstige 2147483647

en: Quantity scale must be greater than 0
nb: Mengdeskalaen må være større enn 0

en: Required parameter "%1$s" is missing
nb: Nødvendig parameter "%1$s" mangler

en: Required value for "%1$s" is missing
nb: Påkrevd verdi for "%1$s" mangler

en: Search configuration for "%1$s" not available
nb: Søkekonfigurasjon for "%1$s" ikke tilgjengelig

en: Search configuration not available
nb: Søkekonfigurasjon ikke tilgjengelig

en: Sending order failed: "%1$s"
nb: Sending av ordre mislyktes: "%1$s"

en: Sending order to delivery provider failed with HTTP status "%1$s"
nb: Sendingen av bestillingen til leveringsleverandøren mislyktes med HTTP-status "%1$s"

en: Sending order to delivery provider failed: "%1$s"
nb: Sendingen av bestillingen til leveringsleverandøren mislyktes: "%1$s"

en: Service not available
nb: Tjenesten er ikke tilgjengelig

en: Service of type "%1$s" not available
nb: Tjeneste av typen "%1$s" ikke tilgjengelig

en: Session object not available
nb: Øktobjektet er ikke tilgjengelig

en: Site can not be inserted. Site ID of site differs from site ID of parent site.
nb: Nettstedet kan ikke settes inn. Område-ID for området er forskjellig fra område-ID for overordnet område.

en: Site can not be moved. Site ID of site differs from present site id, site ID of existing parent site or site id of new parent site.
nb: Nettstedet kan ikke flyttes. Nettsteds-ID for området er forskjellig fra nåværende nettsteds-ID, nettsteds-ID for eksisterende overordnet område eller nettsteds-ID for nytt overordnet område.

en: Site for code "%1$s" not found
nb: Nettsted for koden "%1$s" ble ikke funnet

en: Started order status import from "%1$s"
nb: Startet import av ordrestatus fra "%1$s"

en: Started order status import from file "%1$s"
nb: Startet import av ordrestatus fra filen "%1$s"

en: Status not available
nb: Status ikke tilgjengelig

en: The algorithm "%1$s" is not supported
nb: Algoritmen "%1$s" støttes ikke

en: The maximum basket value of %1$s is exceeded
nb: Den maksimale kurvverdien på %1$s er overskredet

en: The maximum product quantity is %1$d
nb: Maksimalt antall produkter er %1$d

en: The maximum product quantity of %1$d is exceeded
nb: Den maksimale produktmengden på %1$d er overskredet

en: The maximum product value is %1$s
nb: Den maksimale produktverdien er %1$s

en: The maximum quantity of all products is %1$d
nb: Maksimalt antall av alle produkter er %1$d

en: The maximum value of all products is %1$s
nb: Maksimumsverdien for alle produkter er %1$s

en: The minimum basket value of %1$s isn't reached
nb: Minimumsverdien for kurven på %1$s er ikke nådd

en: The minimum product quantity of %1$d isn't reached
nb: Minste produktmengde på %1$d er ikke nådd

en: The type of the configuration option with key "%1$s" must be "%2$s"
nb: Typen for konfigurasjonsalternativet med nøkkel "%1$s" må være "%2$s"

en: Time value after "%1$s"
nb: Tidsverdi etter "%1$s"

en: Time value before "%1$s"
nb: Tidsverdi før "%1$s"

en: Total results value not found
nb: Total resultatverdi ikke funnet

en: Tree root with code "%1$s" in "%2$s" not found
nb: Trerot med koden "%1$s" i "%2$s" ble ikke funnet

en: Type item with ID "%1$s" in "%2$s" not found
nb: Typeelement med ID "%1$s" i "%2$s" ble ikke funnet

en: Unable to call method "%1$s"
nb: Kunne ikke anrope metoden "%1$s"

en: Unable to create order XML file "%1$s"
nb: Kunne ikke opprette XML-filen "%1$s" for bestillingen

en: Unable to move imported file "%1$s" to "%2$s"
nb: Kunne ikke flytte den importerte filen "%1$s" til "%2$s"

en: Unable to sort public holidays: "%1$s"
nb: Det er ikke mulig å sortere helligdager: "%1$s"

en: Unknown search key "%1$s"
nb: Ukjent søkenøkkel "%1$s"

en: Validation of XML response from delivery provider against schema "%1$s" failed
nb: Validering av XML-svar fra leveringsleverandøren mot skjemaet "%1$s" mislyktes

en: View object not available
nb: Visningsobjektet er ikke tilgjengelig
