aimeos-core - en to sv translation catalogue (47 entries)

note: Item status
en: status:-2
sv: Arkiverad

note: Item status
en: status:-1
sv: Granskning

note: Item status
en: status:0
sv: Inaktiverad

note: Item status
en: status:1
sv: Aktiverad

note: Item status
en: status:2
sv: Dolda

note: Address salutation
en: company
sv: Företag

note: Address salutation
en: mr
sv: Herr

note: Address salutation
en: ms
sv: Fru

note: Address salutation
en: mrs
sv: Fröken

note: Address salutation
en: miss
sv: Herr

note: Order type value
en: order:repeat
sv: upprepade

note: Order type value
en: order:web
sv: internet

note: Order type value
en: order:phone
sv: telefon

note: Subscription reason code
en: reason:-1
sv: betalning

note: Subscription reason code
en: reason:0
sv: utgått

note: Subscription reason code
en: reason:1
sv: avbruten

note: Payment status value
en: pay:-1
sv: ---

note: Payment status value
en: pay:0
sv: raderade

note: Payment status value
en: pay:1
sv: avbruten

note: Payment status value
en: pay:2
sv: vägrade

note: Payment status value
en: pay:3
sv: återbetalas

note: Payment status value
en: pay:4
sv: väntande

note: Payment status value
en: pay:5
sv: auktoriserad

note: Payment status value
en: pay:6
sv: mottagna

note: Payment status value
en: pay:7
sv: överförd

note: Delivery status value
en: stat:-1
sv: ---

note: Delivery status value
en: stat:0
sv: raderade

note: Delivery status value
en: stat:1
sv: väntande

note: Delivery status value
en: stat:2
sv: pågår

note: Delivery status value
en: stat:3
sv: avsändes

note: Delivery status value
en: stat:4
sv: levererade

note: Delivery status value
en: stat:5
sv: förlorade

note: Delivery status value
en: stat:6
sv: vägrade

note: Delivery status value
en: stat:7
sv: återlämnade

note: Address plugin error: Payment address not available
en: address.payment.available.none
sv: Faktureringsadressen saknas

note: Address plugin error: Delivery address not available
en: address.delivery.available.none
sv: Leveransadressen saknas

note: Address plugin error: Payment address not allowed
en: address.payment.available.notallowed
sv: En faktureringsadress är inte tillåten

note: Address plugin error: Delivery address not allowed
en: address.delivery.available.notallowed
sv: En leveransadress är inte tillåten

note: Service plugin error: Payment service not available
en: service.payment.available.none
sv: Betalningsalternativet saknas

note: Service plugin error: Delivery service not available
en: service.delivery.available.none
sv: Leveransalternativet saknas

note: Service plugin error: Payment service not allowed
en: service.payment.available.notallowed
sv: Ett betalningsalternativ är inte tillåtet

note: Service plugin error: Delivery service not allowed
en: service.delivery.available.notallowed
sv: Ett leveransalternativ är inte tillåtet

note: ProductGone plugin error: Product doesn't exists
en: product.gone.notexist
sv: Tyvärr, minst en produkt finns inte längre. Vänligen ta bort den från din korg för att fortsätta

note: ProductGone plugin error: Product status disabled
en: product.gone.status
sv: Tyvärr, minst en produkt var inaktiverad. Vänligen ta bort den från din korg för att fortsätta

note: ProductGone plugin error: Product out of timeframe
en: product.gone.timeframe
sv: Tyvärr, minst en produkt är inte längre tillgänglig. Vänligen ta bort den från din korg för att fortsätta

note: ProductPrice plugin error: Product price changed
en: product.price.changed
sv: Priset på minst en produkt har ändrats under tiden och den uppdaterades automatiskt

note: ProductStock plugin error: Product out of stock
en: product.stock.notenough
sv: Tyvärr, minst en produkt är slut i lager. Vänligen ta bort den från din korg för att fortsätta
