aimeos-core - en to ro translation catalogue (47 entries)

note: Item status
en: status:-2
ro: Arhivat

note: Item status
en: status:-1
ro: Revizuiește

note: Item status
en: status:0
ro: Dezactivat

note: Item status
en: status:1
ro: Activat

note: Item status
en: status:2
ro: Ascuns

note: Address salutation
en: company
ro: Companie

note: Address salutation
en: mr
ro: Domnul

note: Address salutation
en: ms
ro: Doamna

note: Address salutation
en: mrs
ro: Doamna

note: Address salutation
en: miss
ro: Domnișoară

note: Order type value
en: order:repeat
ro: repetat

note: Order type value
en: order:web
ro: internet

note: Order type value
en: order:phone
ro: telefon

note: Subscription reason code
en: reason:-1
ro: plata

note: Subscription reason code
en: reason:0
ro: expirat

note: Subscription reason code
en: reason:1
ro: anulat

note: Payment status value
en: pay:-1
ro: ---

note: Payment status value
en: pay:0
ro: sters

note: Payment status value
en: pay:1
ro: anulat

note: Payment status value
en: pay:2
ro: refuzat

note: Payment status value
en: pay:3
ro: rambursat

note: Payment status value
en: pay:4
ro: in asteptare

note: Payment status value
en: pay:5
ro: autorizat

note: Payment status value
en: pay:6
ro: primit

note: Payment status value
en: pay:7
ro: transferat

note: Delivery status value
en: stat:-1
ro: ---

note: Delivery status value
en: stat:0
ro: șters

note: Delivery status value
en: stat:1
ro:  în așteptare

note: Delivery status value
en: stat:2
ro: în lucru

note: Delivery status value
en: stat:3
ro: expediat

note: Delivery status value
en: stat:4
ro: livrat

note: Delivery status value
en: stat:5
ro: pierdut

note: Delivery status value
en: stat:6
ro: refuzat

note: Delivery status value
en: stat:7
ro: returnat

note: Address plugin error: Payment address not available
en: address.payment.available.none
ro: Adresa de facturare lipsește

note: Address plugin error: Delivery address not available
en: address.delivery.available.none
ro: Adresa de livrare lipsește

note: Address plugin error: Payment address not allowed
en: address.payment.available.notallowed
ro: Nu este permisă o adresă de facturare

note: Address plugin error: Delivery address not allowed
en: address.delivery.available.notallowed
ro: Nu este permisă o adresă de livrare

note: Service plugin error: Payment service not available
en: service.payment.available.none
ro: Opțiunea de plată lipsește

note: Service plugin error: Delivery service not available
en: service.delivery.available.none
ro: Opțiunea de livrare lipsește

note: Service plugin error: Payment service not allowed
en: service.payment.available.notallowed
ro: Nu este permisă o opțiune de plată

note: Service plugin error: Delivery service not allowed
en: service.delivery.available.notallowed
ro: Nu este permisă o opțiune de livrare

note: ProductGone plugin error: Product doesn't exists
en: product.gone.notexist
ro: Ne pare rău, cel puțin un produs nu mai există. Vă rugăm să îl eliminați din coș pentru a continua

note: ProductGone plugin error: Product status disabled
en: product.gone.status
ro: Ne pare rău, cel puțin un produs a fost dezactivat. Vă rugăm să îl eliminați din coș pentru a continua

note: ProductGone plugin error: Product out of timeframe
en: product.gone.timeframe
ro: Ne pare rău, cel puțin un produs nu mai este disponibil. Vă rugăm să îl eliminați din coș pentru a continua

note: ProductPrice plugin error: Product price changed
en: product.price.changed
ro: Prețul a cel puțin unui produs s-a modificat între timp și a fost actualizat automat

note: ProductStock plugin error: Product out of stock
en: product.stock.notenough
ro: Ne pare rău, cel puțin un produs nu mai este în stoc. Vă rugăm să îl scoateți din coș pentru a continua
