aimeos-core - en to fi translation catalogue (47 entries)

note: Item status
en: status:-2
fi: Arkistoitu

note: Item status
en: status:-1
fi: Arvostelu

note: Item status
en: status:0
fi: Vammaiset

note: Item status
en: status:1
fi: Käytössä

note: Item status
en: status:2
fi: Piilotettu

note: Address salutation
en: company
fi: Yritys

note: Address salutation
en: mr
fi: Herra

note: Address salutation
en: ms
fi: Rouva

note: Address salutation
en: mrs
fi: Rouva

note: Address salutation
en: miss
fi: Neiti

note: Order type value
en: order:repeat
fi: toistuva

note: Order type value
en: order:web
fi: internet

note: Order type value
en: order:phone
fi: puhelin

note: Subscription reason code
en: reason:-1
fi: maksu

note: Subscription reason code
en: reason:0
fi: päättynyt

note: Subscription reason code
en: reason:1
fi: peruutettu

note: Payment status value
en: pay:-1
fi: ---

note: Payment status value
en: pay:0
fi: poistettu

note: Payment status value
en: pay:1
fi: peruutettu

note: Payment status value
en: pay:2
fi: kieltäytyi

note: Payment status value
en: pay:3
fi: palautettu

note: Payment status value
en: pay:4
fi: vireillä

note: Payment status value
en: pay:5
fi: valtuutettu

note: Payment status value
en: pay:6
fi: vastaanotettu

note: Payment status value
en: pay:7
fi: siirretty

note: Delivery status value
en: stat:-1
fi: ---

note: Delivery status value
en: stat:0
fi: poistettu

note: Delivery status value
en: stat:1
fi: vireillä

note: Delivery status value
en: stat:2
fi: tekeillä

note: Delivery status value
en: stat:3
fi: lähetetty

note: Delivery status value
en: stat:4
fi: toimitettu

note: Delivery status value
en: stat:5
fi: kadonnut

note: Delivery status value
en: stat:6
fi: kieltäytyi

note: Delivery status value
en: stat:7
fi: palautettu

note: Address plugin error: Payment address not available
en: address.payment.available.none
fi: Laskutusosoite puuttuu

note: Address plugin error: Delivery address not available
en: address.delivery.available.none
fi: Toimitusosoite puuttuu

note: Address plugin error: Payment address not allowed
en: address.payment.available.notallowed
fi: Laskutusosoite ei ole sallittu

note: Address plugin error: Delivery address not allowed
en: address.delivery.available.notallowed
fi: Toimitusosoite ei ole sallittu

note: Service plugin error: Payment service not available
en: service.payment.available.none
fi: Maksuvaihtoehto puuttuu

note: Service plugin error: Delivery service not available
en: service.delivery.available.none
fi: Toimitusvaihtoehto puuttuu

note: Service plugin error: Payment service not allowed
en: service.payment.available.notallowed
fi: Maksuvaihtoehto ei ole sallittu

note: Service plugin error: Delivery service not allowed
en: service.delivery.available.notallowed
fi: Toimitusvaihtoehto ei ole sallittu

note: ProductGone plugin error: Product doesn't exists
en: product.gone.notexist
fi: Valitettavasti ainakaan yhtä tuotetta ei ole enää olemassa. Poista se korista jatkaaksesi

note: ProductGone plugin error: Product status disabled
en: product.gone.status
fi: Valitettavasti ainakin yksi tuote oli poistettu käytöstä. Poista se korista jatkaaksesi

note: ProductGone plugin error: Product out of timeframe
en: product.gone.timeframe
fi: Valitettavasti ainakin yhtä tuotetta ei ole enää saatavilla. Poista se korista jatkaaksesi

note: ProductPrice plugin error: Product price changed
en: product.price.changed
fi: Ainakin yhden tuotteen hinta on tällä välin muuttunut ja se päivittyi automaattisesti.

note: ProductStock plugin error: Product out of stock
en: product.stock.notenough
fi: Valitettavasti ainakin yksi tuote on loppunut varastosta. Poista se korista jatkaaksesi
