aimeos-core - en to da translation catalogue (47 entries)

note: Item status
en: status:-2
da: Arkiveret

note: Item status
en: status:-1
da: Afventer gennemgang

note: Item status
en: status:0
da: Deaktiveret

note: Item status
en: status:1
da: Aktiveret

note: Item status
en: status:2
da: Skjult

note: Address salutation
en: company
da: Firma

note: Address salutation
en: mr
da: Herre

note: Address salutation
en: ms
da: Fru

note: Address salutation
en: mrs
da: Frue

note: Address salutation
en: miss
da: Frøken

note: Order type value
en: order:repeat
da: gentaget

note: Order type value
en: order:web
da: Online

note: Order type value
en: order:phone
da: telefon

note: Subscription reason code
en: reason:-1
da: Betaling

note: Subscription reason code
en: reason:0
da: udløbet

note: Subscription reason code
en: reason:1
da: annulleret

note: Payment status value
en: pay:-1
da: ---

note: Payment status value
en: pay:0
da: slettet

note: Payment status value
en: pay:1
da: annulleret

note: Payment status value
en: pay:2
da: nægtet

note: Payment status value
en: pay:3
da: refunderet

note: Payment status value
en: pay:4
da: afventer

note: Payment status value
en: pay:5
da: autoriseret

note: Payment status value
en: pay:6
da: modtaget

note: Payment status value
en: pay:7
da: overført

note: Delivery status value
en: stat:-1
da: ---

note: Delivery status value
en: stat:0
da: slettet

note: Delivery status value
en: stat:1
da: afventer

note: Delivery status value
en: stat:2
da: i gang

note: Delivery status value
en: stat:3
da: sendt

note: Delivery status value
en: stat:4
da: leveret

note: Delivery status value
en: stat:5
da: forsvundet

note: Delivery status value
en: stat:6
da: nægtet

note: Delivery status value
en: stat:7
da: returneret

note: Address plugin error: Payment address not available
en: address.payment.available.none
da: Faktureringsadressen mangler

note: Address plugin error: Delivery address not available
en: address.delivery.available.none
da: Leveringsadressen mangler

note: Address plugin error: Payment address not allowed
en: address.payment.available.notallowed
da: En faktureringsadresse er ikke tilladt

note: Address plugin error: Delivery address not allowed
en: address.delivery.available.notallowed
da: En leveringsadresse er ikke tilladt

note: Service plugin error: Payment service not available
en: service.payment.available.none
da: Betalingsmuligheden mangler

note: Service plugin error: Delivery service not available
en: service.delivery.available.none
da: Leveringsmuligheden mangler

note: Service plugin error: Payment service not allowed
en: service.payment.available.notallowed
da: En betalingsmulighed er ikke tilladt

note: Service plugin error: Delivery service not allowed
en: service.delivery.available.notallowed
da: En leveringsmulighed er ikke tilladt

note: ProductGone plugin error: Product doesn't exists
en: product.gone.notexist
da: Beklager, mindst ét produkt findes ikke længere. Fjern det venligst fra din kurv for at fortsætte

note: ProductGone plugin error: Product status disabled
en: product.gone.status
da: Beklager, mindst ét produkt var deaktiveret. Fjern det venligst fra din kurv for at fortsætte

note: ProductGone plugin error: Product out of timeframe
en: product.gone.timeframe
da: Beklager, mindst ét produkt er ikke længere tilgængeligt. Fjern det venligst fra din kurv for at fortsætte

note: ProductPrice plugin error: Product price changed
en: product.price.changed
da: Prisen på mindst ét produkt har ændret sig i mellemtiden, og det blev opdateret automatisk

note: ProductStock plugin error: Product out of stock
en: product.stock.notenough
da: Beklager, mindst ét produkt er ikke på lager. Fjern det venligst fra din kurv for at fortsætte
