aimeos-core - en to sk translation catalogue (186 entries)

en: aa
sk: Afar

en: ab
sk: Abcházsko

en: ae
sk: Avestský

en: af
sk: Afrikaans

en: ak
sk: Akan

en: am
sk: Amharčina

en: an
sk: Aragónsky

en: ar
sk: Arabčina

en: as
sk: Assamese

en: av
sk: Avar

en: ay
sk: Aymara

en: az
sk: Azerbajdžan

en: ba
sk: Baškirsko

en: be
sk: Bieloruský

en: bg
sk: Bulharský

en: bh
sk: Bihari

en: bi
sk: Bislama

en: bm
sk: Bambara

en: bn
sk: Bengálčina

en: bo
sk: Tibeťan

en: br
sk: Breton

en: bs
sk: Bosnianska

en: ca
sk: Katalánčina

en: ce
sk: Čečensko

en: ch
sk: Šamorínsky

en: co
sk: Korzičania

en: cr
sk: Cree

en: cs
sk: Český

en: cu
sk: Cirkevná slovančina

en: cv
sk: Čuvaš

en: cy
sk: Welsh

en: da
sk: Dánsky

en: de
sk: Nemčina

en: dv
sk: Dhivehi

en: dz
sk: Dzongkha

en: ee
sk: Ovce

en: el
sk: Grécky

en: en
sk: Angličtina

en: eo
sk: Esperanto

en: es
sk: Španielčina

en: et
sk: Estónčina

en: eu
sk: Baskicko

en: fa
sk: Perzský

en: ff
sk: Fula

en: fi
sk: Fínsky

en: fj
sk: Fidži

en: fo
sk: Faeroese

en: fr
sk: Francúzsky

en: fy
sk: Frízština

en: ga
sk: Írsky

en: gd
sk: Škótska gaelčina

en: gl
sk: Galícia

en: gn
sk: Guaraní

en: gu
sk: Gudžarátčina

en: gv
sk: Manx

en: ha
sk: Hausa

en: he
sk: Hebrejčina

en: hi
sk: Hindčina

en: ho
sk: Hiri motu

en: hr
sk: Chorvátsky

en: ht
sk: haitská kreolčina

en: hu
sk: Maďarský

en: hy
sk: Arménsky

en: hz
sk: Herero

en: ia
sk: Interlingua

en: id
sk: Indonézsky

en: ie
sk: Interlingue

en: ig
sk: Igbo

en: ii
sk: Yi

en: ik
sk: Inupiaq

en: io
sk: Ido

en: is
sk: Islandský

en: it
sk: Taliansky

en: iu
sk: Inuktitut

en: ja
sk: Japonský

en: jv
sk: Javánčina

en: ka
sk: Gruzínsky

en: kg
sk: Kongo

en: ki
sk: Kikuyu

en: kj
sk: Kuanyama

en: kk
sk: Kazachstan

en: kl
sk: Grónsko

en: km
sk: Khméri

en: kn
sk: Kannada

en: ko
sk: Kórejský

en: kr
sk: Kanuri

en: ks
sk: Kašmír

en: ku
sk: Kurdská

en: kv
sk: Komi

en: kw
sk: Cornish

en: ky
sk: Kirgiz

en: la
sk: Latinčina

en: lb
sk: Luxembursko

en: lg
sk: Luganda

en: li
sk: Limburský

en: ln
sk: Lingala

en: lo
sk: Lao

en: lt
sk: Litovský

en: lu
sk: Luba-Katanga

en: lv
sk: Lotyšský

en: mg
sk: Malgašsko

en: mh
sk: Marshallese

en: mi
sk: Māori

en: mk
sk: Macedónčina

en: ml
sk: Malayalam

en: mn
sk: Mongolský

en: mo
sk: Moldavsko

en: mr
sk: Marathi

en: ms
sk: Malajčina

en: mt
sk: Maltský

en: my
sk: Barmský

en: na
sk: Nauru

en: nb
sk: Nórsky jazyk Bokmål

en: nd
sk: Severná Ndebele

en: ne
sk: Nepálsky

en: ng
sk: Ndonga

en: nl
sk: Holandský

en: nn
sk: Nórsky nynorsk

en: no
sk: Nórsky

en: nr
sk: Južní Ndebele

en: nv
sk: Navajo

en: ny
sk: Chichewa

en: oc
sk: Occitan

en: oj
sk: Ojibwa

en: om
sk: Oromo

en: or
sk: Oriya

en: os
sk: Ossetic

en: pa
sk: Punjabi

en: pi
sk: Pali

en: pl
sk: Poľský

en: ps
sk: Pashto

en: pt
sk: Portugalčina

en: pt_BR
sk: Portugalčina (Brazília)

en: qu
sk: Quechua

en: rm
sk: Rhaeto-Romance

en: rn
sk: Kirundi

en: ro
sk: Rumunský

en: ru
sk: Ruský

en: rw
sk: Kinyarwanda

en: sa
sk: Sanskrit

en: sc
sk: Sardínia

en: sd
sk: Sindhi

en: se
sk: Severní Laponci

en: sg
sk: Sango

en: si
sk: Sinhálčina

en: sk
sk: Slovenská

en: sl
sk: Slovinčina

en: sm
sk: Samoan

en: sn
sk: Shona

en: so
sk: Somálsko

en: sq
sk: Albánčina

en: sr
sk: Srbský

en: ss
sk: Swati

en: st
sk: Sesotho

en: su
sk: Sundanese

en: sv
sk: Švédsky

en: sw
sk: Svahilčina

en: ta
sk: Tamil

en: te
sk: Telugu

en: tg
sk: Tadžik

en: th
sk: Thai

en: ti
sk: Tigrinya

en: tk
sk: Turkméni

en: tl
sk: Tagalog

en: tn
sk: Setswana

en: to
sk: Tongan

en: tr
sk: Turecký

en: ts
sk: Tsonga

en: tt
sk: Tatar

en: tw
sk: Twi

en: ty
sk: Tahitský

en: ug
sk: Ujgur

en: uk
sk: Ukrajinský

en: ur
sk: Urdu

en: uz
sk: Uzbek

en: ve
sk: Venda

en: vi
sk: Vietnamci

en: vo
sk: Volapük

en: wa
sk: Valónsky

en: wo
sk: Wolof

en: xh
sk: Xhosa

en: yi
sk: Jidiš

en: yo
sk: Yoruba

en: za
sk: Zhuang

en: zh
sk: Čínsky

en: zu
sk: Zulu
