aimeos-core - en to cs translation catalogue (7 entries)

note: United Arab Emirates dirham reference: https://en.wikipedia.org/wiki/United_Arab_Emirates_dirham code: AED sign: د.إ symbol: د.إ sequence: n/a
en: AED
cs: د.إ

note: Afghan afghani reference: https://en.wikipedia.org/wiki/Afghan_afghani code: AFN sign: فغانۍ symbol: Af (singular), Afs (plural) sequence: <amount><sign>
en: AFN
cs: فغانۍ

note: Albanian Lek reference: https://en.wikipedia.org/wiki/Albanian_lek code: ALL sign: L symbol: Lek (singular), Lekë (plural) sequence: n/a
en: ALL
cs: L

note: Netherlands Antillean gulden reference: https://en.wikipedia.org/wiki/Netherlands_Antillean_guilder code: ANG sign: n/a symbol: ƒ sequence: <sign><amount>
en: ANG
cs: ƒ

note: Angolan Kwanza reference: https://en.wikipedia.org/wiki/Angolan_kwanza code: AOA sign: Kz symbol: Kz sequence: n/a
en: AOA
cs: Kz

note: Czech koruna reference: https://en.wikipedia.org/wiki/Czech_koruna code: CZK sign: Kč symbol: Kč sequence: <amount><sign>
en: CZK
cs: KČ

note: Honduran lempira reference: https://en.wikipedia.org/wiki/Honduran_lempira code: HNL sign: L symbol: L sequence: <sign><amount>
en: HNL
cs: L
