aimeos-core - en to ro translation catalogue (263 entries)

en: %1$d article | %1$d articles
ro[0]: %1$d produs
ro[1]: %1$d produse
ro[2]: %1$d produse

en: %1$d review | %1$d reviews
ro[0]: %1$d recenzie
ro[1]: %1$d recenzii
ro[2]: %1$d recenzii

en: %1$s at %2$s
ro: %1$s la %2$s

en: (opens in new window)
ro: (se deschide într-o fereastră nouă)

en: + %1$s%% VAT
ro: + %1$s%% TVA

en: A non-recoverable error occured
ro: A intervenit o eroare irecuperabilă.

en: Add
ro: Adaugă

en: Add billing address
ro: Adaugă adresa de facturare

en: Add delivery address
ro: Adăugați adresa de livrare

en: Add to basket
ro: Adauga in cos

en: Additional
ro: Aditional

en: Additional 2
ro: Aditional 2

en: Address part "%1$s" is invalid
ro: Partea de adresă "%1$s" nu este valabilă

en: Address part "%1$s" is missing
ro: Partea de adresă "%1$s" lipsește

en: Apply
ro: Aplică

en: Article
ro: Produs

en: Article no.
ro: Produs nr.

en: At least one billing address part is missing or invalid
ro: O parte din adresa de facturare lipseste sau este invalida

en: At least one delivery address part is missing or invalid
ro: O parte din adresa de livrare lipseste sau este invalida

en: At least one payment address part is missing or invalid
ro: Cel puțin o parte a adresei de plată lipsește sau nu este valabilă

en: At least one product couldn't be added to the basket.
ro: Cel puțin un produs nu a putut fi adăugat la coș.

en: Back
ro: Inapoi

en: Basket
ro: Cos de cumparaturi

en: Basket details
ro: Detalii coș

en: Basket name
ro: Numele coșului

en: Basket saved sucessfully
ro: Coșul a fost salvat cu succes

en: Billing address
ro: Adresa de facturare

en: Billing address part "%1$s" is invalid
ro: Partea "%1$s" a adresei de facturare nu este valabilă

en: Billing address part "%1$s" is missing
ro: Partea "%1$s" a adresei de facturare lipseste

en: Birthday
ro: Zi de nastere

en: Breadcrumb navigation
ro: Navigare prin breadcrumb

en: Bulk order
ro: Comandă în vrac

en: Bundled products
ro: Pachete

en: Buy now
ro: Cumpara acum

en: Cancel
ro: Anulare

en: Categories
ro: Categorii

en: Change
ro: Modifica

en: Change address
ro: Schimbarea adresei

en: Change billing address
ro: Schimbarea adresei de facturare

en: Change coupons
ro: Modificarea cupoanelor

en: Change delivery
ro: Schimbarea furnizării

en: Change delivery address
ro: Modificarea adresei de livrare

en: Change payment
ro: Modifica plata

en: Change products
ro: Modificarea produselor

en: Characteristics
ro: Specificatii

en: Checkout
ro: Finalizare comanda

en: City
ro: Oras

en: Class "%1$s" not found
ro: Clasa "%1$s" nu a fost gasita

en: Close
ro: Inchide

en: Company
ro: Companie

en: Confirmation
ro: Confirmare

en: Country
ro: Tara

en: Coupon codes
ro: Coduri cupoane

en: Coupons
ro: Cupoane

en: Create a customer account for me
ro: Creaza cont

en: Created
ro: Creat

en: Customer account
ro: Cont client

en: Decrease
ro: Scădere

en: Delete
ro: Sterge

en: Delete item
ro: Sterge articolul

en: Delivery
ro: LIvrare

en: Delivery address
ro: Adresa de livrare

en: Delivery address deleted successfully
ro: Adresa de livrare a fost ștersă cu succes

en: Delivery address part "%1$s" is invalid
ro: Partea "%1$s" a adresei de livrare nu este valabilă

en: Delivery address part "%1$s" is missing
ro: Partea "%1$s" a adresei de livrare lipseste

en: Delivery within
ro: Livrare în termen

en: Description
ro: Descriere

en: Details
ro: Detalii

en: Don't store address
ro: Nu stocați adresa

en: Downloads
ro: Descarcari

en: E-Mail
ro: E-mail

en: End date
ro: Data sfarsit

en: Favorite products
ro: Produse favorite

en: Fields with an * are mandatory
ro: Campurile cu * sunt obligatorii

en: Filter
ro: Filtru

en: First
ro: Primul

en: First name
ro: Prenume

en: Found products
ro: Produse găsite

en: GB999999973
ro: RO999999973

en: Go to page
ro: Mergi la pagina

en: Grid view
ro: Vizualizare grilă

en: Highest price
ro: Cel mai mare preț

en: I accept the <a href="%1$s" target="_blank" title="terms and conditions (opens in new tab)">terms and conditions</a>, <a href="%2$s" target="_blank" title="privacy policy (opens in new tab)">privacy policy</a> and <a href="%3$s" target="_blank" title="cancellation policy (opens in new tab)">cancellation policy</a>
ro: Accept <a href="%1$s" target="_blank" title="termeni și condiții (se deschide într-un nou tab)">termeni și condiții</a>, <a href="%2$s" target="_blank" title="politica de confidențialitate (se deschide într-un nou tab)">politica de confidențialitate</a> și <a href="%3$s" target="_blank" title="politica de anulare (se deschide într-un nou tab)">politica de anulare</a>

en: I accept the <a href="%1$s" target="_blank" title="terms and conditions" alt="terms and conditions">terms and conditions</a>, <a href="%2$s" target="_blank" title="privacy policy" alt="privacy policy">privacy policy</a> and <a href="%3$s" target="_blank" title="cancellation policy" alt="cancellation policy">cancellation policy</a>
ro: Accept <a href="%1$s" target="_blank" title="terms and conditions" alt="terms and conditions">termenii și condițiile</a>, <a href="%2$s" target="_blank" title="privacy policy" alt="privacy policy">politica de confidențialitate</a> and <a href="%3$s" target="_blank" title="cancellation policy" alt="cancellation policy">Politica de anulare</a>

en: If back in stock
ro: Dacă revine înapoi în stoc

en: If price decreases
ro: Daca pretul scade

en: Incl. %1$s%% VAT
ro: TVA %1$s%% inclus

en: Included rebates
ro: Inclusiv reducere

en: Increase
ro: Creștere

en: Invalid characters in client name "%1$s"
ro: Caractere incorecte în numele clientului "%1$s"

en: Invalid class name "%1$s"
ro: Nume clasa nevalid "%1$s"

en: Invalid domain "%1$s"
ro: Domeniu nevalid "%1$s"

en: Invoice
ro: Factura

en: Language
ro: Limba

en: Last
ro: Ultimul

en: Last name
ro: Nume

en: Last seen
ro: Ultima vizualizare

en: Latest
ro: Cele mai noi

en: Less
ro: Mai puțin

en: List view
ro: Vizualizare listă

en: Lowest price
ro: Cel mai mic preț

en: Mobile
ro: Mobil

en: Mobile number
ro: Număr mobil

en: More
ro: Mai mult

en: More reviews
ro: Mai multe recenzii

en: Name
ro: Nume

en: New
ro: Nou

en: New delivery address
ro: Adresa de livrare nouă

en: Next
ro: Urmatorul

en: Next order
ro: Urmatoarea comanda

en: No articles found for <span class="searchstring">"%1$s"</span>. Please try again with a different keyword.
ro: Nu au fost gasite articole cu <span class=“searchstring”>”%1$s”</span>. Incercati din nou cu alte cuvinte cheie.

en: No order ID available in session
ro: Nu există un ID de comandă disponibil în sesiune

en: No view available
ro: Nicio vizualizare disponibilă

en: One month
ro: O luna

en: One week
ro: O saptamana

en: Open submenu
ro: Deschide submeniul

en: Order ID
ro: ID comanda

en: Order details
ro: Detalii comanda

en: Order history
ro: Istoric comenzi

en: Order status
ro: Status comanda

en: Other customers also bought
ro: Alti clienti au cumparat si

en: Page %1$d of %2$d
ro: Pagina %1$d din %2$d

en: Pay now
ro: Plateste acum

en: Payment
ro: Plata

en: Payment address part "%1$s" is invalid
ro: Partea adresei de plată "%1$s" nu este valabilă

en: Payment address part "%1$s" is missing
ro: Partea adresei de plată "%1$s" lipsește

en: Payment costs
ro: Cost plata

en: Payment status
ro: Status plata

en: Percentage
ro: Procentaj

en: Pin product
ro: Fixează produsul

en: Pinned products
ro: Produse marcate

en: Please accept the terms and conditions
ro: Va rugam acceptati termenii si conditiile

en: Please check your order
ro: Va rugam sa verificati comanda

en: Please choose your delivery method
ro: Va rugam sa verificati metoda de livrare

en: Please choose your payment method
ro: Va rugam sa verificati metoda de plata

en: Please enter at least three characters
ro: Va rugam sa introduceti cel putin trei caractere

en: Please enter your payment details
ro: Va rugam sa introduceti detaliile de plata

en: Please select
ro: Alegeti

en: Postal code
ro: Cod postal

en: Previous
ro: Anterior

en: Price
ro: Pret

en: Price filter
ro: Filtru de preț

en: Price range
ro: Interval de preț

en: Proceed
ro: Inainte

en: Processing the payment failed
ro: Procesarea platii a esuat

en: Product
ro: Produs

en: Product actions
ro: Acțiuni produs

en: Product attributes
ro: Atribute produs

en: Product categories
ro: Categorii produs

en: Product characteristics
ro: Caracteristici produs

en: Product description
ro: Descriere produs

en: Product downloads
ro: Descărcări de produse

en: Product filters
ro: Filtre produs

en: Product image
ro: Imagine produs

en: Product information
ro: Informații produs

en: Product price
ro: Prețul produsului

en: Product reviews
ro: Recenzii produs

en: Product search
ro: Cautare produs

en: Products you might be also interested in
ro: Produse de care ati putea fi interesat

en: Qty
ro: Cant

en: Quantity
ro: Cantitate

en: Rating
ro: Evaluare

en: Reference
ro: Referinta

en: Relevance
ro: Relevanţă

en: Remove
ro: Eliminați

en: Reset
ro: Resetați

en: Result for "%1$s"
ro: Rezultatul pentru “%1$s”

en: Reviews
ro: Recenzii

en: SKU or article name
ro: SKU sau numele articolului

en: Sale
ro: Promoție

en: Salutation
ro: Salutare

en: Save
ro: Salvare

en: Saved basket removed sucessfully
ro: Coșul salvat a fost eliminat cu succes

en: Saved baskets
ro: Coșuri salvate

en: Search
ro: Cauta

en: Search result for <span class="searchstring">"%1$s"</span> (%2$d article) | Search result for <span class="searchstring">"%1$s"</span> (%2$d articles)
ro[0]: Rezultatele cautarii pentru <span class=“searchstring”>”%1$s”</span> (%2$d produs)
ro[1]: Rezultatele cautarii pentru <span class=“searchstring”>”%1$s”</span> (%2$d produse)
ro[2]: Rezultatele cautarii pentru <span class=“searchstring”>”%1$s”</span> (%2$d produse)

en: Select country
ro: Alege tara

en: Select currency
ro: Alege moneda

en: Select language
ro: Alege limba

en: Select salutation
ro: Alege salutul

en: Select state
ro: Alege judetul

en: Share
ro: Distribuie

en: Shipping
ro: Livrare

en: Show
ro: Arata

en: Sort by
ro: Sortează după

en: Sort by:
ro: Ordoneaza dupa:

en: Stars
ro: Stele

en: State
ro: Judet

en: Stock
ro: Stoc

en: Stock: %1$s, %2$s
ro: Stoc: %1$s, %2$s

en: Stock: %1$s, %2$s, back on %3$s
ro: Stoc: %1$s, %2$s, revine la %3$s

en: Sub-total
ro: Subtotal

en: Submit
ro: Trimite

en: Subscription ID
ro: ID-ul subscriptiei

en: Subscription details
ro: Detaliile subcriptiei

en: Subscriptions
ro: Subscriptii

en: Suggested products
ro: Produse recomandate

en: Sum
ro: Suma

en: Supplier information
ro: Informatii despre furnizor

en: Supplier list
ro: Listă furnizori

en: Suppliers
ro: Furnizori

en: Take a look
ro: Aruncă o privire

en: Telephone
ro: Telefon

en: Terms and conditions
ro: Termeni si conditii

en: Thank you for your order and authorizing the payment.
    An e-mail with the order details will be sent to you within the next few minutes.
ro: Va multumim pentru comanda dvs. si autorizarea platii.
    Un e-mail cu detaliile comenzii va fi trimis in urmatoarele minute.

en: Thank you for your order.
    We received your payment and an e-mail with the order details will be sent to you within the next few minutes.
ro: Iti multumim pentru comanda.
    Am primit plata si un e-mail cu detaliile comenzii va fi trimis in urmatoarele minute.

en: Thank you for your review!
ro: Îți mulțumim pentru recenzie!

en: The order was canceled.
    Do you wish to retry your order?
ro: Comanda a fost anulata.
    Doriti sa refaceti comanda?

en: The payment confirmation for your order is still pending.
    You will get an e-mail as soon as the payment is authorized.
ro: Confirmarea platii pentru comanda dvs. este in asteptare.
    Veti primi un e-mail de indata ce plata este autorizata.

en: Three month
ro: Trei luni

en: Time frame
ro: Interval de timp

en: Title
ro: Titlu

en: Toggle fullscreen
ro: Comutare la ecran complet

en: Try again
ro: Incercati din nou

en: Two weeks
ro: Doua saptamani

en: Unable to create an account: %1$s
ro: Imposibil de creat un cont: %1$s

en: Unable to save address for customer "%1$s": %2$s
ro: Imposibil de salvat adresa pentru client. "%1$s": %2$s

en: Unfortunately, the payment for your order was refused.
    Do you wish to retry?
ro: Regretăm, plata pentru comanda dvs. a fost refuzată.
    Doriți să încercați din nou?

en: Update
ro: Actualizeaza

en: Variant
ro: Variantă

en: Vat ID
ro: ID TVA

en: Vendor response
ro: Răspuns furnizor

en: Watch
ro: Urmareste

en: Watched products
ro: Produse urmarite

en: Web site
ro: website

en: What do you think about the product
ro: Ce părere ai despre produs?

en: Y-m-d
ro: d.m.Y

en: YYYY-MM-DD
ro: ZZ.LL.AAAA

en: YYYY-MM-DD HH:mm
ro: ZZ.LL.AAAA oo:mm

en: You are here:
ro: Sunteti aici:

en: You can only save up to %1$s products as favorites
ro: Puteți salva doar până la %1$s produse ca favorite

en: You can only watch up to %1$s products
ro: Puteți viziona doar până la %1$s produse

en: You must log in first
ro: Trebuie să vă autentificați mai întâi.

en: You will now be forwarded to the next step
ro: Vei fi redirectionat catre pasul urmator

en: Your choice
ro: Alegerea ta

en: Your comment
ro: Comentariul tau

en: Your rating
ro: Calificarea ta

en: Your reference
ro: Referința ta

en: Your reference number
ro: Numărul tău de referință

en: Your review
ro: Recenzia ta

en: Zoom in/out
ro: Mareste/Micsoreaza

en: address
ro: adresa

en: delivery
ro: livrare

en: from %1$s
ro: de la %1$s

en: like billing address
ro: la fel ca adresa de facturare

en: new address
ro: adresa noua

en: none
ro: nimic

en: on request
ro: la cerere

en: payment
ro: plata

en: pin
ro: PIN

en: process
ro: proces

en: stock-high
ro: stoc mare

en: stock-low
ro: stoc mic

en: stock-out
ro: stoc 0

en: stock-unlimited
ro: stoc nelimitat

en: summary
ro: sumar

en: watch
ro: ceas

en: ▲ Name
ro: ▲ Nume

en: ▲ Price
ro: ▲ Pret

en: ▶▶
ro: ▶ ▶

en: ▼ Name
ro: ▼ Nume

en: ▼ Price
ro: Preț ▼

en: ◀◀
ro: ◀ ◀
