aimeos-core - en to nb translation catalogue (264 entries)

en: %1$d article | %1$d articles
nb[0]: %1$d artikkel
nb[1]: %1$d artikkel

en: %1$d review | %1$d reviews
nb[0]: %1$d anmeldelse
nb[1]: %1$d anmeldelse

en: %1$s %2$s off
nb: %1$s %2$s av

en: %1$s at %2$s
nb: %1$s på %2$s

en: (opens in new window)
nb: (åpnes i nytt vindu)

en: + %1$s%% VAT
nb: + %1$s%% MVA

en: A non-recoverable error occured
nb: Det oppstod en feil som ikke kan gjenopprettes

en: Add
nb: Legg til

en: Add billing address
nb: Legg til faktureringsadresse

en: Add delivery address
nb: Legg til leveringsadresse

en: Add to basket
nb: Legg i handlekurven

en: Additional
nb: Ytterligere

en: Additional 2
nb: Tillegg 2

en: Address part "%1$s" is invalid
nb: Adressedelen "%1$s" er ugyldig

en: Address part "%1$s" is missing
nb: Adressedelen "%1$s" mangler

en: Apply
nb: Søk

en: Article
nb: Artikkel

en: Article no.
nb: Artikkel nr.

en: At least one billing address part is missing or invalid
nb: Minst én del av faktureringsadressen mangler eller er ugyldig

en: At least one delivery address part is missing or invalid
nb: Minst én del av leveringsadressen mangler eller er ugyldig

en: At least one payment address part is missing or invalid
nb: Minst én del av betalingsadressen mangler eller er ugyldig

en: At least one product couldn't be added to the basket.
nb: Minst ett produkt kunne ikke legges i handlekurven.

en: Back
nb: Tilbake

en: Basket
nb: Kurv

en: Basket details
nb: Detaljer om kurven

en: Basket name
nb: Navn på kurv

en: Basket saved sucessfully
nb: Kurven ble vellykket lagret

en: Billing address
nb: Faktureringsadresse

en: Billing address part "%1$s" is invalid
nb: Faktureringsadressedelen "%1$s" er ugyldig

en: Billing address part "%1$s" is missing
nb: Faktureringsadressedelen "%1$s" mangler

en: Birthday
nb: Bursdag

en: Breadcrumb navigation
nb: Breadcrumb-navigasjon

en: Bulk order
nb: Massebestilling

en: Bundled products
nb: Sammensatte produkter

en: Buy now
nb: Kjøp nå

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Categories
nb: Kategorier

en: Change
nb: Forandring

en: Change address
nb: Endre adresse

en: Change billing address
nb: Endre faktureringsadresse

en: Change coupons
nb: Endre kuponger

en: Change delivery
nb: Endre levering

en: Change delivery address
nb: Endre leveringsadresse

en: Change payment
nb: Endre betaling

en: Change products
nb: Endre produkter

en: Characteristics
nb: Kjennetegn

en: Checkout
nb: Kasse

en: City
nb: By

en: Class "%1$s" not found
nb: Klassen "%1$s" ble ikke funnet

en: Close
nb: Lukk

en: Company
nb: Selskap

en: Confirmation
nb: Bekreftelse

en: Country
nb: Land

en: Coupon codes
nb: Kupongkoder

en: Coupons
nb: Kuponger

en: Create a customer account for me
nb: Opprett en kundekonto for meg

en: Created
nb: Opprettet

en: Customer account
nb: Kundekonto

en: Decrease
nb: Nedgang

en: Delete
nb: Slett

en: Delete item
nb: Slett element

en: Delivery
nb: Levering

en: Delivery address
nb: Leveringsadresse

en: Delivery address deleted successfully
nb: Leveringsadresse slettet vellykket

en: Delivery address part "%1$s" is invalid
nb: Leveringsadressedelen "%1$s" er ugyldig

en: Delivery address part "%1$s" is missing
nb: Leveringsadressedel "%1$s" mangler

en: Delivery within
nb: Levering innen

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Details
nb: Detaljer

en: Don't store address
nb: Ikke lagre adressen

en: Downloads
nb: Nedlastinger

en: E-Mail
nb: E-post

en: End date
nb: Sluttdato

en: Favorite products
nb: Favorittprodukter

en: Fax
nb: Faks

en: Fields with an * are mandatory
nb: Felt med * er obligatoriske

en: First
nb: Først

en: First name
nb: Fornavn

en: Found products
nb: Fant produkter

en: GB999999973
nb: GB999999999973

en: Go to page
nb: Gå til siden

en: Grid view
nb: Rutenettvisning

en: Highest price
nb: Høyeste pris

en: I accept the <a href="%1$s" target="_blank" title="terms and conditions (opens in new tab)">terms and conditions</a>, <a href="%2$s" target="_blank" title="privacy policy (opens in new tab)">privacy policy</a> and <a href="%3$s" target="_blank" title="cancellation policy (opens in new tab)">cancellation policy</a>
nb: Jeg godtar <a href="%1$s" target="_blank" title="vilkår og betingelser (åpnes i ny fane)">vilkår og betingelser</a>, <a href="%2$s" target="_blank" title="personvernerklæring (åpnes i ny fane)">personvernerklæring</a> og <a href="%3$s" target="_blank" title="avbestillingsregler (åpnes i ny fane)">avbestillingsregler</a>.

en: I accept the <a href="%1$s" target="_blank" title="terms and conditions" alt="terms and conditions">terms and conditions</a>, <a href="%2$s" target="_blank" title="privacy policy" alt="privacy policy">privacy policy</a> and <a href="%3$s" target="_blank" title="cancellation policy" alt="cancellation policy">cancellation policy</a>
nb: Jeg godtar <a href="%1$s" target="_blank" title="vilkår og betingelser" alt="vilkår og betingelser">vilkår og betingelser</a>, <a href="%2$s" target="_blank" title="personvernerklæring" alt="personvernerklæring">personvernerklæring</a> og <a href="%3$s" target="_blank" title="avbestillingsregler" alt="avbestillingsregler">avbestillingsregler</a>.

en: If back in stock
nb: Hvis tilbake på lager

en: If price decreases
nb: Hvis prisen synker

en: Incl. %1$s%% %2$s
nb: Inkluderer %1$s%% %2$s

en: Incl. %1$s%% VAT
nb: Inkl. %1$s%% MVA

en: Included rebates
nb: Inkluderte rabatter

en: Increase
nb: Økning

en: Interval
nb: Intervall

en: Invalid characters in client name "%1$s"
nb: Ugyldige tegn i klientnavnet "%1$s"

en: Invalid class name "%1$s"
nb: Ugyldig klassenavn "%1$s"

en: Invalid domain "%1$s"
nb: Ugyldig domene "%1$s"

en: Invoice
nb: Faktura

en: Language
nb: Språk

en: Last
nb: Siste

en: Last name
nb: Etternavn

en: Last seen
nb: Sist sett

en: Latest
nb: Siste

en: Less
nb: Mindre

en: List view
nb: Listevisning

en: Lowest price
nb: Laveste pris

en: Mobile
nb: Mobil

en: Mobile number
nb: Mobilnummer

en: More
nb: Mer

en: More reviews
nb: Flere anmeldelser

en: Name
nb: Navn

en: New
nb: Ny

en: New delivery address
nb: Ny leveringsadresse

en: Next
nb: Neste

en: Next order
nb: Neste bestilling

en: No articles found for <span class="searchstring">"%1$s"</span>. Please try again with a different keyword.
nb: Ingen artikler funnet for <span class="søkestreng">"%1$s"</span>. Prøv igjen med et annet søkeord.

en: No order ID available in session
nb: Ingen bestillings-ID tilgjengelig i økten

en: No view available
nb: Ingen visning tilgjengelig

en: One month
nb: En måned

en: One week
nb: En uke

en: Open submenu
nb: Åpne undermeny

en: Order ID
nb: Bestillings-ID

en: Order details
nb: Bestillingsdetaljer

en: Order history
nb: Bestillingshistorikk

en: Order status
nb: Bestillingsstatus

en: Other customers also bought
nb: Andre kunder kjøpte også

en: Page %1$d of %2$d
nb: Side %1$d av %2$d

en: Pay now
nb: Betal nå

en: Payment
nb: Betaling

en: Payment address part "%1$s" is invalid
nb: Betalingsadressedelen "%1$s" er ugyldig

en: Payment address part "%1$s" is missing
nb: Betalingsadressedelen "%1$s" mangler

en: Payment costs
nb: Betalingskostnader

en: Payment status
nb: Betalingsstatus

en: Percentage
nb: Prosentandel

en: Pin product
nb: Pin produkt

en: Pinned products
nb: Festede produkter

en: Please accept the terms and conditions
nb: Vennligst godta vilkårene og betingelsene

en: Please check your order
nb: Vennligst sjekk bestillingen din

en: Please choose your delivery method
nb: Vennligst velg leveringsmetode

en: Please choose your payment method
nb: Vennligst velg betalingsmåte

en: Please enter at least three characters
nb: Vennligst skriv inn minst tre tegn

en: Please enter your payment details
nb: Vennligst skriv inn betalingsopplysningene dine

en: Please select
nb: Vennligst velg

en: Postal code
nb: Postnummer

en: Previous
nb: Tidligere

en: Price
nb: Pris

en: Price filter
nb: Prisfilter

en: Price range
nb: Prisintervall

en: Proceed
nb: Gå videre

en: Processing the payment failed
nb: Behandlingen av betalingen mislyktes

en: Product
nb: Produkt

en: Product actions
nb: Produkthandlinger

en: Product attributes
nb: Produktattributter

en: Product categories
nb: Produktkategorier

en: Product characteristics
nb: Produktets egenskaper

en: Product description
nb: Produktbeskrivelse

en: Product downloads
nb: Nedlastinger av produkter

en: Product filters
nb: Produktfiltre

en: Product image
nb: Produktbilde

en: Product information
nb: Produktinformasjon

en: Product price
nb: Produktets pris

en: Product reviews
nb: Produktanmeldelser

en: Product search
nb: Produktsøk

en: Products you might be also interested in
nb: Produkter du kanskje også er interessert i

en: Qty
nb: Antall

en: Quantity
nb: Antall

en: Rating
nb: Vurdering

en: Reference
nb: Referanse

en: Relevance
nb: Relevans

en: Remove
nb: Fjern

en: Reset
nb: Tilbakestill

en: Result for "%1$s"
nb: Resultat for "%1$s"

en: Reviews
nb: Anmeldelser

en: SKU or article name
nb: SKU eller artikkelnavn

en: Sale
nb: Salg

en: Salutation
nb: Hilsen

en: Save
nb: Spar

en: Saved basket removed sucessfully
nb: Lagret kurv fjernet uten problemer

en: Saved baskets
nb: Lagrede kurver

en: Search
nb: Søk

en: Search result for <span class="searchstring">"%1$s"</span> (%2$d article) | Search result for <span class="searchstring">"%1$s"</span> (%2$d articles)
nb[0]: Søkeresultat for <span class="søkestreng">"%1$s"</span> (%2$d artikkel)
nb[1]: Søkeresultat for <span class="søkestreng">"%1$s"</span> (%2$d artikkel)

en: Select country
nb: Velg land

en: Select currency
nb: Velg valuta

en: Select language
nb: Velg språk

en: Select salutation
nb: Velg hilsen

en: Select state
nb: Velg tilstand

en: Share
nb: Del

en: Shipping
nb: Frakt

en: Show
nb: Vis

en: Sort by
nb: Sorter etter

en: Sort by:
nb: Sorter etter:

en: Stars
nb: Stjerner

en: State
nb: Delstaten

en: Stock
nb: Lager

en: Stock: %1$s, %2$s
nb: Lager: %1$s, %2$s

en: Stock: %1$s, %2$s, back on %3$s
nb: Lager: %1$s, %2$s, tilbake på %3$s

en: Street
nb: Gate

en: Submit
nb: Send inn

en: Subscription ID
nb: Abonnements-ID

en: Subscription details
nb: Abonnementsinformasjon

en: Subscriptions
nb: Abonnementer

en: Suggested products
nb: Foreslåtte produkter

en: Supplier information
nb: Leverandørinformasjon

en: Supplier list
nb: Leverandørliste

en: Suppliers
nb: Leverandører

en: Take a look
nb: Ta en titt

en: Telephone
nb: Telefon

en: Terms and conditions
nb: Vilkår og betingelser

en: Thank you for your order and authorizing the payment.
    An e-mail with the order details will be sent to you within the next few minutes.
nb: Takk for bestillingen og godkjenningen av betalingen.
    En e-post med bestillingsinformasjonen vil bli sendt til deg i løpet av de nærmeste minuttene.

en: Thank you for your order.
    We received your payment and an e-mail with the order details will be sent to you within the next few minutes.
nb: Takk for bestillingen din.
    Vi har mottatt betalingen din, og en e-post med bestillingsinformasjonen vil bli sendt til deg i løpet av de nærmeste minuttene.

en: Thank you for your review!
nb: Takk for din anmeldelse!

en: The order was canceled.
    Do you wish to retry your order?
nb: Bestillingen ble kansellert.
    Ønsker du å prøve bestillingen på nytt?

en: The payment confirmation for your order is still pending.
    You will get an e-mail as soon as the payment is authorized.
nb: Betalingsbekreftelsen for bestillingen din er fortsatt ikke klar.
    Du vil få en e-post så snart betalingen er godkjent.

en: Three month
nb: Tre måneder

en: Time frame
nb: Tidsramme

en: Title
nb: Tittel

en: Toggle fullscreen
nb: Veksle mellom fullskjerm

en: Total
nb: Totalt

en: Try again
nb: Prøv igjen

en: Two weeks
nb: To uker

en: Unable to create an account: %1$s
nb: Kunne ikke opprette en konto: %1$s

en: Unable to save address for customer "%1$s": %2$s
nb: Kunne ikke lagre adresse for kunde "%1$s": %2$s

en: Unfortunately, the payment for your order was refused.
    Do you wish to retry?
nb: Dessverre ble betalingen for bestillingen din avvist.
    Ønsker du å prøve på nytt?

en: Update
nb: Oppdatering

en: Vendor response
nb: Leverandørens svar

en: Watch
nb: Se på

en: Watched products
nb: Overvåkede produkter

en: Web site
nb: Nettsted

en: What do you think about the product
nb: Hva synes du om produktet

en: Y-m-d
nb: d.m.Y

en: YYYY-MM-DD
nb: DD.MM.ÅÅÅÅ

en: YYYY-MM-DD HH:mm
nb: DD.MM.ÅÅÅÅ tt:mm

en: You are here:
nb: Du befinner deg her:

en: You can only save up to %1$s products as favorites
nb: Du kan bare lagre opptil %1$s produkter som favoritter

en: You can only watch up to %1$s products
nb: Du kan bare se opptil %1$s produkter

en: You must log in first
nb: Du må logge inn først

en: You will now be forwarded to the next step
nb: Du vil nå bli sendt videre til neste trinn

en: Your choice
nb: Ditt valg

en: Your comment
nb: Din kommentar

en: Your rating
nb: Din vurdering

en: Your reference
nb: Din referanse

en: Your reference number
nb: Ditt referansenummer

en: Your review
nb: Din anmeldelse

en: Zoom in/out
nb: Zoom inn/ut

en: address
nb: adresse

en: delivery
nb: levering

en: favorite
nb: favoritt

en: from %1$s
nb: fra %1$s

en: like billing address
nb: som faktureringsadresse

en: new address
nb: ny adresse

en: none
nb: ingen

en: on request
nb: på forespørsel

en: payment
nb: betaling

en: pin
nb: nål

en: price:default
nb: pris:standard

en: process
nb: prosess

en: stock-high
nb: lager-høy

en: stock-low
nb: lager-lav

en: stock-out
nb: utsolgt

en: stock-unlimited
nb: lager-ubegrenset

en: summary
nb: oppsummering

en: watch
nb: se på

en: ▲ Name
nb: ▲ Navn

en: ▲ Price
nb: ▲ Pris

en: ▼ Name
nb: ▼ Navn

en: ▼ Price
nb: ▼ Pris
